Москва-Пекін: Чоловік чемпіонат Європи з баскетболу в Іспанії. Фінал Росія-Іспанія. 60:59. Росія

Сьогодні, 16 вересня на що проходить в Іспанії чемпіонаті Європи з баскетболу серед чоловічих команд у фінальному матчі зійшлися збірні команди Росії та Іспанії Сьогодні, 16 вересня на що проходить в Іспанії чемпіонаті Європи з баскетболу серед чоловічих команд у фінальному матчі зійшлися збірні команди Росії та Іспанії.

Перший період пройшов при домінуванні господарів майданчика - іспанців. Після першої чверті гри попереду іспанці - 22:11.

У другому періоді гра вирівнялася, і команда Росії початку наганяти. Після першої половини матчу рахунок 34:31, попереду іспанці.

Третій період пройшов у впертій і рівній боротьбі. Розрив в три очки зберігся. Рахунок після третьої чверті - 49:46 на користь іспанців.

Починається четвертий період і вперше збірна Росії виходить вперед - 51:49. Потім вперед знову виходять іспанці. Напруженість і нервова боротьба йшла до останньої секунди матчу. За рахунку 59:58 на користь Іспанії Джон Роберт Холден на останній хвилині матчу закидає м'яч. Збірна Росії обходить іспанців на одне очко і утримує переможний рахунок - 60:59.

У збірної Росії найбільше очок у Андрія Кириленка - 17 і 5 підбирань. У Олексія Саврасенко - 10 очок і 1 підбирання, Антона Понкрашова - 8 очок і 3 підбирання, Джона Роберта Холдена - 8 очок і 1 підбирання, Віктора Хряпа - 7 очок і 12 підбирань.

У збірній Іспанії найбільше очок у Хосе Кальдерона (José Calderón) - 15 і 4 підбирання. У Пау Газоля (Pau Gasol) - 14 очок і 14 підбирань, Хорхе Гарбойоси (Jorge Garbajosa) - 8 очок і 6 підбирань.

Успішний виступ команди Росії забезпечило їй місце на Олімпіаді 2008 року в Пекіні.

Перемога збірної Росії - це великою мірою перемога її тренера. Американець Девід Блатт (David Blatt) привів збірну Росії до сенсаційної перемоги на чемпіонаті і повернув російську команду в еліту світового баскетболу.

Поєдинок команд - це також і поєдинок лідерів. Капітан збірної Росії Андрій Кириленко (2 м 09 см, на фото зліва) набирав в попередніх матчах на чемпіонаті в середньому 18,1 очка і робив 9 успішних підборів на відскоку. Йому протистояв лідер команди Іспанії Пау Газоль (Pau Gasol, 2 м 15 см - на фото праворуч) - в середньому 19,4 очка і 6,1 підбору. Обидва - гравці Національної баскетбольної асоціації (NBA).

У півфіналі збірна Росії з блиском виграла з рахунком 86:74 у фаворитів чемпіонату команди Литви. Команді Росії нарешті вдалося перервати десятирічну низку невдалих виступів на чемпіонатах Європи, коли Росії не вдавалося потрапити навіть до четвірки найсильніших. Це другий в історії збірної Росії вихід у фінал чемпіонату Європи. І перша перемога.

Найвище досягнення команди Росії на європейських чемпіонатах - друге місце на чемпіонаті 1993 року Німеччині, коли Росія поступилася у фіналі господарям чемпіонату німцям.

У 1997 році в Іспанії збірна Росії була третьою.

Баскетбольна чоловіча збірна Радянського Союзу, чиєю наступницею можна вважати команду Росії, виграла з 1947 по 1985 рік 14 чемпіонатів Європи з 20. Втім, тоді за Радянський Союз виступали і баскетболісти з інших радянських республік, нині незалежних держав. Кращим гравцем чемпіонату Європи 1985 року стало виступав за збірну СРСР знаменитий литовський баскетболіст Арвідас Сабоніс.

Команда Іспанії в півфіналі виграла у греків - 82:77.

Іспанці - п'ятиразовий срібні медалісти чемпіонатів Європи і були сповнені рішучості у себе вдома завоювати, нарешті, перше золото в чоловічому європейському баскетболі. Але - спіткнулися об команду Росії. Замість першого золота - в шостий раз срібні медалі.

Збірна Іспанії завоювала срібні медалі ще на найпершому чоловічому чемпіонаті Європи з баскетболу, який проходив в Швейцарії в 1935 році.

Другими іспанці були і на чемпіонаті Європи 1973 року, що проходив, як і нинішній, в Іспанії, а також на чемпіонатах 1983, 1999 і 2003 року. У 1991 та 2001 роках іспанці здобули бронзові медалі.

Команди Іспанії та Росії вже зустрічалися на цьому чемпіонаті в груповому турнірі. Іспанці тоді виграли - 89:61 - і посіли перше місце в групі. Збірна Росії також успішно виступила в груповому турнірі, вигравши чотири матчі з п'яти, і посіла друге місце в групі E слідом за командою Іспанії.

джерело: Офіційний сайт чемпіонату Європи з баскетболу в Іспанії