"Дуже приємно. Цар! »Пенальті в кар'єрі Андрія Шевченка

1. Статистика 11-метрових Андрія Шевченка - У складі «Динамо» Андрій Шевченко нечасто підходив до...

Статистика 11-метрових Андрія Шевченка

- У складі «Динамо»

Андрій Шевченко нечасто підходив до 11-метрової позначки в київському «Динамо». Вперше він пробив пенальті ще будучи гравцем «Динамо-2». У Кубку України сезону 1993/94 матч 1/64 фіналу «Сула» Лубни - «Динамо-2» завершився нічиєю 2-2 і переможців визначала серія післяматчевих пенальті. Свій пенальті Шевченко реалізував, але з рахунком 5-4 далі пройшла «Сула».

Свій перший пенальті з гри Шевченко реалізував 25 лютого 1995 в кубковому матчі проти запорізького «Торпедо» вже в складі «Динамо». Кияни перемогли і пройшли до чвертьфіналу.

Вперше в чемпіонаті України Шева пробив і реалізував пенальті 22 травня 1998 року в поєдинку проти ЦСКА з Києва. Через рік в матчі проти того ж ЦСКА був забитий третій пенальті у професійній кар'єрі Андрія (і до того ж, майбутній великий форвард оформив хет-трик).

Повернувшись до рідного клубу в 2009 році після довгої і успішної кар'єри в Європі, Андрій став штатним пенальтистом в команді - якщо Шева був на полі, то до "точки" обов'язково підходив саме він. І не дарма - забивав Андрій завжди.

Всього за кар'єру в київському «Динамо» Андрій Шевченко забив 9 з 10 пенальті, що становить 90% реалізації.

Сезон 1994/95. 1 удар - 1 гол в Кубку України.

Сезон 1997/98. 1 удар - 1 гол; + 1 в ЛЧ.

Сезон 1998/99. 1 удар - 1 гол; + 1 незабитий пенальті в ЛЧ.

Сезон 2009/10. 1 удар - 1 гол.

Сезон 2010/11. 2 удари - 2 голи. + 1 в ЛЧ.

Сезон 2011/12. 1 удар - 1 гол.

- У складі «Мілана»

Після появи в Мілані Шева з ходу став забивати голи. У першому сезоні йому часто довіряли бити 11-метрові. Вперше Андрій реалізував пенальті в матчі проти римського «Лаціо», який став для нього "улюбленим" клубом, в жовтні 1999 року. Потім були два поспіль незабиті пенальті в чемпіонаті Італії. Хоча помилявся Шевченко вкрай рідко.

Андрій Шевченко реалізував 24 з 28 одинадцятиметрових ударів в Серії А, що становить 86% реалізації. А також, Шева забив 4 з 6 ударів з "точки" в Лізі чемпіонів.

З урахуванням матчів Ліги чемпіонів - 28 з 34 ударів.

Всього в футболці «Мілана» Андрій забив 28 з 34 пробитих пенальті; його показник - 82% точності.

Сезон 1999/00. 10 ударів - 8 голів.

Сезон 2000/01. 6 ударів - 6 голів; + 3 з 4 в ЛЧ.

Сезон 2001/02. 5 ударів - 3 голи.

Сезон 2003/04. 1 удар - 1 гол.

Сезон 2004/05. 1 удар - 1 гол.

Сезон 2005/06. 5 ударів - 5 голів; + 1 з 2 в ЛЧ.

- У складі «Челсі»

Лише одного разу Шевченко пробивав пенальті в матчі в складі «Челсі» - в грудні 2007 року в матчі АПЛ проти «Астон Вілли». Андрій витягнув нічию 4-4 для своєї команди, оформивши дубль і віддавши гольову передачу, коли «Вілла» вела 2-0 по ходу матчу.

Всього в «Челсі» Шева брав участь в двох серіях післяматчевих пенальті. У серпні 2008 року в російському турнірі на Кубок РЖД в матчі за вихід у фінал «Челсі» в серії пенальті поступився «Локомотиву». Вирішальний промах на рахунку Шевченка. У фіналі Ліги чемпіонів 2008 року Шева був у запасі і в програної серії не брав участі. Замість нього на поле вийшов Анелька, який і не забив вирішальний пенальті.

Сезон 2007/08. 1 удар - 1 гол.

- У складі національної збірної

За кількістю ударів з "точки" в складі збірної України немає рівних головній зірці українського футболу - Андрію Шевченку. Він сім разів підходив до позначки в штрафному майданчику і шість разів вражав ворота. У матчі, де Шева єдиний раз помилився, Україна здобула перемогу над збірною Англії у відбірковому матчі ЧС-2010. Також, на чемпіонаті світу 2006 року Андрій не реалізував пенальті в серії проти швейцарців, але і в другому випадку його промах не став фатальним для нашої збірної - перемога і історичний вихід в 1/4 фіналу.

Всього у складі національної збірної України Шевченко реалізував 6 з 7 пенальті, а це - 86% реалізації.

- Всього за кар'єру

Андрій Шевченко реалізував 85% пенальті за всю свою професійну футбольну кар'єру. З 52 пробитих реалізувати Шеві вдалося 44 одинадцятиметрових.

Також, Шева брав участь в шести серіях післяматчевих пенальті. З них переможними для команди Андрія виявилися чотири, всього форварду вдалося відзначиться двічі, при чотирьох промахах.

Всі нереалізовані пенальті в кар'єрі Андрія Шевченка

Динамо - Спарта, попередній етап ЛЧ, 26 серпня 1998 року

Підсумок: перемога Динамо (1-3 пен.), Прохід в груповий етап

Валідольного для киян протистояння з празькою «Спартою» закінчилося серією післяматчевих пенальті. Після домашньої поразки динамівцям потрібна була лише перемога. На останніх хвилинах матч був врятований саме завдяки Андрію Шевченку. Після його удару м'яч рикошетом залетів у ворота суперників.

Героєм серії став Олександр Шовковський. Після реалізованих Ребровим і Каладзе пенальті Шева третій в серії 11-метровий удар не забив. Удар вліво від себе воротар «Спарти» Поштулка парирував.

До слова, потім переграти воротаря не зміг Коновалов, але на щастя, гру в свої руки взяв СаШо. А вирішальний пенальті забив Дмитрулін - 1-3 на користь киян.

Динамо - Реал, 1/4 фіналу ЛЧ, 17 березня 1999 року

Підсумок: перемога Динамо 2-0

На 63-й хвилині матчу в Києві Андрій Шевченко вийшов один на один з воротарем «Реала» Іллгнер і тому нічого не залишалося, як збити нашого форварда у штрафному майданчику. Пробити пенальті зголосився сам потерпілий і його удар майже по центру Іллгнер потягнув, але на добиванні Шева виявився швидшим - рахунок в матчі був відкритий. Пізніше Андрій добив суперника забивши другий гол.

Це був другий нереалізованнний пенальті Андрія в сезоні.

Мілан - Венеція, Серія А, 7 листопада 1999 року

Підсумок: перемога Мілана 3-0

Матч «Мілана» з однією з найслабших команд серії А того сезону, «Венецією», запам'ятався яскравою подією - нереалізований Андрієм Шевченком пенальті. Справа в тому, що після видалення воротаря гостей на 76-й хвилині місце в воротах зайняв бразильський захисник Фабіо да Сілва. Польовий гравець «Венеції» відбив удар з «точки» українського форварда. І знову удар вправо від себе для Шеви виявився помилковим.

Але на підсумок зустрічі епізод не вплинув - 3-0 для «россонері», голами відзначилися Бірхофф, Веа і Орландіні. Цей промах з "точки" став першим в кар'єрі Шевченка у футболці «Мілана».

Мілан - Реджина, Серія А, 19 грудня 1999 року

Підсумок: нічия 2-2

У 14-му турі чемпіонату Італії «Мілан» грав на своєму полі з одним з аутсайдерів серії А - «Реджиною». Після того, як Пірло на 30-й хвилині матчу вивів гостей вперед, справа в свої руки (точніше, ноги) взяв Андрій Шевченко. На 61-й хвилині Шева забив шикарний гол зі штрафного, а потім через 13 хвилин і зовсім вивів свою команду вперед. Однак 55 000 уболівальників «Мілана», які зібралися на трибунах стадіону, раділи недовго. На 78-й хвилині Каллон відновив рівновагу в рахунку.

Андрій Шевченко міг принести перемогу «Мілану» і стати автором хет-трику, але на 89-й хвилині матчу він не реалізував пенальті. Емануеле Беларді відбив удар українського форварда, тим самим сповна реабілітувавшись за допущені помилки в матчі.

Мілан - Лідс, Ліга чемпіонів 2000/01, 8 листопада 2000 року

Підсумок: нічия 1-1, вихід з групи з 1-го місця

У заключному турі групового етапу ЛЧ на Сан-Сіро вирішувалася подальша доля «Лідса», яким досить було тільки не програти для виходу з групи. Шевченко в матчі був активний і на 24-й хвилині взявся пробити пенальті в ворота суперників. Але переграти Пола Робінсона, голкіпера «Лідса», Шева не зміг. У підсумку, команди зіграли внічию, яка влаштувала обидві команди.

Фіорентина - Мілан, Серія А, 20 січня 2002 року

Підсумок: нічия 1-1

Цей матч став одним з найневдаліших в міланській кар'єрі Андрія Шевченка. Український нападник не зумів забити пенальті, був замінений на 77-й хвилині гри і отримав від італійських журналістів найнижчу оцінку в своїй команді - 4,5.

У другому таймі завдяки голу Хосе Марі «россонері» повели в рахунку. На 70-й хвилині Шева міг скрасити свою пасивну гру забитим м'ячем, але реалізувати пенальті не зміг. А потім був замінений на 78-й хвилині після видалення Гаттузо.

В подальший ігровий час міланці в основному оборонялися. Ось тільки вберегти свої ворота вони все ж не зуміли. На 90-й хвилині зустрічі Адріано зрівняв рахунок. Матч так і закінчився внічию - 1-1.

Мілан - Удінезе, Серія А, 27 січня 2002 року

Підсумок: поразка Мілана 2-3

У матчі 20-го туру чемпіонату Італії Шева двічі пробивав 11-метровий. Вже на 6-й хвилині він забив з пенальті свій 12-й гол у чемпіонаті. Потім Сержіньо зробив рахунок 2-0 на користь «Мілана». Але голи на 34, 53 і 78-й хвилинах зробили «Удінезе» переможцем зустрічі.

На 45-й хвилині вдруге переграти воротаря гостей Шеві не вдалося. Через тиждень після промаху у Флоренції Андрій знову не забиває пенальті.

Мілан - Ліверпуль, фінал ЛЧ, 25 травня 2005 року

Підсумок: поразка Мілана (2-3 пен.)

Божевільний стамбульський фінал в основний і додатковий час закінчився з рахунком 3-3. Матч запам'ятається уболівальникам надовго - неймовірний камбек «Ліверпуля» і приголомшливий сейв Дудека після удару Шевченка. Але нас цікавить серія пенальті.

Після перших двох ударів рахунок став 1-0. Чи не забив пенальті Сержіньо, тоді як Хаманн свій удар реалізував. Потім був промах Пірло і 2-0 після удару Сіссе. Після третього удару «Мілан» скоротив відставання - забитий пенальті Томасона і промах Ріїсе. У четвертому раунді забили обидві команди - 3-2 на користь «Ліверпуля».

П'ятий удар наносив Андрій Шевченко, його м'яч міг подарувати лише надію «Мілану» - у «Ліверпуля» був удар в запасі. Але Шева, який забив вирішальний пенальті у фіналі двома роками раніше, в цей раз не забив. Його удар практично по центру взяв Дудек.

Мілан - Баварія, 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, 8 березня 2006 року

Підсумок: перемога Мілана 4-1

У першому матчі пенальті Шевченко приніс «Мілану» нічию, але в матчі-відповіді «Баварія» була розбита.

На 22-й хвилині Ісмаель завалив Індзагі, який до того моменту встиг відкрити рахунок ударом головою. Природно, до м'яча підійшов Шева, капітан команди в тих матчах, два тижні тому з пенальті забезпечив «Мілану» виїзну нічию. Тільки ось тоді на воротах був малодосвідчений змінник Кана Ренсінг, а в цей раз - сам "Залізний Олівер". Його то Андрій переграти і не зміг, пробивши з "точки" повз. Після цього Кан накинувся на Шеву з бурхливою тирадою. Андрія це не вивело з себе - вже через дві хвилини він замкнув головою навіс Стама і з вісьмома голами зміцнився в статусі кращого снайпера нинішньої ЛЧ.

Україна - Швейцарія, 1/8 ЧС, 26 червня 2006 року

Підсумок: перемога України (3-0 пен.)

Найбільший успіх в історії збірної України пов'язаний з промахом Шевченко з 11-метрової позначки. Після групового етапу української збірної мав бути поєдинок з командою з Швейцарії. Їх збірна не програвала на Чемпіонаті світу 2006 року, крім того, швейцарці не пропустили жодного м'яча в свої ворота. Відігравши обережний матч, рахунок футболісти не відкрили ні в основний, ні в додатковий час.

Серію пенальті відкривав кращий футболіст нашої збірної. І удар Шевченка Цубербюллер відбив. Далі наші футболісти не помилялися - Ребров, Мілевський і Гусєв свої пенальті реалізували. Цього вечора знову на висоті був Саша Шовковський - воротар української збірної в той вечір м'ячів не пропускав навіть в серії пенальті (єдиний випадок в історії ЧС).

Локомотив - Челсі, 1/2 фіналу Кубка РЖД 1 серпня 2008 року

Підсумок: поразка Челсі (5-4 пен.)

Кубок Російських залізниць - далеко не найпрестижніший турнір, і існував він недовго. У 2008 році в півфіналі зійшлися «Челсі» і московський «Локомотив». Зігравши в основний час 1-1 команди розігрували путівку в фінал у серії пенальті. Після п'яти ударів рахунок був рівний 4-4 (помилилися Білялетдінов і Бридж). Потім Камболов зробив рахунок 5-4 і до м'яча пішов Шевченко. Андрій пробив по центру і потрапив точно в ногу Пеліцоллі.

Шева з'явився на полі на 75-й хвилині, замінивши Анелька, який не забив вирішальний пенальті у фіналі Ліги чемпіонів 2008, коли Шева сидів на лавці запасних. Але врятувати команду в Кубку РЖД Шева не зміг і питання, хто б краще впорався з післяматчевих пенальті у фіналі ЛЧ, залишається відкритим.

Україна - Англія, відбір до ЧС 2010 10 жовтня 2009 року

Підсумок: перемога України 1-0

Вдруге в футболці національної збірної Шевченко не реалізував пенальті у 2009 році, у відбірковому матчі Чемпіонату світу 2010. Нам потрібна була перемога і ми її отримали. Але спочатку на 15-й хвилині Шева не забив 11-метровий, зароблений Мілевським. Що вийшов замість вилученого Гріна Джеймс не вгадав напрямок удару. Але вперше в кар'єрі Шева не потрапляє у ворота з "точки".

Андрій провів хороший поєдинок, як завжди був активний, але рахунок залишався 0-0. Благо, у нас є Назаренко, дальній удар якого приніс перемогу української збірної.

Цей пенальті став останнім нереалізованим в кар'єрі великого українського форварда.

* - Пенальті, забиті в серії післяматчевих пенальті, в статистиці не враховуються.