Битва синьо-гранатових. Огляд матчу «Барселона» - «Леванте»

Дві гольові передачі меркантильного Алвеша, помилка Гвардіоли, чудова гра Педро і багато іншого в огляді матчу від блогу «Червоно-жовті дні».

Матч між «Барселоною» і «Леванте» має особливу принциповість. Справа в тому, що приїхала в гості на «Ноу Камп» команда є, по суті, клубом каталонців проживають в Валенсії. Багато в чому тому і були свого часу взяті схожі кольори для форми. Факт цей маловідомий в чому тому, що «Леванте» м'яко кажучи, ніколи зірок з неба не хапав, а коли сили суперників несумірні рідко доводиться міркувати про принциповість.

Але конкретно в цьому матчі зіткнення двох каталонських клубів могло і не виглядати як нерівна сутичка Давида з Голіафом, тому що Голіаф вийшов на битву з полегшеним доспехом і укороченим списом. Перекладаючи на футбольний мову, це означає, що «Барса» дала відпочити цілій групі футболістів. На поле не вийшли Піке, Пуйоль і Мессі, не міг з'явитися на полі і новачок команди Аффелай.

В результаті тактичних перестановок в центрі оборони залишився всього один Абідаль якого при обороні регулярно підтримували Маскерано і Бускетс, при чому найчастіше ззаду залишався саме другий. В атаці місце Мессі праворуч зайняв Педро, Вілья змістився на вістря списа, а герой недавнього матчу збірної Каталонії Боян, зайняв зону лівого форварда. Хоча з огляду на те, що ми говоримо про «Барсі» треба розуміти, що всі позиції в атаці досить відносні, гравці регулярно мінялися місцями, зміщувалися, поглиблювалися і всіляко плутали суперника.

«Леванте» варто зауважити здивував мене в цьому матчі. Сама непоказна за складом команда «Приклади» зустрічалася з найгучнішою і зоряної і як мінімум весь перший тайм виглядала цілком гідно. І це при тому, що в «Леванте» був відсутній кращий бомбардир команди - Кайседо і основні краю захисту - Хуанфран і Хаві Вента. Втім, їх замінили не менш цікаві гравці як, наприклад, вічний «улюбленець» «Камп Ноу» - Асьер Дель Орно. Нагадаю, що цей чудовий баскська захисник під час перебування гравцем «Челсі» і «Валенсії» регулярно жорстоко бив по ногах Мессі у зустрічах з «блауграной». Пару раз це навіть закінчувалося травмами для аргентинської зірки.

Відносно обраної стратегії гри, про «Барселону» мені сказати особливо нічого - ви все знаєте як грають синьо-гранатові і вони грають так в будь-якому складі проти будь-якого супротивника. «Леванте» ж вибрало досить сміливу тактику. Команда не боялася йти в атаку, не тулилася до своїх воріт, високо зустрічаючи противника. Єдине, що мене бентежило це постійне бажання грати низом, коли в передній лінії у них грає 192сантіметровий Рафаель Хорда.

Гра почалася з фірмово барселонській тягучою розвідки з тотальним контролем над м'ячем і вдумливим вивченням противника. Але ближче до хвилині до 12-13 я почав думати, що рекогносцировка у каталонців явно затягнулася. А коли на 15 хвилині в результаті неузгодженості Вальдеса і захисту, Рафа Хорда мало не відкрив рахунок я зрозумів, що «Барсі» сьогодні буде не солодко і опір їм буде надано гідне. В даному епізоді варто відзначити і ветерана «Леванте» Хуанлу перехопив невмілий пас воротаря.

Лише на 26 хвилині «Барселона», нарешті, увірвалася в штрафну «Леванте» і після серії рикошетів м'яч був просто зобов'язаний влітати у ворота, але Дані Алвес, як мабуть, згадав, що він захисник, але забув, чиєї команди. Намагаючись добити м'яч в ворота бразильський латераль фактично вибив м'яч, що летів у ворота «Леванте». Всього через 2 хвилини валенсийци знову огризнувся. Місцевий «улюбленець» Дель Орно, після класного розіграшу ауту, прострілив на Хіско, який двічі бив по воротах, але м'яч забити так і не зміг.

Надалі гра йшла, зрозуміло, з перевагою «Барселони», але ні про яке побиття немовляти не могло бути й мови, валенсийци грали дуже гідно. Можливо, це і зіграло з ними злий жарт, окрилені відмінним першим таймом, вони передчасно розслабилися, а можливо і пустили крамольну думку мовляв «не такий страшний чорт». «Барселона» такого не прощає. Алвес увірвався в штрафну був безтурботно залишений наодинці в штрафний, але відразу вдарити не зміг і був накритий гравцями «Леванте». На момент навіть здалося, що атака захлинулася, але Педро приловчився і пробив-таки, пробив корявенько, з рикошетом, але точно в кут воріт. 1-0!

Могла посипатися команда, але цього не сталося. Валенсійці продовжували дисципліновано відбиватися і чекати свого моменту, щоб зрівняти рахунок. Гвардіола тим часом поміняв Маскерано на Тіагу, тим самим збільшивши і без того високу креативність півзахисту, але трохи послабивши оборону команди.

А тим часом на 54 хвилині «Леванте» цілком міг і зрівняти рахунок. Хіско Надаль нарешті зробив високий навіс на Рафу Хорда і фактурний форвард мав відмінний шанс на те щоб відзначитися, але пробив прямо в Вальдеса.

Не забиваєш ти, забивають тобі, другий раз за матч зіграла Правофланговий зв'язка Алвес-Педро. На цей раз удар нападника збірної Іспанії був наповнений футбольної красою і естетикою. Потужний постріл в дев'ятку став нездійсненною місією для чудово воротаря «Леванте» Рейни. 2-0!

Варто відзначити, що як і говорив Пеп Гвардіола, до них приїхала дуже вперта команда, яка вміє тримати удар. Навіть отримавши другий м'яч, команда продовжила гнути свою лінію і чекати свого моменту. Так Педро після відмінної комбінації з Тіагу міг оформити хет-трик, та були і інші відмінні шанси, але, загалом і в цілому командна конструкція «Леванте» не завалилася. І на 79 хвилині, коли багато хто вже порахували гру зробленої, валенсийци дочекалися свого шансу і реалізували його в забитий гол. Варто відзначити, що гол став багато в чому і продуктом певної безпечності Гвардіоли, який вирішив поекспериментувати з обороною і випустити нового центрального захисника. Саме з-під Міліто вийшов на поле двома хвилинами раніше і був забитий м'яч, не встиг аргентинець, як слід влитися в гру. Хоча, що я все про синьо-гранатових, тут здорово Валенсійський хлопці зіграли, Вальдо відмінно накинув м'яч в штрафну, а уругваєць Стуані гарматним ударом забив його в сітку. Не можу не відзначити, що співавтори голи вийшли по ходу матчу і ось таким ось чином в плані замін Луїс Гарсія Пласа зміг переграти помилившись Гвардіолу. Погодьтеся, рідко таке буває.

Далі стали і зовсім відбуватися чудеса. «Барса» була змушена боротися за перевагу в один м'яч. Проти «Леванте»! Хаві і Бускетс отримали жовті картки за затягування часу, гравці «Барселони» отримали гірчичники за затягування часу, коли це було востаннє? А коли на останніх хвилинах в штрафну каталонців на фінальний навал побіг воротар Рейну і Вальдес насилу вибив м'яч з воротарського, думаю, багато вболівальників «блауграни» схопилися за серце. У підсумку «Блауграна» з величезними труднощами, але добилася перемоги. Не знаю, чи варто вірити прислів'ю «як рік почнеш, так його і проведеш», але якщо вона має рацію, то каталонцям безумовно не позаздриш.

Не знаю, чи варто вірити прислів'ю «як рік почнеш, так його і проведеш», але якщо вона має рацію, то каталонцям безумовно не позаздриш

Хаві і Бускетс отримали жовті картки за затягування часу, гравці «Барселони» отримали гірчичники за затягування часу, коли це було востаннє?