Палац Спорту БОРИСОГЛІБСЬКИЙ

1. ПРАВИЛА ГРИ
  2. Повний звід правил гри в баскетбол

Баскетбол - олімпійський вид спорту з 1936 року. В баскетбол грають дві команди, зазвичай по дванадцять чоловік, від кожної з яких на майданчику одночасно присутній п'ять гравців. Мета кожної команди в баскетболі - закинути м'яч в корзину суперника і перешкодити іншій команді опанувати м'ячем і закинути його в корзину своєї команди.

ПРАВИЛА ГРИ

Матч складається з 4 періодів по 10 хвилин кожен. Перший період починається в той момент, коли м'яч залишає руку (-і) старшого судді при підкиданні під час розіграшу спірного кидка в центральному колі. Всі інші періоди починаються, коли м'яч опиняється в розпорядженні гравця, що виконує вкидання. Гра не може початися, якщо у однієї з команд на ігровому майданчику немає 5 гравців, готових грати.

Тривалість перерв у матчі між першим і другим періодами (перша половина), третім і четвертим періодами (друга половина) і перед кожним додатковим періодом становить дві 2 хвилини. Тривалість перерви між половинами гри становить 15 хвилин. Після великої перерви команди повинні помінятися кошиками.

М'ячем грають тільки руками. Порушенням вважається: навмисно бити по м'ячу ногою, бігти з м'ячем, що не бив їм в підлогу або блокуючи будь-якою частиною ноги, бити кулаком. Випадкове ж зіткнення або торкання м'яча стопою або ногою порушенням не є.

підрахунок очок

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу), в разі, якщо і по його закінченні рахунок буде дорівнює, призначається другий, третій овертайм і т. Д. До тих пір, поки не буде виявлено переможця матчу .

За одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок:

1 очко - штрафний кидок

2 очка - кидок з середньої або близької дистанції (ближче 3-х очкової лінії)

3 очка - кидок через триочкової лінії на відстані 6м 75см

майданчик

Гра може йти на відкритому майданчику або в залі висотою не менше 7 м. Розмір поля - 28 × 15 м. Розмір щита 180х105 см. Від нижнього краю щита до підлоги чи грунту повинно бути 290 см. Кошик представляє собою металеве кільце, обтягнуте сіткою без дна. Вона кріпиться на відстані 0,15 м від нижнього обріза щита і 3,05 м від рівня підлоги. Встановлена ​​стандартами FIBA ​​для чоловічих змагань довжина кола м'яча - 74,9-78 см, маса - 567-650 г, (для жіночих відповідно 72,4-73,7 см і 510-567 г).