Футбольний матч Португалія - ​​Нідерланди (2006)

3. Результати групового етапу [ правити | правити код ]
  4. Другий тайм [ правити | правити код ]
  5. Всі ключові події матчу [ правити | правити код ]
  6. Оцінки матчу [ правити | правити код ]

Футбольний матч Португалія - Нідерланди - зустріч між національними збірними Португалії і Нідерландів , Яка відбулася в рамках 1/8 фіналу (першого раунду плей-офф) чемпіонату світу з футболу 2006 року в Німеччині. матч пройшов 25 червня 2006 року на стадіоні «Франкенштадіон» в Нюрнберзі і завершився перемогою португальців з рахунком 1: 0, єдиний гол забив Маніше з передачі Педру Паулети . Матч судив російський арбітр Валентин Валентинович Іванов .

Гра стала найгрубішій в історії чемпіонатів світу - Іванов показав 16 жовтих карток, з яких 4 стали червоними. Сім жовтих карток були показані португальцям, п'ять - голландцям, а по обидва боки було по два видалення через друге жовтих карток. Матч згодом став називатися футбольними фанатами «Битвою при Нюрнберзі» ( англ. Battle of Nuremberg, ньому. Schlacht von Nürnberg) або «Нюрнберзькій різаниною» ( англ. Massacre of Nürnberg).

Португалія [ правити | правити код ]

збірна Португалії пройшла груповий етап чемпіонат світу, посівши перше місце в групі D і вигравши всі три матчі. У першому матчі проти збірної Анголи вона забила єдиний гол вже на 4-й хвилині, відзначився Паулета . У другому матчі Португалія здобула перемогу над командою Ірану з рахунком 2: 0, обидва свої м'ячі забила у другому таймі (з гри забив Деку , З пенальті відзначився Кріштіану Роналду ). У третьому матчі Португалія здобула перемогу над Мексикою з рахунком 2: 1, в матчі забитими м'ячами у португальців відзначилися Маніше (З гри) і Сімау (З пенальті), а у мексиканців єдиний гол забив Франсиско Фонсека . В ході третього матчу збірна Мексики за рахунку 1: 2 заробила пенальті, але Омар Браво пробив вище воріт.

Перед матчем проти збірної Нідерландів головний тренер Луїш Феліпе Сколарі НЕ справив ніяких змін в стартовому складі, вибравши тактичну побудову 4-2-3-1. Функції опорних півзахисників виконували Маніше і Коштінья , На позиціях атакуючих півзахисників розташувалися Деку , Кріштіану Роналду і Луїш Фігу , На вістрі атаки був висунутий Паулета .

Нідерланди [ правити | правити код ]

збірна Нідерландів вийшла в 1/8 фіналу чемпіонату світу, посівши друге місце в групі C. У першому матчі проти Сербії і Чорногорії єдиний гол був забитий на 18-й хвилині Ар'єном Роббеном . У другому матчі Нідерланди взяли верх над Кот-д'Івуаром з рахунком 2: 1, у голландців відзначилися Робін ван Персі і Рууд ван Ністелрой , А у івуарійців гол забив Бакарі Коне . У третьому матчі рахунок проти збірної Аргентини рахунок не було відкрито. У зв'язку з тим, що аргентинці і голландці набрали однакову кількість очок, а їх особиста зустріч завершилася безгольовою нічиєю, в розрахунок бралася різниця забитих і пропущених м'ячів, яка виявилася кращою у Аргентини. Внаслідок цього Нідерланди посіли друге місце в групі.

У третьому матчі групового етапу частина гравців збірної Нідерландів, яка виходила в першому і другому матчах, на поле не виходила, оскільки до того моменту Нідерланди вже забезпечили собі вихід з групи. Перед матчем 1/8 фіналу головний тренер Марко ван Бастен зробив серію перестановок в порівнянні з другим матчем, дотримуючись тактичній схемі 4-3-3: в резерв був відправлений Руд ван Ністелрой, а його місце в групі атаки зайняв Дірк Кейт разом з Робіном ван Персі та Ар'єн Роббеном. Ван Бастен вибрав оборонний стиль гри.

Результати групового етапу [ правити | правити код ]

Перший тайм [ правити | правити код ]

Гра почалася зі стартового штурму голландцями воріт Рікарду Перейри: вже на першій хвилині Марк ван Боммель пробив по воротах Рікарду, але неточно. Португальці відповіли двома небезпечними проривами Кріштіану Роналду, і того вдавалося зупинити лише ціною порушення правил. За ці дії Валентин Іванов негайно показав жовті картки того ж ван Боммель і Халід Буларуз. Голландці відповіли проривом Арьєна Роббена, який обіграв двох захисників, але забарився і не зміг віддати вирішальний пас. Незабаром Іванов прийняв перше спірне рішення в матчі - після того, як Ар'єн Роббен впав у штрафному, він призначив спочатку штрафний на користь португальців, а потім з незрозумілих причин показав картку Маніше.

Ще одна можливість у португальців відкрити рахунок була після прориву Луїша Фігу: той обіграв двох захисників, але віддав неточний пас на Паулету. І тим не менше зусилля португальців увінчалися успіхом: на 23-й хвилині спочатку Кріштіану Роналду відвернув захисників і відпасував на Деку, а той зробив простріл з правого флангу на Педру Паулету. Паулета відкинув м'яч на Маніше, і півзахисник, який грав в московському «Динамо», скористався своїм шансом, вразивши верхній кут воріт. Цей гол став другим голом Маніше на турнірі. Ще через 4 хвилини Маніше міг подвоїти перевагу, але його удар з 25 метрів, спрямований в «дев'ятку», не став гольовим.

Гра стала більш жорсткою, починаючи з 30-ї хвилини. Спочатку Коштінья врізався в ветерана «помаранчевих» Філліпа Коку і отримав картку. Ще через 3 хвилини Кріштіану Роналду був відверто знесений Халід Буларуз; більш того, він отримав серйозну травму. Юного гравця «Манчестер Юнайтед» забрали на носилках, а замість нього вийшов Сімау Саброза. Голландці могли скористатися втратами Португалії на 37-й хвилині - Робін ван Персі на куті воротарського обіграв двох захисників, але не влучив у дальній кут. В кінці тайму голландці взяли в облогу ворота Рікарду, але не добилися нічого - на 44-й хвилині Уеслі Снейдер пробивав штрафний і примудрився відправити м'яч вище воріт. У контратаці португальці могли забити і другий гол, але після прострілу Сімау удар Паулети не досяг мети - Едвін ван дер Сар ногами вибив м'яч. Нарешті, в доданий час Коштінья навмисне підіграв собі рукою, за що негайно був видалений з поля.

Другий тайм [ правити | правити код ]

Бажаючи утримати результат, Сколарі в перерві відправив Паулету на лаву запасних, випустивши Аманду Петі. Голландці вирішили не робити замін, і це виявилося одним з ризикованих рішень. У перші п'ять хвилин голландці взяли в облогу знову ворота Рікарду і зобов'язані були порівнювати рахунок. На 49-й хвилині Філліп Коку з лінії воротарського мав забивати в порожні ворота, але португальців врятувала перекладина. В атаці у відповідь Мігел здійснив небезпечний прорив, але пробив прямо в руки ван дер Сару. Ще одна спроба зрівняти рахунок випала Марк ван Боммель, але спочатку Рікарду вибив м'яч на кутовий, а потім сам ван Боммель не потрапив в «дев'ятку». Португальці витримали облогу і знову пішли в атаку.

Маніше міг знову подвоїти перевагу своєї збірної і завдав небезпечного удару, але Едвін ван дер Сар парирував м'яч. До 60-ї хвилини гра знову стала жорсткою: Джованні ван Бронкхорст відверто зніс Деку, за що в ворота голландців було призначено штрафний. Оскаженілий Луїш Фігу затіяв бійку і буцнув ван Боммеля в лоб. Обидва побилися отримали картки за бійку. Через хвилину Сімау пробивав штрафний і мало не забив другий гол - м'яч пролетів вище поперечини. На 63-й хвилині склади зрівнялися - Халід Буларуз вдарив ліктем в обличчя Луїша Фігу, за що тут же отримав червону картку. Як виявилося, Буларуз намагався вивести з гри ще одного лідера португальців. Саме після цього видалення (Буларуз, до речі, ще примудрився і вдарити Сімау по обличчю) і почалася найгрубіша частина матчу.

Обурений Андре Ойєр тут же побіг розбиратися з португальцями, вискочивши до їх лавці і збираючись побитися з тренером португальців Сколарі. Втручання четвертого судді, мексиканця Марко Родрігеса, змогло зупинити масову бійку, в яку полізли Деку, Нуну Валенте і Рафаель ван дер Ваарт. На 73-й хвилині Деку знову звернув на себе увагу, знісши Джона Хейтінгу. Натуралізованому бразильцеві негайно показали картку, але той і не думав вибачатися. Більш того, той відмовився пускати медиків для надання допомоги, що призвело до чергової бійки. Утрьох Снейдер, ван дер Ваарт і Кейт перекинули на лопатки Петі, за що тут же Уеслі і Рафаель отримали «гірчичник». З воріт вибіг Рікарду, щоб пояснити все, але отримав ще один «гірчичник» за розмови.

Після відновлення гри Нуну Валенте знову змушений був зупинити її, знісши Робіна ван Персі, за що отримав ще одну картку. Ще через дві хвилини був видворений Деку - він повинен був встановити м'яч для вільного удару, але замість цього побився з Філіпом Коку. Формально за затягування часу Деку отримав другу картку і тут же був видворений з поля. На 80-й хвилині у голландців з'явився реальний шанс зрівняти рахунок - вискочив після помилки захисників Дірк Кейт міг переграти воротаря португальців, але потрапив прямо в нього і мало не травмував. В останні хвилини знову відбулися декілька сутичок, але на цей раз обійшлося без карток. Відзначився Сімау Саброза, який намагався прорватися до воріт Едвіна ван дер Сара, але в метушні вдарив його по обличчю ногою. Нарешті, на 89-й хвилині остання атака голландців ледь не увінчалася успіхом: Кейт завдав потужного удару, який парирував Рікарду. Через хвилину Снейдер небезпечно прострілював на Дірка Кейта, але тому не вдалося замкнути простріл.

Іванов додав до основного часу шість хвилин, але голландців це так і не врятувало. Більш того, Джованні ван Бронкхорст в одній з контратак португальців перекинув Тиганов Мендеша, за що негайно отримав другу картку і був видалений з поля. Через хвилину Іванов оголосив про завершення матчу. Португальці виграли 1: 0 і вийшли до чвертьфіналу, незважаючи на травму Кріштіану Роналду, видалення Коштіньї і Деку, а також велику бійку на 74-76 хвилинах.

Португалія Нідерланди Голи 1 0 Жовті картки 9 7 Червоні картки 2 2 Заміни 3 3 Удари по воротах 6 8 Удари мимо воріт 4 12 Порушення правил 10 15 Кутові 3 5 Положення поза грою 4 2 Пенальті 0 0 Володіння м'ячем (%) 38% 62%

Всі ключові події матчу [ правити | правити код ]

• Футбольний матч Португалія - Нідерланди - зустріч між національними збірними   Португалії   і   Нідерландів   , Яка відбулася в рамках 1/8 фіналу (першого раунду плей-офф)   чемпіонату світу з футболу 2006 року   в Німеччині 2 '. Марк ван Боммель зірвав атаку Кріштіану Роналду ціною порушення правил. Перша жовта картка в матчі.
  • 7 '. Халід Буларуз зірвав ще один прорив Кріштіану Роналду. За удар шипами в стегно, голландця можна було сміливо видаляти.
  • 20 '. Після того, як Ар'єн Роббен впав у штрафному майданчику, Валентин Іванов призначає штрафний на користь португальців і з незрозумілих причин показує картку Маніше.
  • 23 '. Маніше забиває єдиний гол у матчі.
  • 31 '. Коштінья врізається в Філліпа Коку. Іванов обмежується жовтою карткою, хоча за подібну жорстку гру нерідкі випадки і видалення гравців.
  • 34 '. Травма Роналду, яку завдав йому Буларуз на початку зустрічі, не дозволяє португальцю продовжити зустріч.
  • 40 '. Арьєн Роббен небезпечно грає в штрафному португальців, але Іванов не реагує.
  • 44 '. Порушення на Дірк Кёйте. Уеслі Снейдер йде пробивати небезпечний штрафний, але відправляє м'яч вище воріт.
  • 31 ', 45 + 1'. Коштінья зіграв рукою, відбиваючи м'яч після удару Ойєра, за що отримав другу жовту картку і був видалений з поля.
  • 50 '. Вийшовши на заміну Аманду Петі зносить ван Боммеля.
  • 59 '. Джованні ван Бронкхорст перекинув Деку. За фол призначений штрафний, який не реалізує Сімау, відправляючи м'яч поруч зі штангою.
  • 60 '. Луїш Фігу лізе в бійку з ван Боммеля і б'є його головою прямо в лоб.
  • 7 ', 63'. Буларуз намагається зупинити біжить Фігу і б'є його ліктем в обличчя, за що видаляється з поля, але встигає побитися з Сімау.
  • 64 '. Після епізоду з видаленням Буларуза Андре Ойєр біжить до португальської лавці і влаштовує бійку, в яку втягуються ван дер Ваарт, Деку і Нуну Валенте. Четвертий суддя Родрігес рознімає забіяк.
  • 71 '. Іванов призупиняє атаку португальців, оскільки Карвалью лежав у штрафному майданчику.
  • 73 '. Деку зносить Хейтінгу і не дозволяє медикам підійти, щоб надати допомогу. Починається бійка.
  • 73 '. Снейдер штовхнув Петі в груди, той падає на лопатки.
  • 74 '. Ван дер Ваарт «нагороджений» карткою за те, що допомагав Снейдера штовхнути Петі.
  • 76 '. Рікарду вибіг з воріт і вліз в бійку.
  • 76 '. Після відновлення гри Нуну Валенте зносить Робіна ван Персі.
  • 73 ', 78'. Деку тягне час і не поспішає ставити м'яч для вільного удару. Оскаженілий Філліп Коку відштовхує натуралізованого бразильця, після чого і сам опиняється на газоні. Видаляється за затягування часу, так як не віддавав м'яч супернику.
  • 86 '. Петі перекидає Кейта, але Іванов не показує картку.
  • 87 '. Ойєр перекидає Аманду Петі, намагаючись відповісти йому за порушення на Кёйте.
  • 88 '. Сімау Саброза після виходу один на один б'є ван дер Сара ногою по обличчю, намагаючись перестрибнути через воротаря.
  • 59 ', 90 + 5'. Джованні ван Бронкхорст зриває атаку Тіагу Мендеша і отримує другу жовту картку, яка автоматично стає червоною. Команди дограють ще хвилину.

Перемогла голландців Португалія вийшла у чвертьфінал, де, незважаючи на дискваліфікацію Коштіньї і Деку, перемогла англійців по пенальті. Всі 120 хвилин в тому матчі відіграв швидко відновився після травми Роналду, він же реалізував свій 11-метровий удар в післяматчевій серії. Але в півфіналі команда Сколарі поступилася Франції, а в матчі за третє місце програла Німеччині. Проте, пиренейская команда вперше з 1966 року вийшла в півфінал мундіалю і зайняла там 4-е місце. Голландці ж змушені були покинути турнір.

Оцінки матчу [ правити | правити код ]

Після гри президент ФІФА Зепп Блаттер розкритикував Іванова за надто суворе суддівство і заявив про можливе усунення Іванова від суддівства матчів чемпіонату світу, але після закінчення чемпіонату приніс йому свої вибачення, так як прийшов до висновку, що картки були показані по справі [2] [3] .

Луїс Феліпе Сколарі :

В інтерв'ю 2014 року Марко ван Бастен заявив, що йому було соромно за поведінку гравців у тому матчі і що тоді голландці не показали і близько тієї гри, яка відповідала їх футбольної філософії [4] .