Помста гладіатора. Як «Спартак» повертається в боротьбу за високі місця

Постчемпіонское похмілля «Спартака» затяглося: половину осені москвичі намагалися знайти нірвану після постійної втрати очок. Лише розгром над «Краснодаром» повернув віру в команду Каррери. А перемога над прямими конкурентами з «Зеніту» (3: 1) дає вболівальникам право розраховувати на непередбачувану боротьбу за єврокубкові місця і повернення інтриги в РФПЛ.

А перемога над прямими конкурентами з «Зеніту» (3: 1) дає вболівальникам право розраховувати на непередбачувану боротьбу за єврокубкові місця і повернення інтриги в РФПЛ

«Спартак» ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відповідати за серпневі 1: 5 », - саме з такою інтонацією експерти і футбольні аналітики налаштовували червоно-білих на реванш. Невже, все жадали загострення інтриги в РФПЛ?

Так чи інакше, Массімо Каррера не мріяв знищити синьо-біло-блакитних у відповідь за річний розгром. Але чекав від своєї команди взяття трьох очок: «Спартак» не збирається мститися «Зеніту» , Головне - виграти ».

Массімо Каррера: «Я не психолог, щоб розбиратися в проблемах Пашаліч»

Матч починався зі зворушливою акції: для символічного удару по м'ячу був запрошений уболівальник «Спартака» Петро. Хлопець переніс інсульт ще в 2014-му і намагається повернутися до звичайного життя. Перед стартовим свистком Петя був вивезений в центр поля на візку, зумів піднятися на ноги і зробив один з найважливіших кроків у своєму житті - удар надії. Природно, вболівальники підтримали йде на поправку оваціями.

Коли оплески стихли і пролунав свисток, сталася незвична для принципових матчів на «Відкриття Арені» ситуація: на гостьовому секторі порожніли чимало рядів. Вболівальники «Спартака» ж теж не забили стадіон впритул - понеділок, пробки, вечір.

«Спартак» - «Зеніт» - 3: 1. Гол Самедова, видалення Фернандо і печаль Манчіні

З початку першого тайму «Спартак» став будувати свою атаку через центр. Але то Зе Луїш спотикався об захисників петербуржців, то Фернандо втрачав м'яч після неточної передачі. За допомогою цього стилю гри червоно-білі все ж забили гол: після закидання Зе бразилець Адріано не зумів завдати удару з ходу, але відправив м'яч у порожні ворота після передачі Глушакова.

Невідомо, чи слухав арбітр Віталій Мєшков хіт репера Слави КПРС «Охолоди мій запал» перед матчем. Але саме це він і зробив з фанатами господарів: коли вони пустилися в святкування, суддя скасував гол через офсайд.

Взяття воріт відбулося після того, як гравці Каррери зрозуміли: футбол по центру - не їхня тема. Комбаров зумів підключитися по флангу і виконати свій фірмовий навіс в штрафний майданчик, а Самедов забив головою. Повірили ж в перемогу «Спартака» вже через десять хвилин після відкриття рахунку: Адріано завершив передачу Зе Луїша точним ударом в нижній кут воріт Лодигіна. 2: 0 - новорічний прикид Роберто Манчіні (сині рукавички, шапка з помпоном) не приводив чарівництва листопадовим ввечері.

Петербурзького італійцеві довелося піти ва-банк, випустивши атакуючого Рігоні замість Краневіттера вже на 35-й хвилині. Вихід аргентинця став початком епохи відродження для гостей: через кілька секунд після заміни Крішіто скоротив перевагу в рахунку, скопіювавши гол Самедова. Відмінність була лише в результативних навісах з різних флангів.

«Спартак» на розлив. Як Массімо Каррера і Денис Глушаков відвідали Московську пивоварну компанію

Прочухан хороша підбадьорила команду Каррери: після пропущеного м'яча спартаківці зробили як мінімум три моменти для голу. «Спартак» відчув, що йому невигідно йти з поля на перерву: на 45-й хвилині москвичі повинні були розіграти вільний, але свисток на 15-хвилинну паузу привів їх в роздратування. Промес, Глушаков і компанія полетіли на Мєшкова з невдоволенням.

Пранк - улюблена справа «Спартака». Зазвичай народна команда жартує над своїми вболівальниками (не завжди це виходить смішно).

Але в цей раз Каррера наколов тренерський штаб суперника зміною Самедова на Зобнина. Відхід в оборону? Як би не так! Після відновлення гри Роман освіжив правий фланг своїми швидкісними забігами і навісами, а один раз навіть поодинці пішов обігрувати кількох захисників «Спартака». Не пощастило - атака не завершена ударом по воротах Лодигіна.

Глядачі на арені в Тушино почали відчувати звичний стрес - гра пішла на зустрічних курсах. Раз, і захисники «Зеніту» вибили м'яч з-під ніг Промес. Оп, і Селіхов три рази за хвилину парирував небезпечні удари від фірми «Кокорін і друзі».

Оп, і Селіхов три рази за хвилину парирував небезпечні удари від фірми «Кокорін і друзі»

Вихід Дзюби став передбачуваним сигналом до розв'язки, адже форвард відзначається практично у всіх матчах проти своєї «колишньої». Підтримка «Спартака» зустріла нападника традиційним свистом. І «о, диво»: Артем не впорався з основним завданням - у нього не виходило прийняти м'яч головою або проштовхнути снаряд в штрафну Селихова.

Роберто Манчіні: «Після голів« Спартака »домінувала наша команда. Ми повинні були вигравати »

Але оновлена ​​атака «Зеніту» все-таки змусила червоно-білих відтягнутися до своїх воріт. Падаючий Комбаров, що лежить від «втоми» Джикия - це виводило і одночасно заряжало синьо-біло-блакитних. А повірити в Невський камбек допомогла друга жовта картка у виконанні Фернандо.

А повірити в Невський камбек допомогла друга жовта картка у виконанні Фернандо

«Локомотив», ЦСКА, «Тосно» - за мотивами ігор з цими суперниками Ігор Рабинер може написати книгу «Як побивався« Спартак ». Але цей листопадовий матч з «Зенітом» не потрапить в згадки - Манчіні не зміг знищити «гладіаторів» завдяки точної тактиці суперника. Грамотно відбившись в останні хвилини (ціною травми Комбарова, який покинув поле), чемпіони-2017 зуміли провести домагатися контратаку: Зе Луїш зробив точний простріл на «свіжого» Пашаліч, а хорват забив третій м'яч своєї команди.

Зіпсую Роберто Манчіні день народження », - так говорив головний тренер« Спартака »перед початком матчу. Італієць сказав, італієць зробив.

«Ми не заслужили поразки в цьому матчі. «Спартак» забив швидкий гол, навіть два швидкі голи. Після цього в залишку матчу домінувала наша команда », - Манчіні не здавався на прес-конференції. Одне питання імениннику: пасивна гра Кокоріна і аргентинської діаспори - в цьому і полягала сила петербуржців? Однак фахівець не підтримав улюблене ниття його попередників в Санкт-Петербурзі, привітавши Карреру з перемогою.

Турнірна таблиця 18-го туру Росгосстрах Чемпіонат Росії з футболу 2017/2018

- РФПЛ⚽️🏆 (@rfpl)

«Педро Роша? Так, він існує », - заявляв Масами Каррера після зустрічі. Подібне можна сказати і про інтригу в чемпіонаті Росії. З поверненням Зобнина червоно-білі повернулися до кістяка чемпіонського складу, забезпечивши цікаву зав'язку подій: 1 бал від третього ЦСКА, два - від другого «Зеніту». А чи не замахнутися «Спартаку» на весняне диво?

Текст: Дмитро Темників

Невже, все жадали загострення інтриги в РФПЛ?
Відхід в оборону?
Одне питання імениннику: пасивна гра Кокоріна і аргентинської діаспори - в цьому і полягала сила петербуржців?
А чи не замахнутися «Спартаку» на весняне диво?