Чемпионат.com

333

Чемпионат

З надією на краще

для збірної Росії цей півфінал Олімпіади був історичним. І справа не тільки в тому факті, що раніше наша жіноча команда ніколи не добиралася до півфінальної стадії Ігор. Сама участь в боротьбі за медалі давало прекрасний шанс відкрити нові можливості для розвитку жіночого хокею в нашій країні, оскільки до старту матчу з Канадою офіційний сайт ІІХФ опублікував наступну невеселу статистику.

Офіційно зареєстрованих хоккеісток в Канаді нарахували 86 925, в Сполучених Штатах трохи менше - 75 832. Ці дві команди мають гігантську перевагу над усіма іншими, оскільки в йде третьою Фінляндії жінок, що займаються хокеєм, вже в 10 раз менше - 6527. Потім в рейтингу йдуть Швеція, Чехія і Японія (!), а Росія лише на сьомому місці з цифрою 2376. Конкурувати на рівних, коли у твоїх опонентів в 40 разів більше вибір гравців, завдання вкрай непроста, але цілком можлива. Це довела сама жіноча збірна Росії, коли на груповому етапі з тими ж канадка протрималася більше одного періоду, зігравши самовіддано і з хорошим настроєм.
«Відчуваємо, що пишемо нову сторінку історії. Нам треба вигравати медалі, ми хочемо медалі, ми за медалями приїхали. У будь-якому випадку з канадка віддамо всі сили в півфіналі », - сказала перед матчем в інтерв'ю прес-службі ФХР нападник Валерія Павлова. «Ми чекаємо хорошої гри і силової боротьби, як було в першому матчі. Росія - відмінна команда, ми повинні поважати її талант », - зазначила канадський форвард Мелоді Дауст, і ці очікування повністю виправдалися.

Олімпіада 2018. Жінки. 1/2 фіналу. Канада - Росія
19 лютого 2018 року, понеділок. 15:10 МСК

Чесне суддівство? Не сподівайтеся!

Почалася зустріч з дуже неприємного для росіян швидкого голу в ворота Валерії Тараканова. Форвард канадської збірної Дженніфер Вейкфілд реалізувала перший же момент, створений на нашому п'ятачку, і рання шайба додала канадкам впевненості. Росіянки намагалися з усіх сил і, не дивлячись на силу суперника і велику кидкову активність північноамериканської команди, довгий час грали на рівних. Якби Олена Дергачова в середині першого періоду змогла проштовхнути шайбу за лінію чужих воріт, маючи приголомшливий момент, сценарій матчу міг піти по іншим рейках ...

На жаль, але свій шанс збірна Росії використовувати не змогла, і поступово «повзуче» перевага канадської команди стало матеріалізуватися в забиті голи. У другому періоді Марі-Філіп Пулен, скориставшись передачею з-за воріт, подвоїла перевагу канадок, після чого шанси на те, щоб відігратися, у підопічних Чистякова стали зовсім невеликими.
Окремо варто сказати і про спірному епізоді з суддівством. У кінцівці другого періоду при грі в більшості захисник збірної Канади Бріджит Лакетт намагалася зберегти шайбу в зоні атаки і потрапила ключкою по горлу нападаючої Ганні Шохін, що є порушенням за правилами ІІХФ. Росіянка довгий час лежала на льоду, але потім змогла піднятися. Головні арбітри Мелісса Школа і Кеті Гей з США не помітили в цьому явному ударі порушення.

«Я обома руками за те, щоб судді давали грати, але послухайте, арбітри пропустили кілька кричущих порушень в півфіналах. Спочатку удар коліном в коліно Меган Дугган в матчі США - Фінляндія і небезпечна гра високо піднятою ключкою від Лакетт прямо зараз », - написав у своєму« твіттері »північноамериканський журналіст Роб Дель Мундо.

Дякую за характер!

Третя двадцятихвилинка не внесла перелому в загальний хід матчу. Два швидкі голи канадської збірної змусили - відзначилися все та ж Вейкфілд і Емілі Кларк - тренерський штаб російської команди змінити голкіпера. Що вийшла на лід Валерія Александрова більше 10 хвилин зберігала свої ворота сухими, але ближче до кінцівці не змогла впоратися з кидком Ребекки Джонстон в більшості, і результат матчу став остаточно ясний.
Збірній Росії не вдалося створити сенсацію, але варто віддати належне нашим дівчатам за характер і бійцівські якості. У матчі за третє місце російській команді має бути боротьба з фінської збірної - ця гра почнеться 21 лютого о 10:40 мск.