spordi-teoria

Міні-баскетбол і мікро-баскетбол. М'яч, який використовується для гри в міні-баскетбол, повинен Міні-баскетбол і мікро-баскетбол важити 450-500 г, а для мікро-баскетболу - 300-330 м Окружність м'яча повинна становити 680-730 і 550-580 мм відповідно. Розмітка поля майже не відрізняється від розмітки в звичайному баскетболі, тільки тут немає лінії, яка обмежує триочкову зону, а лінія штрафного кидка знаходиться на відстані 3,6 м від щита.
У міні-і мікро-баскетбол грають дві команди по п'ять чоловік або менше. У цій віковій категорії гри часто проводять між змішаними командами хлопчиків і дівчаток. Як і в звичайному баскетболі, гра ділиться на чотири тайми, кожен тайм триває 6 хвилин. Правила для міні- і мікро-баскетболу Не такі жорсткі, як для звичайного. Тут не діє «правило трьох секунд» і не фіксується чистий час.

Баскетбол на інвалідних візках.
Баскетбол на інвалідних візках Баскетбол на інвалідних візках з'явився в США в 1946 році. Баскетболісти, що брали участь у Другій світовій війні і отримали різні каліцтва, не захотіли розлучитися з улюбленим видом спорту і придумали свій баскетбол зі своїми правилами, а інженери сконструювали спеціальні коляски для гри в баскетбол.
Сьогодні в баскетбол на інвалідних візках грають в багатьох країнах світу, а число офіційно зареєстрованих гравців перевищує 25 тисяч чоловік. Існує Міжнародна федерація баскетболу на інвалідних візках, яка раз у чотири роки проводить чемпіонат світу. У 1960 році баскетбол на інвалідних візках був включений в програму Паралімпійських ігор.

Стрітбол.
Назва стрітбол походить від англійського слова «street», що в Стрітбол перекладі означає «вулиця». В цей різновид баскетболу можна грати прямо на вулиці, потрібно тільки одне кільце. Якщо ж є баскетбольний майданчик, то грають тільки на одній її половині. У стрітбол грають дві команди по три людини в кожній. Суть гри зводиться до того, щоб вести м'яч і закидати його в корзину, суперники, як і в звичайному баскетболі, намагаються захопити м'яч і захистити своє кільце. Тільки через те, що воно одне, гравці захищають одне і те ж кільце, тільки по черзі. Одна команда веде м'яч, кидає, але промахується, і м'яч переходить до суперників, а ця команда тут же починає захищати кільце, в яке тільки що прагнула закинути м'яч.
Попадання в кільце з триочкової зони приносить команді 2 очки, всі інші попадання - по одному очку. Гра може йти до 16 очок, до того моменту, поки розрив в рахунку не досягне 8 очок або на час. В останньому випадку команда повинна зробити кидок протягом 30 секунд з того моменту, як вона почала атаку, інакше м'яч переходить до супротивника. Після кожного кидка м'яч повинен бути виведений за межі триочкової лінії. Як і в звичайному баскетболі, тут не допускається пробіжка і подвійне ведення, крім того, не можна кидати м'яч у кошик зверху.

Корфбол
Корфбол   Назва цієї гри походить від голландського слова «korf» (кошик) Назва цієї гри походить від голландського слова «korf» (кошик). Корфбол був придуманий в 1902 році в Голландії шкільним викладачем Ніко Брекхюйсеном. Суть гри, як і в баскетболі, зводиться до того, щоб закинути м'яч в кошик суперників, але сама кошик, розміри поля і правила гри значно відрізняються, що робить Корфбол самостійним видом спорту.
Довжина майданчика для Корфбол становить 40 м, а ширина - 20 м. Майданчик розділена на дві половини, приблизно в шести метрах від кожної лицьової лінії розташована стійка з кошиком. Її висота становить 25 см, внутрішній диметр - 39-41 см, кошик підвішується на висоті 3,5 м. Гра складається з двох таймів по 30 хвилин.
У Корфбол грають дві команди по 8 чоловік у кожній (4 чоловіки і 4 жінки). Двоє чоловіків і дві жінки грають в захисті, стільки ж - в нападі. Гравці не можуть вести м'яч, б'ючи його об підлогу, якщо м'яч потрапив їм у руки, то вони можуть зробити тільки два кроки, а потім повинні або залишити його іншому гравцеві, або кинути в кошик. Завдання нападників зводиться до того, щоб захопити м'яч, а захисників - щоб перешкодити супротивникові зробити кидок. При цьому будь-які фізичні контакти між гравцями заборонені, чоловіки можуть грати тільки проти чоловіків, а жінки, відповідно, проти жінок.

Кожне попадання в кошик приносить команді одне очко. Після двох м'ячів, забитих в будь-яку корзину, гравці міняються зонами, захисники стають нападаючими і навпаки. У Корфбол не можна виривати і вибивати м'яч, виконувати кидок із зони захисту, передавати м'яч з рук в руки. У спірних ситуаціях суддя може призначити штрафний кидок або розігрує м'яч між гравцями однієї статі.

Слембол. SlamBall - це колосально динамічна суміш баскетболу, регбі, хокею та акробатики. Слембол SlamBall не просто новий вид спорту це стан душі, це саме те чого чекали мільйони любителів контактного спорту, за які кілька хвилин можна побачити запаморочливі данки, жорсткий контакт гравців, божевільний загострення гри і виплеск адреналіна.Слембол (slamball) - повітряний баскетбол - ефектна командна гра, яка народилася в свідомості Мейсона Гордона і телевізійного продюсера Майка Толина.
Здійснюючи запаморочливі п'ятиметрові стрибки, спортсмени хвацько закидають м'ячі в кошик і стикаються в повітрі. Досягається це за рахунок розташованих в зонах кидків батутів.
Слембол виглядає як вуличний баскетбол, в який раптом вирішили пограти команда з 4-х суперменів. Здійснюючи запаморочливі п'ятиметрові стрибки, спортсмени хвацько закидають м'ячі в кошик і стикаються в повітрі. Досягається це за рахунок розташованих в зонах кидків батутів. Гра швидко завоювала увагу вуличних гравців. Ігри спортсменів, відібраних з 400 претендентів, транслювалися і США по телебаченню протягом двох сезонів 2002 року.
На сьогоднішній день існує професійна ліга, яка включає 8 команд.