СРСР - США, баскетбол, Олімпіада 1972: Три секунди, які потрясли світ »Статті» MR7.ru

1. СРСР - США, баскетбол, Олімпіада 1972: Три секунди, які потрясли світ

СРСР - США, баскетбол, Олімпіада 1972: Три секунди, які потрясли світ

МР

9 вересня виповнюється 40 років з дня одного з найзнаменитіших матчів в історії баскетболу, СРСР - США на Олімпіаді в Мюнхені 1972. Чоловіча збірна СРСР Володимира Кондрашина вперше стала олімпійським чемпіоном, перемігши в сверхдраматічном фіналі. Американці вже почали святкувати перемогу, але радянським спортсменам повернули 3 «вкрадені» секунди, і Едешко з Бєловим схилили чашу терезів на нашу сторону.

Виповнюється 40 років з тих пір, як збірна Радянського Союзу по баскетболу виграла Ігри в Мюнхені. Тоді у фіналі ми перемогли непереможних. Збірну США. Сьогодні, 9 вересня 2012 року, виповнюється рівно 40 років з дня одного з найзнаменитіших матчів в історії світового баскетболу СРСР - США на Олімпіаді в Мюнхені 1972. Чоловіча збірна СРСР Володимира Кондрашина вперше стала олімпійським чемпіоном, перемігши американців в драматичному поєдинку.

Матч складався з двох таймів по 20 хвилин, триочкових тоді не існувало. В останні 3 хвилини гри обов'язково було не менше ніж за 10 секунд перетнути центральну лінію, також не існувало правила «зони». Матч почався пізно увечері 9 вересня 1972, о 23:50 за місцевим часом. За 9 хвилин до кінця перевага збірної СРСР досягло 10 очок. Однак американці стали грати агресивно, пресингувати, за хвилину до кінця перевага збірної СРСР вже було одне очко, наші гравці втомилися і почали нервувати. За вісім секунд до кінця матчу збірна СРСР вела 49:48. Після перехоплення американців довелося фолити, Жуглас Коллінз забив обидва. 49:50. Тренер збірної СРСР Володимир Кондрашин попросив тайм-аут, проте судді цього не помітили (або зробили вигляд) і його не дали.

В результаті подальших подій гравці збірної СРСР тричі вводили м'яч в гру. Перший раз, коли на секундомере залишилося 3 секунди: наші тренери перервали гру, вимагаючи нещасливий тайм-аут. Судді на цей раз дозволили його взяти. Після тайм-ауту на поле вийшов Іван Едешко, він ввів його пасом на Паулаускаса і тут пролунала фінальна сирена, причому це відбулося явно раніше трьох секунд, які повинні були залишатися на секундомере. Вболівальники США висипали на майданчик і почали спільне святкування. Коментатор радянського телебачення Ніна Єрьоміна повідомила, що матч програний. Однак несподівано виявилося, що на офіційному секундомере значиться 50 секунд: секундомеріст переплутав кнопки, а сирена, як виявилося, позначала зупинку гри в зв'язку з необхідністю встановити правильний час на секундомере.

Далі були довгі суперечки з участю представників обох команд, але судді відновили порядок на майданчику, прибрали всіх сторонніх і постановили дограти три секунди. Іван Едешко на цей раз ввів м'яч пасом через весь майданчик Олександру Бєлову, якого тримали двоє гравців збірної США. Бєлов пішов від обох захисників одним фінтом, позначивши ривок вперед і назад, розвернувся і акуратно поклав м'яч в корзину. 51:50 на користь збірної СРСР. Тут же прозвучала справжня фінальна сирена. Засмучені американські спортсмени не вийшли на нагородження, а відразу після закінчення матчу подали протест. Колегія FIBA ​​тієї ж ночі розглянула всі обставини матчу і трьома голосами проти двох вирішила залишити рахунок 51:50 на користь збірної СРСР в силі. Проте, американці досі вважають, що гру було закінчити вже після другого введення м'яча в гру, проте визнають, що Бєлова слід тримати щільніше.

З учасників легендарного матчу (серед гравців збірної СРСР) на даний момент живі й здорові шестеро, в тому числі і автор геніального пасу Іван Едешко, а також однофамілець Олександра Бєлова Сергій. Сам Олександр Бєлов в 1977 році був відлучений від баскетболу через підозри в контрабанді і помер в 1978 році від саркоми серця. Йому було всього 26. Володимир Кондрашин помер в 1999 році у віці 70 років. збірна СРСР повторила своє досягнення лише одного разу - в 1988 році.

Відео: Fecdfqc , video-soccer.com

Відео: 1tv.ru