Російські на "Енфілді": двадцять років без перемог. "Ліверпуль" - "Зеніт". Ліга Європи. 1/16 фіналу

Вчора. Ліверпуль. Підопічні Лучано Спаллетті (в центрі) на легендарному "Енфілді". Фото ФК "Зеніт"

ЛІГА ЄВРОПИ. 1/16 ФІНАЛУ

ПСАЛОМ МАТЧ. СЬОГОДНІ "ЛИВЕРПУЛЬ" - "Зеніт"

У переддень матчу "Ліверпуль" - "Зеніт" "СЕ Інтернет" згадує історію зустрічей російських клубів з ліверпульців на виїзді.

ЄДИНИЙ УСПІХ

4 листопада 1992 року. Кубок Кубків, 1/8 фіналу. "Ліверпуль -" Спартак "- 0: 2 (Радченко, 63. П'ятницький, 89).

Сильний дощ і поривчастий вітер - ці неприємні погодні фактори нарівні з бажанням футболістів "Ліверпуля" взяти реванш не обіцяли москвичам нічого хорошого.

У першій грі "Спартак" виявився сільнее-- 4: 2, скориставшись видаленням воротаря червоних Брюса Гроббелара. Через брак замін в ворота став захисник мерсисайдців Девід Берроуз - і пропустив за п'ять хвилин до кінця удари Карпіна (з пенальті) і П'ятницького.

Фанати "Ліверпуля" не сумнівалися в успіху улюбленців через два тижні - не для того ж підопічні Грема Сунесса виривали на зубах перемогу в Кубку Англії, щоб вилітати з Європи вже пізньої осені.

І відповідна зустріч дійсно почалася з запеклого штурму англійців - але вже через 10 хвилин спартаківцям вдалося вирівняти гру. По ходу матчу Черчесов зробив пару відмінних сейвів, Хлестов виніс м'яч із стрічки, а Радченко та П'ятницький зловили господарів на контратаках. 2: 0 - і червоно-білі змогли дійти в тому розіграші до півфіналу, поступившись за сумою двох матчів лише бельгійському "Антверпену".

обережно Еванс

12 вересня 1995 року. Кубок УЄФА, 1/32 фіналу. "Ліверпуль" - "Спартак-Аланія" - 0: 0.

Після перемоги у Владикавказі з рахунком 2: 1 "Ліверпуль" вважався безумовним фаворитом протистояння, при цьому тренер мерсисайдців Рой Еванс обрав надобережного тактику. Він випустив на поле лише одного чистого форварда Роббі Фаулера, якому допомагав розташований трохи позаду номінальний півзахисник Стів Макманаман. Таким чином, розрахунок Валерія Газзаєва на вільні зони, куди могли вриватися гості під час стрімких контратак, не підтвердився.

В середині поля у червоних весь час було близько 6-7 чоловік - "Спартаку-Аланії" довелося збиватися на справді британський стиль гри, закидаючи довгі передачі в штрафну. У цих умовах воротар "Ліверпуля" Девід Джеймс відчував себе, як риба у воді. Гостям все ж вдалося створити два вірних моменту, але Каніщев не влучив у порожні ворота, а Сулейманов не реалізував вихід один на один. Трохи пізніше "Спартак-Аланія" стане чемпіоном Росії, а "Ліверпуль" поступиться дорогу до Кубку УЄФА вже в 1/16 фіналу датському "Брондбю".

ПЕРІОД СТАГНАЦІЇ

2 жовтня 2002 року. Ліга чемпіонів, груповий етап. "Ліверпуль" - "Спартак" - 5: 0 (Хескі, 7, 89. Шейру, 14. Хююпя, 28. Діао, 82).

Згадувати той єврокубковий ганьба "Спартака" зайвий раз не хочеться - шість поразок із загальною різницею м'ячів 1-18 і принизливий розгром на "Енфілді". Це був третій матч в групі - за два попередніх москвичі створили тільки один (!) Гольовий момент. Що й казати, в перемозі "Ліверпуля" не сумнівався ні Жерар Ульє, ні, здається, сам Олег Романцев - весь питання було в тому, скільки заб'ють Черчесову.

У ворота "Спартака" в результаті влетіло п'ять - реванш за поразку 10-річної давності вдався на славу. Тренер червоно-білих намагався здивувати суперника як міг - знову запропонував гру захисту в лінію, перетворив форварда Бесчастних в правого хавбека, атакуючого гравця Калиниченко в опорного, а молодого Павленко висунув на вістря. Така перетасовування гравців доброї служби не послужила - вже через п'ять хвилин оборона тріщала по всіх швах.

Після матчу Романцев визнав поразку і поскаржився на не найвищий рівень російського футболу - мовляв, йде період стагнації, можемо сподіватися тільки на молодь. На фоні не вражаючою гри Кудряшова, Павленко і Данішевського такі визнання виглядали гірко.

РУКА Сіссе

28 серпня 2005 року. Суперкубок УЄФА. "Ліверпуль" - ЦСКА - 3: 1 (Сіссе, 82, 103. Луїс Гарсія, 109 - Карвалью, 28).

І нехай той матч проходив не в Ліверпулі, а в Монако, він був особливим - вперше російський клуб боровся за Суперкубок на правах володаря Кубка УЄФА. Для тріумфу армійцям забракло восьми хвилин і досвідчене око арбітра. ЦСКА вийшов вперед у середині першого тайму, коли Вагнер Лав пасом з глибини вивів Карвалью на рандеву з Рейной. Бразилець обіграв необачно вийшов воротаря і покотив м'яч у порожні ворота.

Рейна виправився на 82-й хвилині, коли довгою передачею почав гольову атаку - Луїс Гарсія скинув грудьми м'яч на Сіссе, а той виграв боротьбу у Ігнашевіча (м'яч, до слова, потрапив французькому форварду в руку) і розстріляв ворота Акінфєєва. Сили армійців в додатковий час стрімко розтанули, і мерсисайдці впевнено відзначилися ще двічі, відклавши мрії російського клубу про Суперкубок ще на три роки.

КАДРОВІ ПРОБЛЕМИ

25 жовтня 2012 року. Ліга Європи, груповий етап. "Ліверпуль" - "Анжи" - 1: 0 (Даунінг, 53).

Перед тим, як зустрітися з "Зенітом" в матчах на виліт, червоні потрапили в одну групу з махачкалінський "Анжи". Підопічні Хіддінка дебютували в Європі з другого кваліфікаційного раунду, а вже в основному турнірі почали з перемоги над "Янг Бойз" і прикрою нічиєю в Удіне. Тому програвати в Ліверпулі в плани "Анжи" ніяк не входило - навіть незважаючи на сильні кадрові проблеми в опорній зоні.

Діарра і Ахмедов були травмовані, а Жусілей пропустив зустріч з сімейними обставинами. Махачкалинці виглядали на "Енфілді" вельми гідно - все вирішив єдиний дальній удар Даунінга. Гус в кінці випустив на поле третього нападника, але врятувати зустріч "Анжи" не зміг. Через два тижні наш клуб взяв реванш - приурочивши перемогу з дзеркальним рахунком 1: 0 до 66-го дня народження Хіддінка.