5. Запізнення тижні. Матч «Витязь» - СКА почався з двома арбітрами
  11. Буліт тижні. Джастін Бібер
  12. Чудо тижні. Петрі Контіола - дубль без кидків

В рамках робочого візиту в Ярославль Президент Росії Володимир Путін поклав квіти до монумента «Хокейне братство», зведеному в пам'ять про авіакатастрофу, в якої 7 вересня 2011 року загинула команда «Локомотив». Разом з главою держави в церемонії взяли участь президент «Локомотива» Юрій Яковлєв, а також гравці юніорської команди ярославського клубу. «Коли буваю в Ярославлі, сподіваюся на диво». П'ять років без «Локомотива»

Матч тижні. «Динамо» Мск - ЦСКА

По ходу чемпіонату заплановано досить багато столичних дербі. Деякі вже відбулися, деякі - попереду, але недільний матч в Парку Легенд між «Динамо» і ЦСКА в пам'яті уболівальників залишиться надовго. У ньому було все, що тільки може побажати уболівальник: хвацько закручений сюжет, коли одна з команд ламає хід невдало складався поєдинку і відіграє три шайби, а всього - вісім голів у основний час, бенефіс голкіпера-дебютанта, чесний чоловічий кулачний поєдинок і «на десерт »- серія з 22 (!) кидків для визначення переможця. Плюс - оригінальна ретро-форма «Динамо», відтворена за ескізами 40-х-50-х років минулого століття - светри у вигляді поло ... Десять з гаком тисяч глядачів не прогадали, вирішивши провести недільний вечір на хокеї.

Як же все складалося? Спочатку - гірше нікуди для господарів, які, пропустивши дві шайби на 12-й хвилині, «горіли» - 0: 3. І, хоч попереду була ще сила-силенна часу, перспективи «Динамо» видавалися вельми примарними - три голи в цьому чемпіонаті у ЦСКА ще ніхто не відігравав. Однак біло-блакитні, замінивши Олександра Лазушіна на його тезку Залівін, для якого матч став дебютним у КХЛ, здаватися не збиралися. «Вчасно» приспіли видалення ЦСКА, і до перерви рахунок став вже 2: 3 - п'ять шайб за період! Потім був бій армійця Грега Скотта з динамівцем Яковом Рилова, а на 38-й хвилині Данило Тарасов зрівняв рахунок. Остаточно звів стадіон з розуму досвідчений Андрій Кутейкин, на 47-й зробив те, що ще в першому періоді здавалося неможливим - закинув четверту шайбу в ворота Іллі Сорокіна. Однак основного часу для такого матчу було явно мало. А тому глядачі побачили, як Ігор Ожиганов зрівнює рахунок, а потім - овертайм і головне випробування для нервової системи - серія кидків, крапку в якій поставив армієць Дмитро Кугришев.

Спустошені головні тренери команд були небагатослівні в коментарях. «Армійців з перемогою, хлопцям спасибі, що вилізли з 0: 3. Потужна підтримка вболівальників. На жаль, травми нас переслідують. Хлопці все розуміють, намагаються грати до кінця », - зауважив головний тренер« Динамо »Сергій Орєшкін.

Гол тижні. Ігор Ожиганов

Цілком закономірно, що в кращому матчі тижні відбувся і кращий її гол. Наскільки гарний, настільки і важливий. Динамівцям вдалося зробити, здавалося б, неможливе - відіграти три шайби у ЦСКА, а потім і вийти вперед - 4: 3. Перед армійцями замаячила перспектива третьої поразки поспіль, і було б воно, напевно, найбільш прикрим. У Ярославлі Петрі Контіола зробив дубль в їх ворота, не торкаючись шайби, в Подільському «Витязь», втративши лідерів-легіонерів, тим не менш, ліквідував фору в два голи, а потім вирвав перемогу по буллітам, і ось черговий суперник відіграв три і близький до того, щоб покласти в кишеню три очки.

У цей момент, за п'ять хвилин до сирени про закінчення третього періоду гру взяв на себе Ігор Ожиганов. І створив шедевр. Просто дивіться і насолоджуйтеся.

Команда тижні. «Динамо» (Рига)

Після чергового прикрої поразки головний тренер «Динамо» Нормундс Сейейс нарікав на те, що минулорічні лідери команди в цьому сезоні не надто переконливі, а на питання про те, чи не тисне на нього керівництво - віджартувався. Керівництво дійсно не тиснуло, хоча рижани були безпросвітними аутсайдерами ліги, видаючи тривалі серії поразок, прикро поступаючись кілька разів поспіль по буллітам.

Нормундс Сейейс: «Тиснуть на мене? Не так сильно, щоб в ліс йти »

І все ж в клубі пішли на кадрові перестановки. Але прибирати тренера не стали. Навпаки, прислали йому допомогу. Так яку! У перерву штаб «Динамо» поповнив сам Сандіс Озоліньш. І це подіяло. Після перерви рижани виграли два матчі з трьох, а якщо додати перемогу 1 листопада над Мінськом, вийде три з чотирьох. Для нинішнього «Динамо» - відмінний результат. Правда, до передостаннього місця на Заході ще далеко, але - добрий початок. Та й лідери команди згадали, нарешті, як забивати.

Гравець тижні. Антон Бурдасов Антон Вікторович

Сезон у 25-річного нападника «Авангарду» почався, начебто, непогано. Гол у ворота «Витязя» у другому матчі чемпіонату, потім дубль «Словану». Однак після цього матчу Бурдасов Антон Вікторович не забивав, а після 21 вересня і зовсім перестав виходити на лід. Причина - загострення старої травми, лікування якої зайняло майже півтора місяця. Однак, з'явившись на льоду після перерви, пов'язаної з Євротуру, 25-річний нападник показав, наскільки сильно скучив по хокею.

Домашня гра з «Торпедо» - омичи перемагають (2: 1), обидві шайби на рахунку Бурдасова. Наступний матч - з ХК «Сочі», знову перемога - 4: 0, на відмінній паузі прибравши захисника, Антон закидає другу шайбу.

І 12 листопада в поєдинку зі «Спартаком», теж завершився перемогою «Авангарду», нападник господарів відкриває рахунок в більшості кидком практично з нульового кута.

У підсумку, провівши лише 11 матчів, Бурдасов Антон Вікторович тільки дві шайби поступається найкращому снайперу команди Олександру Пережогіна, на рахунку якого 30 ігор. Вражаюче повернення.

Запізнення тижні. Матч «Витязь» - СКА почався з двома арбітрами

Глядачі на матчі «Витязь» - СКА 11 листопада одразу помітили: на льоду щось не так. А саме - не вистачає суддів - замість чотирьох на майданчик вийшли лише двоє головних, лайнсмени були відсутні. Гра так і почалася, двом арбітрам довелося працювати з подвоєною навантаженням. Однак після перерви на льоду була вже повна бригада.

Що ж сталося? КХЛ прокоментувала незвичну ситуацію ще до закінчення матчу. Виявляється, вся справа в погодних умовах. Ті, хто хоч раз їздив з Москви в напрямку Подольська в п'ятницю, знають, у що може перетворитися дорога, тим більше, якщо в справу втрутиться погода. А так і сталося. В результаті лайнсмени провели шість годин на грандіозної пробці. Однак, ця ситуація передбачена Регламентом КХЛ, і матч в жодному разі не був би скасований. Про це розповів головний арбітр ліги Олексій Анісімов.

Про це розповів головний арбітр ліги Олексій Анісімов

- У таких умовах перший період головним довелося працювати удвох. Треба віддати їм належне, ніяких сутичок не було, до них, як до лайнсмена, у мене питань ніяких немає. Наші головні арбітри навчені обслуговувати матчі вдвох. У разі якщо б не прибули головні судді, їх функції виконували б лайнсмени. Вони проходять ті ж збори, здають ті ж нормативи і тести. А якби не прибула вся бригада - матч згідно з Регламентом КХЛ обслуговувала б бригада місцевих суддів.

Роз'яснення департаменту суддівства КХЛ з приводу матчу «Витязь» - СКА

Розставання тижні. Петтерссон залишає «Торпедо»

У вівторок, 8 листопада офіційний сайт «Торпедо» повідомив про те, що клуб виставив на драфт відмов нападника Фредріка Петтерссон. На той момент в активі 29-річного шведа значилося 12 (5 + 7) очок в 24 матчах, і за цими показниками він посідав шосте місце серед нападників нижегородського клубу, маючи, до речі, показник корисності (+5). Однак цього виявилося мало для того, щоб виграти конкуренцію у інших форвардів «Торпедо», в тому числі і російських. У Нижньому явно не вразили результативністю Петтерссон, який в двох останніх сезонах, виступаючи за швейцарський «Лугано», демонстрував зовсім інші показники. Наприклад, в 49 іграх регулярки 2014/15 на його рахунку було 69 (33 + 36) балів, а в минулому сезоні - 48 (26 + 22).

У підсумку клуб, керуючись відомим принципом «легіонер повинен бути на голову вище місцевих гравців», вирішив розлучитися з нападаючим.

- Ми дивимося, що можна поліпшити, додати до дедлайну, прокоментував розставання з Петтерссон головний тренер «Торпедо» Петеріс Скудра. - У нас якихось додаткових можливостей немає, тому якщо хочемо щось змінити в складі, то доводиться від когось відмовлятися. Все просто: якщо когось взяти, треба когось прибрати. Працюємо, щоб підсилитися до дедлайну.

Однак протягом 48 годин нападника з драфта відмов ніхто не взяв, і він відправився в фарм-клуб «Торпедо» - ХК «Саров», але поки на лід в його складі не виходив.

Фраза тижня. Володимир Крикунов

Найдосвідченіший і іменитий тренер ліги, який очолив нещодавно «Автомобіліст», провів в уральському клубі три матчі. Результати поки невтішні - одна перемога і дві поразки, останнім «Автомобіліст» зазнав у неділю в Астані від «Барис» (0: 4). На даний момент екатерінбуржци відстають від кубкової риси Сходу на шість очок, причому провели на три гри більше йде восьмим свого кривдника - «Барис». Однак щільність в нижній частині таблиці конференції така, що все може змінитися за дуже короткий час. Знаючи амбітний характер Крикунова, можна не сумніватися: «Автомобіліст» буде боротися до останнього.

Головний тренер уральців після призначення дав велике інтерв'ю KHL.ru, в якому обіцяв завершити кар'єру тільки в тому випадку, якщо «Автомобіліст» завоює в цьому році медалі.

- Не можна грати до того моменту, коли тобі почнуть свистіти. Також і тренеру треба йти вчасно. Але хотілося б закінчити на хорошій ноті: зробити команду, виграти медалі і тоді можна сміливо закінчувати. Якщо в цьому сезоні так трапиться - значить, я закінчу відразу. Якщо немає, хотілося б продовжити, довести команду хоча б раз до якихось медалей, - сказав Крикунов.

Володимир Крикунов: «Чи виграю медалі з« Автомобіліст »- закінчує кар'єру»

Травма тижні. Євген Мозер

10 листопада, матч «Сибір» - «Торпедо». На 10-й хвилині за рахунку 0: 0 нападник господарів Євген Артюхін жорстко зустрічає біля борту рветься до шайбі форварда ніжегородцев Євгена Мозера. Результат - удар ліктем, гравець гостей на льоду, де незабаром з'являється і торпедовскій доктор, за допомогою якого Мозер залишає лід. Обурюється головний тренер «Торпедо» Петеріс Скудра.

«У нього струс мозку, - сказав після матчу тренер ніжегородцев. - Так, можливо, він йшов на Артюхина, але так буває, що суперник виставляє ключку або лікоть ».

Вердикт же СДК КХЛ - три матчі дискваліфікації і грошовий штраф, Мозер поміщений в список травмованих, приблизні терміни його відновлення невідомі.

Артюхін дискваліфікований на три матчі і інші рішення СДК

Камбек тижні. Витязь - ЦСКА

Перший період домашнього матчу з армійцями завершився для «Витязя» фіаско. Мало того, що на табло горіли - 0: 2, пригнічував і рахунок, який не був видний глядачам - за кидками ЦСКА мав колосальну перевагу: 4-19. Перспективи завоювання «Витязь» очок бачилися вельми туманними. Крім рахунку, були і початкові проблеми: на лід через хворобу не вийшов Маріо Кемпе, а на довершення всіх бід у другому періоді «Витязь» позбувся і ще одного нападника першої ланки - Миро Аалтонена, який потрапив під забійний кидок суперника.

Проте, на третій період господарі вийшли, як на останній бій, і вже на першій хвилині Роман Хорак скоротив розрив. Фатальним для ЦСКА стало видалення Михайла Науменкова на 49-й хвилині - його використовував В'ячеслав Солодухин, майже п'ять тисяч глядачів повірили в те, що перемога можлива. І «Витязь» здобув її в серії кидків - Ігор Саприкін впорався і з Дмитром Кугришевим, і з В'ячеславом Основіна.

- Дуже важлива перемога сьогодні була, - не приховував після матчу емоцій головний тренер «Витязя» Валерій Бєлов. - Виявили характер і витягли гру, при тому, що у нас не було лідируюче ланка. Ті хлопці, які раніше були лідерами, а зараз не так результативно грають, знову взяли на себе цю роль.

Досягнення тижні. Боченскі - кращий бомбардир-легіонер КХЛ

У нинішньому чемпіонаті щосили йде дуель за звання кращого снайпера-легіонера ліги. Йде вона між гравцями однієї команди - нападниками «Барис» Найджелом Доусен і Брендоном Боченскі. 3 жовтня Боченскі забив гол «Нафтохіміка», який став для нього 149-м в лізі і вивів його на вершину. На той момент у друга-суперника Доуса було 146. Проте якщо після цього Боченскі раптом різко перестав забивати, то Доус на місці не стояло і до 20 жовтня мав в активі рівно стільки ж - 149 закинутих шайб, а в поєдинку з «Витязь» зумів змістити Боченскі з трону.

Проте, в іншій номінації, бомбардирських, Доусен до одноклубника ще далеко. На даний момент у нього 275 (155 + 120) очок за системою «гол плюс пас» в 326 матчах. А ось Боченскі з 364 (149 + 215) очками бився, правда, заочно, з норвежцем Патріком Торесеном 365 (144 + 221), який в КХЛ вже не виступає.

А ось Боченскі з 364 (149 + 215) очками бився, правда, заочно, з норвежцем Патріком Торесеном 365 (144 + 221), який в КХЛ вже не виступає

150-й гол став для Боченскі каменем спотикання, і на те, щоб зробити останній крок до рекорду, йому треба було 12 (!) Матчів. Тільки в 13-м, проти «Слована» 10 листопада, за 11 секунд до фінальної сирени досягнення, нарешті, підкорилося казахстанському канадцеві.

- Мій 150-й гол не зіграв особливу роль для команди в цьому матчі, ми і так перемогли, але особисто для мене він був дуже важливий, - сказав Боченскі Sports.kz. - Тому що я вже почав втрачати впевненість, застряг на позначці 149 вже на протязі довгого часу. Стільки шансів було в минулих матчах, але забити ніяк не вдавалося. Нарешті сьогодні це сталося.

Знявши «закляття» 150-го гола, Боченскі вже в наступному матчі, проти «Автомобіліста», забив і 151-й, ставши кращим в історії легіонером-бомбардиром в лізі.

Брендон Боченскі: «Хотів би зіграти в трійці мрії з Дацюком і Мозякин»

Буліт тижні. Джастін Бібер

Відомий співак, який народився в канадському Онтаріо, цілком логічно, не байдужий до хокею, як і переважна більшість співвітчизників. Однак Бібер - не просто звичайний уболівальник. Принагідно він не упускає можливості встати на ковзани і вийти на лід. Він не раз робив це в Канаді, тепер прийшла черга Європи. Черговим містом концертного туру Джастіна став Загреб, і після концерту він відправився на тренування «Медвещак». У клубі з такої нагоди приготували для зірки іменний светр з номером «6», а сам співак блиснув майстерністю, забивши прекрасний буліт.

Чудо тижні. Петрі Контіола - дубль без кидків

Напевно, така подія навряд чи скоро повториться. Випадки, коли гравці стають авторами голів, не торкаючись при цьому шайби, не настільки рідкісні. Але так, щоб подібне трапилося з одним гравцем і в одному матчі двічі ... Напевно, нападник «Локомотива» Петрі Контіола чимось сильно влучив Фортуні напередодні поєдинку з ЦСКА. Інакше чим пояснити, що спочатку шайбу після його пасу чітко в дев'ятку власних воріт поклав армієць Михайло Науменко? А на останніх секундах фін зробив передачу рвався до порожніх воротах Брендону Козунь, однак того збив Ігор Ожиганов і судді, зупинивши гру, записали на Контіола другий гол!

Якщо ярославського нападника можна записати в любимчики фортуни, то Науменко явно чимось розлютив її на початку минулого тижня. Крім автоголу можна згадати про те, що саме його видалення реалізував за два дні до матчу з «Локомотивом» «Витязь», зрівняв рахунок, а потім і виграв за буллітами.

Як же все складалося?
Нормундс Сейейс: «Тиснуть на мене?
Що ж сталося?
Інакше чим пояснити, що спочатку шайбу після його пасу чітко в дев'ятку власних воріт поклав армієць Михайло Науменко?