NEWSru.com :: Росія розгромила Андорру на "Петровському"

Збірна Росії з футболу розгромила команду Андорри в матчі відбіркового турніру Євро-2008
Іншого завдання, окрім як здобути перемогу в цьому поєдинку, перед підопічними Гуса Хіддінка не стояв

Збірна Росії розгромила команду Андорри в матчі відбіркового турніру чемпіонату Європи з футболу 2008 року, який пройшов в суботу в Санкт-Петербурзі на стадіоні "Петровський", завдяки хет-трику Олександра Кержакова і голу Дмитра Сичова.

- Турнірне становище в Групі E

Росія 4: 0

Андорра

Кержаков 8,16,49
Сичов 71

Росія: Малафєєв, В. Березуцький, А. Березуцький (Анюков 46), Ігнашевич, Бистров, Семшов, Торбінський, Жирков (Будянський 57), Зирянов, Аршавін, Кержаков (Сичов 54).

Андорра: Кольдо, Ч. Гарсіа, Та Кунья (Хулі Санчес 57), Бернаус, Х. Айяла, Ескура, Вієйра, М. Пуйоль, М. Хіменес (Андорра), Руїс, Морено (Сомоса 88).

Головний арбітр: Томмі Шервен (Норвегія). Санкт-Петербург. Стадіон "Петровський".

Природно, інший завдання, окрім як здобути перемогу в цьому поєдинку, перед підопічними Гуса Хіддінка не стояв. Єдиною втратою перед цією зустріччю для росіян стала травма Дініяр Білялетдінова, який на передматчевій тренуванні пошкодив задню поверхню стегна. Решта гравців були здорові і готові до матчу. На відміну від росіян, у їх суперника були великі проблеми зі складом: в Санкт-Петербург через різні травми і дискваліфікації не приїхали цілих дев'ять гравців основи.

Збірна Росії відразу пішла в атаку, і вже на 9-й хвилині їй посміхнулася удача. Олександр Кержаков, якому добре знайомий газон "Петровського" за виступами за пітерський "Зеніт", зауваживши, що голкіпер гостей вийшов далеко з воріт, перекинув його, і м'яч опинився в сітці.

Росіяни продовжили натиск на ворота супротивника і незабаром подвоїли рахунок. Юрій Жирков чудовим пасом з флангу вивів Кержакова до воріт, і форвард "Севільї" легко переграв Кольдо - 2: 0.

Навіть такий рахунок не змусив гостей йти вперед великими силами, і вони продовжили грати строго від оборони. Забивши два швидкі голи, російські футболісти дещо збавили темп, хоча їх перевага не викликала жодних сумнівів. Що й казати, якщо Андорри за перший тайм не тільки не завдали жодного удару по воротах В'ячеслава Малафєєва, але і всього пару раз перейшли центр поля. До перерви можливості збільшити рахунок мали Володимир Бистров і Андрій Аршавін, але цифри на табло не змінилися до завершення першого тайму.

Після перерви Олексія Березуцького змінив на полі Олександр Анюков. Малюнок гри не змінився, і росіяни продовжили накочувати атаки на ворота команди Андорри. На 49-й хвилині Костянтин Зирянов завдав небезпечного удару, який Кольдо відбив прямо собою, і Кержакову залишалося тільки добити м'яч в порожні ворота і оформити хет-трик. Через кілька хвилин Кержаков під овації трибун покинув поле і його замінив Дмитро Сичов.

А ще через кілька миттєвостей в складі збірної Росії дебютував Віктор Будянський, який виступає за італійський "Асколі" - він замінив Юрія Жиркова. За час, що залишився росіяни безмежно панували на полі і створили чимало моментів. Активним був Сичов, який і асистував, і сам бив по воротах. На 69-й хвилині саме його простріл повинен був закінчитися голом, але Аршавін якимось немислимим чином не влучив у ворота.

Його помилку виправив сам Сичов, який на 71-й хвилині, вискочивши до воріт, завершив триходівку Будянський-Аршавін-Сичов точним ударом - 4: 0! Більше в воротах напіваматорської збірної Андорри м'ячів не побував. Росіяни здобули планову перемогу і тепер готуються до наступного матчу, який стане одним з ключових в цьому відбірковому циклі - в найближчу середу команді Хіддінка належить гостьовий поєдинок з хорватами.

Відзначимо, що після перемоги над Андоррою росіяни з 14 очками в активі вийшли на перше місце в групі Е, обігнавши команду Хорватії. Однак хорвати через кілька годин відновили статус-кво, обігравши в гостях естонців з мінімальною перевагою: єдиний м'яч у цій зустрічі забив на 32-й хвилині Едуардо да Сілва.

Інші конкуренти збірної Росії по групі Е за вихід до фінальної частини Євро-2008 - збірна Ізраїлю перемогла в Скоп'є команду Македонії з рахунком 2: 1, і зберегла рівність очок з росіянами. Правда, збірна Росії провела на один матч менше.