1. Міні волейбол майданчик для гри
  2. Міні волейбол правила гри
  3. Міні волейбол помилки при грі
  4. Міні волейбол на уроках фізкультури

Міні - волейбол, або, волейбол в спрощеному вигляді, створений для молодших дітей і підлітків. Суть гри, так само як і в «великому» волейболі, полягає в тому, що кожна команда повинна потрапити м'ячем на протилежну майданчик і не допустити, щоб м'яч упав на своє поле. Починається гра з. подачі гравці однієї з команд. Суперники приймають і розігрують м'яч, посилаючи його через сітку. І так до тих пір, поки гравці однієї команди не зроблять помилку.

Міні волейбол майданчик для гри

Майданчик для гри (рис. 2) являє собою прямокутник довжиною 15 і шириною 7,5 м (розміри в залежності від умов можуть бути меншими до 10X6 м). Довгі ліній називаються бічними, короткі - лицьовими. Лінія, що з'єднує середини бічних ліній, - середня. Ширина ліній (не більше 5 см) входить в розмір майданчика. В правому куті майданчика за лицьовими лініями розмічаються триметрові зони подачі. Майданчик для гри (рис

Сітка встановлюється над середньою лінією поперек майданчика і зміцнюється за допомогою троса товщиною до 5 мм або мотузки на двох стійках, розташованих в 0,5 м від бічної лінії. Ширина сітки - 1 м, довжина трохи перевищує довжину середньої лінії. Відстань від землі до верхнього краю сітки - 2 м.

Якщо в розпорядженні хлопців немає стандартних волейбольних м'ячів, можна використовувати інші м'ячі, які підходять за вагою.

Змагання проводяться зазвичай за трьома віковими групами: 7 - 8, 9 - 10 і 11 - 12 років. У міні - волейбол можуть грати і школярі більш старшого віку, які не займаються регулярно цим видом спорту.

Міні волейбол правила гри

У грі беруть участь дві команди по 6 гравців. Разом з запасними в команді має бути не більше 12 осіб. У кожній партії команда має право замінити основного гравця запасним і повернути його знову в гру. Кількість замін не обмежена, однак забороняється одних гравців тримати тільки на задній або тільки на передній лінії. Залишати площадку і входити в гру можна тільки з дозволу судді. Всі запасні гравці повинні брати участь в грі. Гравець, вилучений суддею, не може повернутися в гру.

У кожній партії команда має право на два перерви по 30 сек. Заміни і перерви даються на вимогу тренера або капітана команди під час зупинки гри.

На кожну гру призначаються суддя і суддя - секретар. Суддя стежить за дотриманням правил гри і дає сигнал при порушенні правил, показує, яка команда повинна подавати м'яч. Секретар веде рахунок очок, стежить за черговістю подач, фіксує час гри і заміни гравців, перерви. Розташовується секретар проти суддівської вишки. Гру Може обслуговувати і один суддя. У цьому випадку він сам веде лік очкам, фіксує час і заміни. До суддівства бажано залучати старших школярів.

У момент подачі гравці розташовуються в тому ж порядку, як і при грі в великий волейбол. Вигравши право на подачу, вони пересуваються на одне місце за годинниковою стрілкою. Такий же перехід команда робить після того, як один гравець зробив три подачі поспіль.

Гра складається з трьох партій по 15 очок. За рахунку 14:14 гра триває до тих пір, поки різниця не досягне 2 очок.

Перед початком гри судді проводять жеребкування, Команда, витягнувшись жереб, вибирає право на подачу або сторону майданчика. Після закінчення першої партії дається перерву 5 хв. команди міняються сторонами, і подавати починає інша команда.

Команда набирає очки тільки в тому випадку, якщо вона володіє подачею, а суперники роблять помилку. Помилка під час гри призводить до програшу 1 очка.

Подаючий гравець стає майданчиком на місці подачі, підкидає м'яч і ударом однієї руки переправляє його на бік команди суперників. Подача вважається правильною, якщо м'яч пролетить над сіткою, не торкаючись її. До удару по м'ячу не можна переступати лицьову чи нию. Команда виробляє подачу до тих пір, ока її гравці не зроблять помилку. Після це го подача переходить до іншої команди. Один гравець може виконати не більше трьох подач поспіль. Після цього команда робить пере хід, і подає вже інший гравець. Дітям 7-8 років, ще не опанував навичками подачі, разре шается подавати з відстані 3 м.

Нево всіх бюджетних освітніх установах Росії активно застосовується нестандартне обладнання в рамках нового федерального стандарту. У приватних школах справи йдуть краще. наприклад приватні школи СПб де нестандартний урок, ця основа системи підвищення рівня знань, по предмету фізична культура.

Міні волейбол помилки при грі

М'яч відбивається рукою будь-яким способом. При торкання м'яча до тіла вище пояса прирівнюючи ється до удару. Кожна команда може вироб вести 3 удари поспіль, не даючи м'ячу впасти і направляючи його через сітку. Один гравець не має права робити 2 удари поспіль (крім бло кірованія).

Торкання м'яча одночасно двома гравця ми вважається за 2 удари. Після цього вони не мають права виробляти третій удар. Торкання м'яча декількома гравцями при блокуванні вважається як 1 удар. Після цього блокувавши шие мають право на друге торкання м'яча.

Під час гри дотик до сітки вва жається помилкою. Дозволяється переносити руки за сітку і торкатися м'яча тільки при блоки ровании, коли суперники виконують нападаю щий удар. У всіх інших випадках торкання м'яча на боці іншої команди вважається помилкою.

Не можна переступати середню лінію, можна лише наступати на неї. Гравцеві задньої лінії за прещается у сітки виконувати нападаючі удари і блокувати. М'яч, перелетів за лицьову або бічну лінію, вважається що з гри, якщо він торкнеться землі чи будь - якого предмета. При цьому програє команда, від якої пішов м'яч.