Чемпіонат Росії, Тюмень. Історія, розклад гонок і трансляцій

Завтра спринтерськими гонками стартує літній чемпіонат Росії з біатлону. У 2018 році вперше за шість років змагання пройдуть не в звичному вже Чайковського, а в Тюмені. Огляд майбутніх стартів - на Biathlonrus.com.

Чайковський став літньою столицею біатлону в Росії в 2012 році, коли прийняв таку ж тривалу естафету Уфи. За минулі шість років на пермському стадіоні встигли пройти чемпіонати країни, а також чемпіонат світу з літнього біатлону-2017, який став одним з найуспішніших для російської збірної річним стартом за останні роки.

У 2018 році відповідальність за літній чемпіонат бере на себе Тюмень і місцевий вже легендарний стадіон «Перлина Сибіру». Звичайно, Тюмень звично сприймається як точка проведення зимових стартів - варто згадати і етап Кубка світу, і чемпіонат Європи, а також захоплюючі змагання на «Приз Губернатора Тюменської області» та «Гонку чемпіонів». Якщо ж говорити про річному досвіді, то він у Тюмені теж більш ніж яскравий: в 2014 році «Перлина Сибіру» приймала чемпіонат світу з літнього біатлону. Гонки того чемпіонату щодня збирали на трибунах більше чотирьох тисяч чоловік.

Гонки того чемпіонату щодня збирали на трибунах більше чотирьох тисяч чоловік

Тюмень стане новатором у випадку з телевізійним показом: в цьому вересні літній чемпіонат Росії вперше з'явиться на ТБ. Завдяки Тюменський бродкастерами змагання подібного рівня нарешті отримають федеральний телевізійний охоплення - гонки покажуть на каналах «Матч» і «Матч! Наш Спорт ». Звикли до найвищої якості показу гонок з Тюмені біатлонних вболівальників обрадує той факт, що трансляцію здійснюватиме та ж команда, що працювала в березні на етапі Кубка світу.

Однак про комфорт вболівальників на стадіоні оргкомітет теж подбав - вхід на всі гонки буде вільним. Крім того, відкрита парковка для бажаючих приїхати на особистому транспорті уболівальників, а також організований трансфер з центру міста на стадіон. Квиток на такий шаттл буде коштувати сто рублів в одну сторону. З розкладом руху автобусів та іншою інформацією можна ознайомитися на сайті організаторів заходу .

Що ж стосується змагальної програми, то в ній нас чекає набір цілком звичних дисциплін. Згідно з регламентом, біатлоністи вийдуть на старт в спринті, індивідуальній гонці та естафеті, всі гонки - на ролерів. Нагадаємо, кроссовую дисципліну з програми прибрали кілька років тому.

Літній біатлон часто підносить сюрпризи, коли справа доходить до визначення переможців. Буває, що визнані лідери зимового біатлону в вересні виходять на старт завантаженими після зборів або не дуже впевнено почувають себе в змаганнях на ролерів, де є свої незаперечні авторитети. Однак якщо ми звернемося до минулорічного чемпіонату країни, то побачимо там суцільно знайомі імена.

У вересні 2017 року Чайковського першу в дорослому кар'єрі перемогу здобула Христина Резцова, яка показала найкращий час в індивідуальній гонці. Серед чоловіків у цій дисципліні найсильнішим став Сергій Клячин. Уляна Кайшева і Матвій Єлісєєв стали чемпіонами в спринті. В естафеті традиційно нагороди найвищого гідності розіграли команди ХМАО-Югри і Тюменської області: перші стали кращими в чоловічій гонці, серед жінок перемогу здобули тюменкі.

В цьому році представництво також обіцяє стати досить серйозним: в Тюмень зі своїх зборів в Сочі і Токсово прилетять чоловіча та жіноча збірні команди Росії з біатлону, щоб нарівні з усіма взяти участь в літньому чемпіонаті країни.

З'їжджаються і регіональні команди, наприклад, збірна ХМАО-Югри після збору в Болгарії вже готується до чемпіонату країни на трасах «Перлини Сибіру»: «В Тюмені ми вже більше десяти днів. Тут працюють семеро чоловіків і п'ять юніорів. Збір можна назвати адаптаційно-відновлювальних після тренувань на висоті в Болгарії. Плюс подводящим до чемпіонату Росії, звичайно. Нам хочеться подивитися готовність хлопців. Побачити, наскільки ми правильно спрацювали в це міжсезоння. Наскільки наші хлопці конкурентоспроможні на тлі команд інших регіонів і представників збірної Росії », - розповів тренер команди Микола Князєв.

Наскільки наші хлопці конкурентоспроможні на тлі команд інших регіонів і представників збірної Росії », - розповів тренер команди Микола Князєв

Крім того, буде чим зайнятися і провідним біатлонним фахівцям і тренерам: 24 вересня в «Перлині Сибіру» відбудеться тренерська рада СБР. Обговорювати на ньому будуть хід підготовки збірних команд до майбутнього сезону, критерії відбору в команду, календарні плани, внесені в правила змагань на Конгресі IBU зміни і інші не менш важливі питання.

Обговорювати на ньому будуть хід підготовки збірних команд до майбутнього сезону, критерії відбору в команду, календарні плани, внесені в правила змагань на Конгресі IBU зміни і інші не менш важливі питання

Програма чемпіонату Росії з літнього біатлону

22 вересня, неділя

10:00 (мск) - Естафета, жінки
13.00 (мск) - Естафета, чоловіки

25 сентября, вторник

9:00 (за київським часом) - Індивідуальна гонка, жінки
12:00 (мск) - Індивідуальна гонка, чоловіки 9:00 (за київським часом) - Індивідуальна гонка, жінки   12:00 (мск) - Індивідуальна гонка, чоловіки

Графік трансляцій

Прямі ефіри всіх гонок чемпіонату покажуть канали холдингу «Матч»: спринти і естафети у вихідні дні покаже канал «Матч! Наш Спорт », а у вівторок, 25 вересня, індивідуальні гонки в прямому ефірі можна буде побачити на федеральному телеканалі« Матч ТВ ».

Крім того, інтернет-трансляції змагань будуть доступні на сайтах «Матч ТВ» і агентства спортивних новин «Тюменська арена».

Також стежити за улюбленими біатлоністами в режимі онлайн можна через дата центр .

8:55 (за київським часом) - Спринт, жінки. «Матч! Наш спорт »(прямий ефір)
11:25 (мск) - Спринт, чоловіки. «Матч! Наш спорт »(прямий ефір)