Нулі на користь Англії. Україна - Англія - ​​0: 0. ЧС-2014. Відбірковий турнір / Новини / Чемпіонат світу з футболу / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Джо Харт і Рой Ходжсон. Фото: Reuters

У матчі за перше місце у відбірковій групі Н чемпіонату світу-2014 збірна України, приймаючи на київському "Олімпійському" команду Англії, задовольнялася нульовою нічиєю.

Вона дозволила команді Михайла Фоменка вперше в кваліфікації піднятися на другу позицію.

Ну а лідерами залишилися британці.

Початок зустрічі видався емоційним і пройшло на зустрічних курсах.

На кутовий господарів британці відповіли трьома, а слідом за небезпечним ударом Євгена Коноплянки з-за меж штрафного призвела до різкого підключення зліва Тео Уолкотта, якому відзначитися завадив лише своєчасний кидок в ноги у виконанні Андрія Пятова.
Здавалося, гра і буде протікати в таких обопільних випадах, проте це враження було оманливим.

Англійців цілком влаштовувала нічия, і досить скоро вони запропонували супернику позмагатися у витримці і терпінні. Хто знає, входило це в плани Фоменко чи ні, але збірна України охоче включилася в цю гру нервів і ледь не вигадала в ній щось схоже на гол.
Два діагональних перекладу зліва направо з підключенням флангового захисника Артема Федецького могли завершитися успіхом, будь захисник "Дніпра" сміливіший. У першому епізоді він не зумів скористатися помилкою Стівена Джеррарда і замкнути головою передачу В'ячеслава Шевчука, а в другому намагався віддати пас під удар набігав Роману Зозулі, але здригнувся і був неточний.
Мабуть, на цьому видовищна програма першого тайму виявилася б вичерпана, якби вже в компенсований час в українців не пройшла контратака з проривом по лівій бровці найактивнішого у господарів Коноплянки і його видючої передачі на Зозулю. Роман міг примудритися і пробити з близької відстані, але обробив м'яч не так, як слід було, і момент упустив.
Другий тайм вже проходив під натиском господарів. Додавши в швидкості, вони грунтовно затиснули збірну Англії на її половині поля, проте до реальних загроз воротам Джо Харта довгий час справа не доходила. Зате з виходом на поле Романа Безуса в середині тайму в грі збірної України прорізалася імпровізація, і щось стало виходити в атаці.
Одного разу Андрій Ярмоленко і Зозуля спробували розіграти комбінацію в один дотик на вході в штрафну гостей, але її розгадав Гері Кехілл. А на 72-й хвилині команда Фоменко упустила свій найкращий шанс в матчі, коли після подачі кутового справа у виконанні Коноплянки невдачливий у вівторок Федецький з трьох метрів пробивав у ворота, але влучив прямо в Джо Харта.
Підсумкові нулі більше влаштували британців, а й збірну України ця нічия навряд чи засмутила. Хоча б тому що завойоване очко дозволило їй випередити в турнірній таблиці групи Н Чорногорію і вперше в відборі ЧС 2014 вийти на друге місце.