«Манчестер Сіті» - «Барселона». Звіт про матч

«Манчестер Сіті» - «Барселона» - 0: 2 (0: 0) «Манчестер Сіті» - «Барселона» - 0: 2 (0: 0)    Ліга Чемпіонів 2013-2014, стадія 1/8, 1-й матч

Ліга Чемпіонів 2013-2014, стадія 1/8, 1-й матч.

Голи: 0-1 Мессі (з пен.), 54; 0-2 Дані Алвес, 90.

«Манчестер Сіті»: Харт - Сабалета, Компані, Демічеліс, Кліші - Туре, Фернандіньо, Коларов (Лесокотт, 58), Навас (Насрі, 58), Сільва - Негредо (Джеко, 74).

«Барселона»: Вальдес - Дані Алвес, Маскерано, Піке, Жорді Альба - Хаві, Бускетс, Фабрегас (С. Роберто, 86) - Іньєста, Санчес (Неймар, 74), Мессі.

Арбітр: Йонас Ерікссен (Швеція).

покарання:

«Манчестер Сіті»: Негредо (28), Коларов (37) - попередження; Демічеліс (53) - видалення.

«Барселона»: Алвес (23), Маскерано (78) - попередження.

Манчестер, «Етіхад Стедіум», 46.033 глядачів.

Матч за версією «БАРСАМАНИЯ»:

«Манчестер Сіті» - 5.5

Для необізнаного глядача, що не стежить пильно за англійської прем'єр-лігою, після перегляду даного матчу, мабуть, залишилося таємницею за сімома печатками, за що ж так вихваляють «городян», і яким чином вони зуміли набити за сезон 117 м'ячів? «Англійці» (в стартовому складі яких набрався аж один громадянин з Туманного Альбіону), на чолі з «архітектором» Пеллегріні, вирішили не смикати долю за, так скажемо, хвіст, і, відмовившись від свого звичайного атакуючого стилю на основі контролю м'яча, звернулися до загальноприйнятої тактики гри проти «Барси» - виставити на своїй половині «автобус» і сподіватися на контратаки укупі зі стандартними положеннями. До перерви цей план працював, в цілому, непогано, але одна єдина помилка в обороні призвела до домашньої поразки і ймовірного вильоту з турніру.

«Барселона» - 7.0

Каталонці, тримаючи в розумі матч-відповідь, не рвалися вперед стрімголов, а спокійно, в своїй улюбленій манері, контролювали м'яч. Але як тільки суперник припустився помилки, тут же позначився багаторічний лігачемпіонскій досвід, і «МС» був суворо покараний. Мессі привів вирок у виконання, а Алвес зробив контрольний постріл в англійське «тіло».

Великий мінус команді за останні 20 хвилин матчу, коли замість того, щоб добити суперника, «Барса» буквально встала. Навіть коли м'яч перехоплювали на чужій половині, гравці не йшли вперед, а чекали, коли суперник повернеться в оборону, через що часто і втрачали м'яч. Бачачи це, суперник осмілів, став пресингувати і навіть створив деякі проблеми нашої оборони. Свій гол, за підтримки свіженького Неймара, Алвес забив швидше всупереч загальнокомандне настрою. Гол вийшов по-справжньому "Барселони" - з 12 точними передачами поспіль і вся комбінація зайняла півтори хвилини ігрового часу.

Видовищність матчу - 5.5

Відверто кажучи, те, що відбувалося на смарагдовому газоні дійство змогло виправдати гучну афішу лише частково, та й то тільки в другому таймі. Перший тайм вдавав із себе відверто нудне видовище, а після видалення Демічеліс перевага «Барси» було настільки великим, що всі ті, хто не люблять «тики-таку», могли сміливо йти спати. Тільки вальяжная розслабленість гравців «блауграни» в кінцівці дозволила «Сіті» створити хоч щось біля чужих воріт, але навіть поступаючись в рахунку на своєму полі, «городяни» не ризикували йти вперед великими силами.

Оцінка арбітра - 5.0

Шведська бригада суддів не те, щоб матч провалила, але залишила присмак гіркоти у обох сторін. Тренер господарів, а-ля Моурінью, на прес-конференції навіть поспішив звинуватити його у всіх смертних гріхах і назвав головною причиною поразки своєї команди, проте, давайте розберемося по порядку. Для початку Йонас, незважаючи на прохання Піке не карати попередженням Негредо за не такий вже небезпечний фол, все ж нагородив того «гірчичником», а через кілька секунд «пробачив» Фернандіньо за куди більш грубий (бразилець тоді б пропускав матч-відповідь - на замітку Пеллегріні ). В середині тайму суддівська бригада ніяк не відреагувала на, так скажемо, потрапляння м'яча в відстовбурчену руку Гаеля Кліши, таким чином урвав простріл у штрафний майданчик (в Італії такі пенальті ставлять, не замислюючись).

Найбільш обговорюваний момент - атака, яка призвела до видалення Демічеліс, пенальті і голу Мессі. У самому зародку атаки судді (два з яких перебували в 4-5 метрах від місця дій) не побачили порушення в моменті відбору м'яча Бускетсом у Хесуса Наваса. Повтори з різних ракурсів створюють прямо протилежні відчуття - з однієї камери фол здається очевидним, з іншого - що фолу не було зовсім. Як би там не було, через кілька секунд Демічеліс у відчайдушному підкаті збиває Мессі на лінії штрафного. «Фол останньої надії» та видалення навіть не обговорюється, а ось точка порушення не настільки очевидна. Момент був динамічний, і сказати, що арбітр помилився, призначивши пенальті, а не штрафний, не можна.

Нарешті, суддівська бригада помилково скасувала абсолютно чистий гол Піке, забитий після красивої комбінації. Віддавав гольовий пас Фабрегас знаходився в правильному положенні, але Піке загородив огляд бічного арбітра, і той вирішив перестрахуватися. Якби матч закінчився, скажімо, 1-1, то претензії до суддів з повним на те правом могли висловлювати вже каталонці.

У той час як «БАРСАМАНИЯ» відзначає свій 11й День народження (від щирого серця вітаю всіх відвідувачів кращого сайту про «Барселоні» зі святом У той час як «БАРСАМАНИЯ» відзначає свій 11й День народження (від щирого серця вітаю всіх відвідувачів кращого сайту про «Барселоні» зі святом!), В Сочі горить олімпійський вогонь, а в Києві - бійці «Беркута», футбольні вболівальники спрямували свій погляд на прокинулась після зимової сплячки Лігу Чемпіонів. І, мабуть, головним видовищем цієї стадії мало стати протистояння «Барселони» і «Манчестер Сіті», чиї шанси на успіх розцінювалися як 50 на 50. Особливо цікаво було подивитися на зіткнення двох атакуючих команд в Манчестері, адже «Барселона» не змогла перемогти в 5-ти останніх виїзних матчах плей-офф Ліги Чемпіонів, а «городяни» в цьому сезоні є грізну силу.

На жаль і ах, але досить було поглянути на стартові 11 «Манчестер Сіті», щоб зрозуміти, що ніякої атакуючої заруби і гри «шашки наголо» не буде. Мануель Пеллегріні виставив склад з п'ятьма захисниками і двома опорними півзахисниками, а простіше кажучи - «автобус». Мартіно максимально наситив гравцями центр поля, щоб повністю взяти під контроль м'яч, що в 99% випадків для «Барси» є запорукою успіху. У підсумку, весь перший тайм «Манчестер Сіті» сидів в окопі, а «Барса» володіла м'ячем в центрі поля, практично не створюючи небезпечних моментів. В середині тайму ряд помилок гравців «Барси» дозволив господарям на деякий час перехопити контроль над м'ячем і провести пару неприємних для каталонців атак, але не більше того.

В середині тайму ряд помилок гравців «Барси» дозволив господарям на деякий час перехопити контроль над м'ячем і провести пару неприємних для каталонців атак, але не більше того

Рахунок у перерві (0-0) і хід матчу натякали на те, що обидві команди згодні на нічию. Так, можливо і сталося б, якби не різниця в досвіді команд і не наявність в одній з них кращого гравця світу. Це була гра до першої помилки, і помилки цю, як менш досвідчена команда, допустили господарі. «Барса» була мисливцем, терпляче чекають вдалого моменту для смертельного пострілу; левовим прайдом, кружляють навколо стада антилоп і виглядаючи собі відповідну жертву. Жертва в особі Демічеліс була знайдена, відповідний момент настав, і стрімкий ривок Лео вирішив результат поєдинку. В гольовому епізоді зіграла свою роль і блискавичну швидкість атаки - «Сіті» вже привчений до неспішного розіграшу м'яча «Барселоною» і просто-напросто не очікував такого різкого випаду.

В гольовому епізоді зіграла свою роль і блискавичну швидкість атаки - «Сіті» вже привчений до неспішного розіграшу м'яча «Барселоною» і просто-напросто не очікував такого різкого випаду

«Манчестер Сіті» з Пеллегріні на чолі явно недооцінив небезпеку, що представляє собою контроль м'яча «Барселоною». Це як нешкідливий на вигляд сніг, який, якщо його не розгрібати, може занести з головою, а додавши до нього (швидкість) вітру - отримаєш найсильнішу завірюху. На щастя для «городян», у вівторок увечері було безвітряно, але це їм не сильно допомогло, адже про «лопату» вони забули, і після перерви їх грунтовно замело.

Довести матч до перемоги проти здеморалізованого і залишився в меншості суперника було справою техніки. Але і сильно розслаблятися, спочиваючи на лаврах завчасно, не варто - в пам'яті добре відображена матч в Лондоні проти «Арсеналу», коли розслабленість дорого коштувала команді (нехай в результаті все закінчилося добре). В останні 5 хвилин футболісти «Барси» припустилися кількох грубих помилок на своїй половині і в центрі поля, тим самим спровокувавши щось схоже на штурм воріт Вальдеса. На щастя, на останній хвилині наші бразильці зрозуміли на двох другий гол в матчі, і «Барса» здобула несподівано легку перемогу в гостьовому матчі і вже може починати готуватися до чвертьфіналів - після перемоги 2-0 в гостях «Барселона» незмінно проходила далі. На рахунок ймовірності камбека «городян» в матчі-відповіді, я солідарний з Роббі Севідж (експерт на BBC), який після гри заявив: «Якщо« Манчестер Сіті »виграє на« Камп Ноу »і пройде далі, я закінчу свою кар'єру».

Вальдес - 7.0

Футболісти суперника рідко змушували Віктора вступати в гру, але з тією, що все ж випала на його частку, він впорався на «відмінно». За весь матч він кілька разів ліквідував загрозу після навісів, впорався з двома небезпечними ударами у ворота (особливо з ударом Сільви), і нейтралізував вихід Джеко (хоча в той момент вже пролунав свисток арбітра про порушення правил). Від такого голкіпера не відмовиться жодна команда.

Дані Алвес - 7.5 Дані Алвес - 7

Найсуперечливіший футболіст матчу. В один момент ти його лайкою нецензурними словами, а вже через секунду захоплюєшся - в цьому весь Дані Алвес. Щось подібне, але стосовно більш тривалого тимчасового проміжку, можна було спостерігати і в звітному поєдинку. За підсумками першого тайму він був, мабуть, найгіршим гравцем команди - величезна кількість навісів в нікуди (за підсумками матчу «Барса» зробила 18 навісів, жоден з яких не досяг мети, і їх «левова частка» на рахунку нашого бразильця), неточних передач і необов'язкових втрат м'яча в атаці. Додайте до цього традиційно не найбільшу впевнену гру в обороні (4 фоли і жовта картка в комплекті) і отримаєте дуже сумну картину.

Однак варто було супернику залишитися в меншості (Пеллегріні прибрав з поля Коларова, ніж «розв'язав» Алвес «руки»), як бразильський латераль змінився. Тепер він остаточно влаштувався на чужій половині, і брав участь практично у всіх небезпечних атаках своєї команди. Безглузді навіси, звичайно, все ще мали місце бути, але корисних дій стало на порядок більше. До кінця матчу він так вимотав Кліші, що той ледве волочив ноги, а бразилець продовжував гасати, як очманілий. У підсумку: вихід 1 на 1 з ударом трохи повз дальню штангу, відмінний пас під удар Хаві і забитий на останній хвилині найважливіший для всього протистояння гол. Додайте до цього пристойне число відборів і підборів м'яча - і ось уже він претендує на звання кращого гравця матчу.

Піке - 8.5

Блискуче! Ні для кого не секрет, що в цьому сезоні Піке не є зразком центрального захисника, а деякі матчі і зовсім провалює. Однак у вівторок він постав перед нами практично еталоном центр-дефа, стовпом оборони і синонімом впевненості. Звичайно, треба враховувати той факт, що «МанСіті» грав досить лячно, а після перерви деякі випади суперника все ж створювали серйозну емоційну напругу у шанувальників «блауграни». Проте, всі м'ячі, що летіли в його бік верхом, він виграв, в значній мірі позбавивши суперника надії забити «з другого поверху». Крім цього він майже безпомилково починав атаки своєї команди, віддавши 59 точних передач при 67 спробах; жодного разу не порушив правила, при цьому тричі сам опинявся на газоні після порушень і заробив для Негредо попередження; до кінця поборовся з Негредо і змусив того бити з гострого кута, заблокував удар Насрі. Плюс, його підключення до атаки на стандарті призвело до забитого і неправильно скасованим голу. Завжди б так, Жерар.

Завжди б так, Жерар

Маскерано - 6.0

Чого не можна сказати про його партнера. Хав'єр постав у своєму звичайному вигляді - різкий (що закінчується або ефектним відбором м'яча або грубим порушенням), смикає (неодноразово втрачав позицію) і низькорослий (Негредо знайшов собі жертву). Заробив гірчичник після грубого підкату, програв кілька верхових дуелей (якщо це взагалі можна називати дуеллю - швидше знущанням), але все ж і корисними діями у вигляді підбирань м'яча і відборів / перехоплень відзначився.

Жорді Альба - 7.0

Лівий латераль «Барси» в цьому матчі зіграв у «Абідаля». Тобто дуже надійно ззаду, і з вкрай рідкісними підключеннями в атаку, чому протягом всієї гри відчувався явний крен на правий фланг нападу. Зі своїм завданням в цілому впорався, але не без помилок. Кілька разів дозволив суперникам навішувати зі свого флангу у володіння Вальдеса, але кількість відборів і перехоплень м'яча з лишком перекриває ці огріхи. Що примітно, Альба не вчинив жодного фолу і жодного разу не став жертвою порушення. Чистота під час роботи.

Бускетс - 7.0

Сержі провів суперечливий матч. З одного боку, він багато в чому визначив перевагу «Барси» в центрі поля і вніс свою значну лепту в контроль м'яча (100 точних пасів з 102 спроб - кращий результат по точності передач), що зумовило перемогу "Барси". Однак, з точки зору опорника він відіграв досить посередньо - давав себе обіграти; усунувся від боротьби за слаломному проході Яя Туре; втратив позицію, що призвело до небезпечного пасу врозріз; при подачі зі штрафного упустив свого гравця, який врізався в Вальдеса; і двічі втрачав м'яч на своїй половині поля. З позитивних моментів можна згадати заблокований удар Сільви з меж штрафного і зароблену для Коларова ж.к. Головний же момент за участю Сержі трапився вже після перерви - і це, звичайно ж, «фол-фантом» (привіт Тофіку Бахрамову!), З якого почалася гольова контратака «Барселони».

Хаві - 7.5

Капітан і диригент каталонського «оркестру» відіграв партитуру так, як слід - 131 з 140 його передач (кращий в цьому компоненті) знайшли своїх партнерів, а командний контроль м'яча відповідав найвищим барселонським стандартам. В 1м таймі Хаві викотив м'яч під удар Мессі, а після перерви видав феноменальний пас на Фабрегаса (всім своїм виглядом показуючи, що буде бити), коли скасували гол Піке. До того ж, капітан був одним з усього лише 3х гравців «Барси», безпосередньо загрожували воротам Харта - один його дальній удар змусив серйозно потрудитися воротаря господарів, а другий пройшов трохи вище воріт.

Цей матч став для Хаві 144м в Лізі Чемпіонів, тим самим змістивши з 2й рядки легенду «меренге» Рауля Гонсалеса, і тепер попереду нього тільки нев'янучий Райан Гіггз зі 149ю матчами на рахунку.

Іньєста - 6.5

На жаль, в минулому матчі Андрес не часто проявив свій високий клас - в кінці першого тайму зробив відмінний прохід в штрафну, але «забув» пробити, і саме він віддав фактично гольовий пас на вихід Мессі. В іншому ж, Іньєста неодноразово грубо помилявся в передачах (майже 20% браку) і багато втрачав м'яч при спробі піти в дриблінг.

Фабрегас - 5.5

На жаль, Сеск відіграв в матчі значно гірше своїх партнерів по команді. Перший тайм він просто провалив - численні неточні передачі, втрати м'яча, програна боротьба за м'яч і фоли. Після перерви картина змінилася не сильно, проте, його внесок в контроль м'яча (97 точних передач з 114) не залишився непоміченим.

Санчес - 5.5

Ще один футболіст «Барси», який повинен скоріше забути цей матч як поганий сон (в особистому плані, зрозуміло). Практично всі його дії з м'ячем інакше як жахливими не назвеш, будь то спроба обведення, паса або боротьби за м'яч. В 1м таймі запоров потенційний вихід 1 на 1, для чогось змістившись аж до кутового прапорця, і навіть коли у нього вдався відмінний прохід, по ходу якого він обіграв двох суперників, увійшовши до штрафного він зробив щось невиразне.

Мессі - 7.5

Навіть проводячи не найкращий матч, наш геній примудряється переломити хід слідства в бік «Барселони». Мессі помилявся і втрачав м'ячі на дриблінгу, але продовжував вести за собою команду. Весь перший тайм суперник тримав його на голодному пайку (один удар з лінії штрафної вище воріт і удар в стінку зі штрафного), але після перерви одним ривком він зробив гол і залишив суперника в меншості. Кілька разів його удари встигали накривати захисники. Відмінний момент відзначитися Мессі мав уже в компенсований час, але його класичних прорив в штрафну закінчився слабким ударом.

Неймар - 6.5

Мартіно випустив Неймара на останні 15 хвилин матчу, і бразилець не підвів. Сам відзначитися забитим м'ячем не зміг, зате віддав гольовий пас на Дані Алвеса.

С. Роберто - б / о

Херардо Мартіно - 6.5.

Перед матчем основним лейтмотивом була розмова про те, що хто буде володіти м'ячем, той і переможе. Тренер «Барси» не став винаходити велосипед і наситив центр поля, додавши до класичному поєднанню Бускетс-Хаві-Іньєста-Мессі ще й Фабрегаса. Обережна, в цілому, гра на результат. Результат, причому чудовий, командою був досягнутий, а судячи з інтенсивності гри, так ще й сили заощадили.