Перша ліга. "Олександрія" - "Нива" 1: 1. Нічия на користь "Ниви"

Головний арбітр: Олександр Павлюк (Київ)
Асистенти: Володимир Шланчак (Черкаська область), Валентин Куцев (Київ)

"Олександрія": Зарубін, Сухоцький, Кіча (Соломка 77), Запорожан, Грицук, Шендрик, Старенький, Бідловський (Пічкур 64), Коломоєць (Локтіонов 79), Банада (Зейналов 46), Басов

Тренер: Володимир Шаран

"Нива": Новак, Лазорик, Яневич, Загинайлов (Білий 87), Г.Баранец, Мельник (Бадло 90 + 4), Івашко (Гірський 66), Б. Баранець, Донець, Кікоть (Басараб 57), Романюк

Тренер: Ігор Яворський

Попередження: Зейналов 50, Коломоєць 61, Кіча 72, Шендрик 90 + 2 - Г.Баранец 24, Кікоть 33, Мельник 42

Поєдинок «Олександрії» і «Ниви» відкривав програму тринадцятого туру першої ліги. У порівнянні з матчем проти «Десни» у господарів практично повністю оновилася лінія оборони. Своє місце зберіг лише Сухоцький, поруч з яким розташувалися Басов, Шендрик і Старенький, вже грав на позиції правого захисника під час перебування гравцем «Арсеналу». Також повернулися в основу Бідловський та Запорожан. Перший зайняв позицію на правому фланзі півзахисту, а другий разом з Банада склав пару опорних хавбеків. Справа з'явився Кіча, а під нападаючим Коломойцев з перших хвилин вийшов Грицук. Місце в воротах знову зайняв Зарубін.

У «Ниви» звернуло на себе увагу відсутність в основі Малюка і Шестакова. Перший взагалі не приїхав до Олександрії, а другий напередодні матчу захворів, тому опинився на лаві запасних. У зв'язку з цим в основу тернополян повернувся Івашко, а Мельник, який грав в останніх матчах на вістрі, змістився на правий фланг.

Передматчеві побоювання щодо стану футбольного поля в Олександрії не підтвердилися. Незважаючи на складні погодні умови (перед матчем на Кіровоградщині пройшов мокрий сніг з дощем), газон «Ніки» був досить хорошої якості. Тому грати командам він не заважав, чого не скажеш про сильний вітер.

Матч почався з атак «Олександрії». Вже на першій хвилині господарі заробили штрафний біля воріт «Ниви», але подача Бідловського принесла олександрійцям лише проблеми - в зіткненні з Новаком пошкодження отримав Грицук. На щастя, воно виявилося несерйозним, тому Василь гру продовжив. На четвертій хвилині стався перший акцентований удар по воротах «Ниви». Це Кіча з двадцяти метрів приклався до м'яча. Добре так приклався, скажу я вам, але у ворота не влучив. Відповідь «Ниви» не змусив себе довго чекати. Мельник зачепився за м'яч в центрі поля і віддав передачу на Баранця. Борис прицілився і метрів з двадцяти п'яти немов рукою поклав м'яч поруч зі стійкою, 0: 1.

Господарі поля не знітилися. Навпаки - спробували швидко зрівняти рахунок. І через півтори хвилини після пропущеного м'яча вони створили чудовий момент. Провалився правий фланг оборони «Ниви». Сухоцький виконав подачу в штрафну, звідки Грицук головою пробив поруч зі штангою. За цей епізод на горіхи від тренера отримав Лазорик. «Коля, хто буде страхувати? », - схопившись з лави запасних, крикнув Ігор Яворський.

Потім на деякий час гостям вдалося відвести гру від своїх воріт, і навіть заробити кутовий. Але нічого корисного з нього вичавити не вдалося. Потім непогано здалеку пробив Загинайлов - м'яч пролетів над «дев'яткою». Після чого олександрійці знову взялися за справу. Бідловський та Кіча помінялися флангами, і на тринадцятій хвилині перший з них створив момент для другого. Бідловський зліва прострілив у штрафну, звідки Кіча пробив в ближній кут. Новак зіграв надійно і накрив м'яч. Але дуже скоро воротареві «Ниви» все ж довелося капітулювати. Лазорик на підступах до штрафного зачепив Грицука, за що арбітр призначив штрафний. До м'яча підійшов Запорожан і, як він вміє це робити, технічно перекинув стінку - 1: 1!

«Олександрія» на досягнутому зупинятися не стала. Підопічні Шарана продовжували тиснути «Ниву», в складі якої частенько програвав позиційну боротьбу Лазорик, що змушувало його фолити. Благо для гостей, Микола порушував правила не в такій близькості до воріт, як це було в епізоді з Грицук. Тому стандарти у виконанні «Олександрії» не були небезпечними. Тим часом у «Ниви» намітилися серйозні проблеми на правому фланзі оборони. Сухоцький і Бідловський раз по раз обігравали своїх візаві, завершуючи свої проходи подачами в штрафну. Але тернополяни до пори до часу успішно відбивалися. Гра поступово перемістилася в центр поля і знайшла грубуватий характер. На фланзі зіткнулися Банада та Баранець, потім Мельник зарядив по нозі Сухоцького, при цьому зробивши боляче самому собі, а трохи пізніше Кикоть жорстко зустрів Банада. Останнє порушення змусило арбітра зустрічі Олександра Павлюка потягнутися в кишеньку за карткою.

Новий сплеск активності «Олександрії» стався на 33-й хвилині. Тернополяни на розі своєї воротарської залишили без нагляду Грицука. Василь, схоже, не очікував такого подарунку від суперників, тому не зміг як слід обробити м'яч. У наступній атаці атакуючий півзахисник господарів знову опинився в центрі уваги. Йому зовсім трішки не вистачило, щоб дотягнутися до м'яча після прострілу Бідловського. Ви, напевно, вже здогадуєтеся, звідки Володимир зробив цю передач - звичайно ж, з лівого флангу, де за ним не встиг Романюк.

До перерви команди встигли заробити парочку стандартів, обмінялися кількома неточними ударами, після чого вирушили в роздягальні. Якщо нічия на полі одного з лідерів «Ниву» напевно влаштовувала, то «Олександрію» - точно немає. Можливо, саме тому Володимир Шаран відразу після перерви випустив на поле Зейналова, який в творенні виглядає краще Банади.

Ефект від цієї заміни вийшов цілком протилежний - конструктиву в діях «Олександрії» стало значно менше, гра зосередилася в центрі поля і стартові п'ятнадцять хвилин другої половини зустрічі пройшли без моментів. Можна навіть сказати, що мінімальна перевага була на боці «Ниви». Відзначити варто лише дальні удари Запорожана і Загінайлова, яким не вистачило точності. А потім у «Ниви» знову почалися проблеми на правому фланзі. Саме звідти пройшла передача на Грицука, який легко пішов від Лазорик і прострілив уздовж воріт. Коломоєць на дальній штанзі зобов'язаний був замикати його, але не дотягнувся до м'яча. «Нива» відповіла ударом Дінця з меж штрафного - Зарубін зіграв надійно.

На 65-й хвилині Володимир Шаран зробив ще одну заміну на посилення гри в атаці. Замість зменшили оберти в другому таймі Бідловського на поле вийшов Пічкур. Яворський на це відреагував своєї заміною. Головний тренер «Ниви» посадив на лаву запасних Івашко, який знову практично всю гру знаходився в тіні, і кинув у бій Гірського. Степан вийшов на правий фланг на допомогу Романюку стримувати Пічкура і Сухоцького, а на вістрі атаки тернополян перемістився Мельник.

Гірський активно увійшов у гру. Він відразу відзначився класної розрізає передачею в штрафну на Григорія Баранця, який, втім, до м'яча не встиг. А через кілька хвилин Степан змусив помилитися на виході Зарубіна, але, на свій жаль, головою пробив вище. Що стосується Пічкура, то він відзначився двома прострілами в штрафну, а в решту часу був практично непомітним на полі.

У кінцівці матчу головний тренер «Олександрії» використовував останні наявні у нього атакуючі резерви, помінявши Кічу і Коломійця на Соломку і Локтіонова. Але і їм не вдалося змінити ситуацію на полі. Навпаки, ближче до перемоги була «Нива», ніж «Олександрія». На 84-й хвилині три очки гостям міг принести Григорій Баранець , Який на підступах до штрафного суперника обігрався в стінку і пробив по воротах. Зарубін перевів м'яч на кутовий, після подачі з якого Загинайлов з лінії воротарського майданчика відправив круглого над поперечиною.

Те, що «Ниву» цілком влаштовувала і нічия, чітко продемонструвала чергова заміна Яворського. Замість вінгера Загінайлова він на заключні хвилини зустрічі випустив гравця оборонного плану - Білого. У ці самі хвилини тернополяни намагалися якомога довше контролювати м'яч, що досягалося за допомогою коротких передач. Господарям вдалося заробити лише парочку стандартів, при яких гості дуже уважно зіграли з опонентами у власному штрафному майданчику. За винятком епізоду в компенсований час, коли у володіннях Новака виникла пожежа. Але тернополяни швидко його загасили і домоглися бажаного результату.

«Олександрія» вперше в нинішньому сезоні зіграла в рідних стінах внічию, в результаті чого не змогла наздогнати в турнірній таблиці лідерів - «Олімпік» і «Сталь». Схоже, у підопічних Володимира Шарана після перемоги над «Сталлю» намітився спад. Судіть самі: натужна перемога над «Буковиною», поразку в Чернігові і ось тепер нічия з «Нивою». Хоча сьогоднішньої невдачі можна знайти й інше пояснення. Не виключаю, що олександрійці досі відчувають наслідки важкого матчу проти «Металіста». У першому таймі команда повністю перегравала «Ниву», а в другому знітилася. Можливо, силоньок не вистачило, ось підопічні Шарана і підсіли.