Олена Данилова забиває, але росіянки в рідних стінах поступаються збірної Англії - 1: 3

Росія - Англія - 1: 3. (1: 3).

08.06.2018 р, Пятниця, 19:00

Відбірковий матч до VIII Чемпіонату світу з футболу серед жінок в 2019 році у Франції,

Зона Європа, другий етап, груповий раунд, група 1

Адреса проведення зустрічі: Росія, м.Москва, стадіон «Сапсан арена», поштовий індекс 107553, м. Черкізовському, вул. Велика Черкізовському, д. 125, кількість глядачів - 2 000 (місткість стадіону - 10 000 глядачів)

склади:

склади:

Росія: (футболки - червоно-білі): (схема гри - 4-5-1): Юлія Гріченко (Вр, № 21), Анастасія Акімова (№ 2), Анна Кожнікова (№ 3, к), Ірина Подшибякина (№ 7), Надія Смирнова (№ 10), Анна Беломитцева (№ 13), Олена Данилова (№ 15) // Катерина Сочнева (№ 11) (81 хв.), Ліна Якупова (№ 16) // Маргарита Черномирдіна (№ 20 ) (46 хв.), Катерина Пантюхіна (№ 17) // Неллі Коровкина (№ 22) (72 хв.), Ельвіра Зіястінова (№ 18), Олена Морозова (№ 23). Невикористані заміни: Ельвіра Тодуа (Вр, № 1), Катерина Братко (№ 23), Алсу Абдулліна (№ 8), Надія Колтакова (№ 19).

Головні тренери: Олена Фоміна.

Англія: (футболки - білі): (схема гри - 4-3-3): Карлі Телфорд (Вр, № 1), Лючіани бронзи (№ 2, к), Рейчелл Дейлі (№ 3), Кіра Уолш (№ 4) // Леа Уілльямссон (№ 14) (84 хв.), Еббі МакМанус (№ 5), Міллі Брайт (№ 6), Микита Перріс (№ 7), Джилл Скотт (№ 8), Елен Уайт (№ 9) // Джоді Тейлор (№ 18) (67 хв.), Франческа Кірбі (№ 10), Тоні Дагган (№ 11) // Беттані Мід (№ 16) (62 хв.). Невикористані заміни: Керен Бардслі (Вр, № 13), Ханна Блунделл (№ 12), Лорен Братона (№ 15), Мелісса Лоулі (№ 19).

Головний тренер: Філіп Невілл.

Попередження: Катерина Пантюхіна (жк, 44 хв.), Анна Кожнікова (жк, 49 хв.), Маргарита Черномирдіна (жк, 63 хв.), Анна Беломитцева (жк, 82 хв.).

Вилучення: немає.

Рефері: риємо Хуссейн (Німеччина).

Асистенти рефері: Зіна Дикман і Францізка Вільдфойер (обидві - Німеччина).

Четвертий рефері: Сабіна Валієва (Росія).

Інспектор матчу: Блаженко Логарушіч ().

Делегат матчу: Кнарік Абелян (-).

Голи (асистенти):

0: 1 - Микита Перріс (Тоні Дагган), 22-а хвилина;

0: 2 - Джилл Скотт (Лючіани бронзи), 27-а хвилина;

1: 2 - Олена Данилова (Олена Морозова), 31-а хвилина;

1: 3 - Джилл Скотт (Кіра Уолш), 36-а хвилина.

Тривалість 1 тайму: 46:20. (додано 1 хвилина).

Тривалість 2 тайми: 49:00. (додано 4 хвилини).

Загальна тривалість зустрічі: 95:20.

Статистика матчу:

Загальна кількість ударів в створ і повз ворота: 5:11. (3: 4).

Хрестовини: 0: 0.

У відбірковій групі 1 в кваліфікації к 8-ому Чемпіонату Світу з футболу серед жіночих команд у Франції в 2019 році, 08.06.2018 р, збірна Росії на своєму полі приймала суперниць зі збірної Англії. Відразу варто обмовитися, що в ролі фаворита виступали, звичайно ж, футболістки з туманного альбіону, які очолювали турнірну таблицю з 13 очками після 5 зіграних зустрічей, а у росіянок в активі значилося 7 балів, але після 4 зіграних поєдинків. У матчі першого кола проти гостей, підопічні Олени Фоміної в Англії поступилися з розгромним рахунком 0: 6, що ні вселяло нам особливого оптимізму на успішний результат, а він для нас значився тільки в якості переможного.

У матчі першого кола проти гостей, підопічні Олени Фоміної в Англії поступилися з розгромним рахунком 0: 6, що ні вселяло нам особливого оптимізму на успішний результат, а він для нас значився тільки в якості переможного

Справа в тому, що безпосередньо в фінальну стадію Чемпіонату світу потрапляють лише переможці своїх груп, а ще одну путівку з європейської зони розіграють чотири кращі команди, що зайняли в своїх групах другі місця. Нагадаю ще, що у збірної Уельсу в активі було 14 балів після 6 матчів, а перебувала вона вище нас - на 2 позиції. В общем-то, нашим дівчатам потрібно було тільки перемагати англійок, щоб претендувати хоча б на 2 сходинку, але таке завдання виглядала складною, адже суперниці з Англії нас перевершують як технічно, так і у фізиці. З цієї зустрічі вже багато було написано в інтернет-просторі, а ваш оглядач лише більш детально її опише, в деталях.

З цієї зустрічі вже багато було написано в інтернет-просторі, а ваш оглядач лише більш детально її опише, в деталях

Тотальну домінанту англійські футболістки з перших хвилин нам не відразу змогли нав'язати, перші 10 хвилин йшла більше гра в обміні атак, в приблизно рівному територіальному співвідношенні. Втім, гостріше все одно виглядали атаки гравців Філіпа Невілла. На 5-ій хвилині футболістка іспанської ЖФК «Барселона» Тоні Дагган з правої бровки навісив м'яч зі штрафного в карний майданчик в протилежну від себе «дев'ятку» воріт, де кіпер московського ЖФК «Локомотив» Юлія Гріченко зуміла вибрати потрібну позицію і відбити, нехай і з працею, в поле. Що впадало ще в очі? На згаданому правому фланзі атаки англійок постійно одна перебувала Лучіано бронзи, ключовий гравець французького ЖФК «Ліон», яку чомусь вдавалося без проблем діяти на своїй брівці і часто робити небезпечні навіси в нашу штрафну.

На згаданому правому фланзі атаки англійок постійно одна перебувала Лучіано бронзи, ключовий гравець французького ЖФК «Ліон», яку чомусь вдавалося без проблем діяти на своїй брівці і часто робити небезпечні навіси в нашу штрафну

Росіянки хоч і намагалися організувати щось путнє в атаці в перші 10 хвилин, але створити гостроту біля рами Карлі Телфорд їм не вдавалося. У комбінаційному елементі гри «левиці» нас теж перевершували, здійснюючи меншу кількість шлюбу і довго контролюючи м'яч вже після 10-ої хвилини, коли вони і заволоділи повністю територіальним перевагою. Російська збірна стала відповідати вже контратаками або рідкісними позиційними атаками. На 13-ій хвилині саме в позиційній атаці господинь правим флангом, футболістка пермського ЖФК «Зірка-2005» Катерина Пантюхіна пробила вище поперечини з-за меж штрафного.

На 13-ій хвилині саме в позиційній атаці господинь правим флангом, футболістка пермського ЖФК «Зірка-2005» Катерина Пантюхіна пробила вище поперечини з-за меж штрафного

Наші атаки глухли в зародку за рахунок браку в передачах і поспішних дій наших футболісток, та й фізично «левиці» нас почали перебігати. Гості атакували більше правої бровкою (для нашого захисту це лівий фланг), де виділялася згадана мною Лючіани бронзи, якій на підмогу приходила Тоні Дагган. Разом з тим, саме з цього флангу, де був величезний оперативний простір для дій, нам і «прилетіли» більшість голів від суперниць в даному поєдинку. До першого пропущеного гола росіянками вже можна було зрозуміти, що з даної зони назріває основна гострота супротивників, але запобігти взяття воріт нам так і не вдалося. На 20-ій хвилині після виконання Тоні Дагган корнера з правої бровки, захисник англійського ЖФК «Челсі» Міллі Брайт з лінії штрафного майданчика небезпечно вдарила повз штанги, а в атаці у відповідь господинь Олена Данилова видали зарядила повз правої від себе штанги.

На 20-ій хвилині після виконання Тоні Дагган корнера з правої бровки, захисник англійського ЖФК «Челсі» Міллі Брайт з лінії штрафного майданчика небезпечно вдарила повз штанги, а в атаці у відповідь господинь Олена Данилова видали зарядила повз правої від себе штанги

І все ж, на 22-ій хвилині свою ініціативу англійки довели до вірного, Дагган з правої бровки навісив футбольну сферу в штрафну, де вистрибнула вище Анастасії Акімової Микита Перріс головою занесла її в сітку з близької дистанції - 0: 1. Більш того, рівно через п'ять хвилин гості знову святкували взяття наших воріт, коли Перріс з опорної зони початку затяжну атаку англійок, перевівши м'яч на правий фланг Лучії бронзи, яка знову без перешкод зробила навіс в штрафну, де знову ударом головою, але вже Джилл Скотт без проблем змусила капітулювати Юлію Гріченко - 0: 2. У цей момент подумалося, що наша збірна попливла, але і у наших дівчат знайшовся гідну відповідь.

У цей момент подумалося, що наша збірна попливла, але і у наших дівчат знайшовся гідну відповідь

Коли йшла 31-а хвилина матчу, з правої бровки Анастасія Акімова вкинула м'яч з ауту в штрафну опоненток на ближню Пантюхине, Катерина навісив того на протилежний край штрафного Морозової, а Олена ще раз зробила навіс вже на центр штрафного Данилової, яка головою відправила того в сітку - 1: 2. В общем-то, гол наші футболістки розіграли дійсно класний, та ось, побільше б таких! Одним словом, обидві команди забивали тільки головою, такий ось парадокс! Проте, наступний гольовий залп залишився за «левами».

Проте, наступний гольовий залп залишився за «левами»

На 36-ій хвилині відбулася позиційної атака гостей лівої бровкою, в якій Кіра Уолш - гравець англійського ЖФК «Бірмінгем Сіті», зробила зрячий пас в штрафну Джилл Скотт, яка вискочила з-за спин Беломитцевой і Зіястіновой, відправивши м'яч у сітку рами Гріченко - 1: 3. На даний відрізок матчу, всі удари в створ у наших суперниць стали гольовими, а в першому таймі більше голів ні в які ворота не сталося - 1: 3!

На даний відрізок матчу, всі удари в створ у наших суперниць стали гольовими, а в першому таймі більше голів ні в які ворота не сталося - 1: 3

Другі 45 хвилин гри стартували з тим же впевненим контролем м'яча «левиць», і найчастіше, даний компонент гри став ще більш помітний на користь останніх, що і створювало моменти лише біля воріт збірної Росії, за рідкісним винятком. На 50-ій хвилині білі виконували небезпечний штрафний по центру воріт Гріченко, з якого Дагган вдарила по центру рами точно в руки нашого голкіпера, яка відбила футбольну сферу в поле. На 53-ій хвилині англійки могли ще раз вразити ворота росіянок, коли в їх швидкій атаці правим флангом Перріс навісив м'яч у штрафну, але удар головою вище поперечини з забійної дистанції завдала Елен Уайт. Після цього багато спроб гравців Філіпа Невілла вразити нашу раму виявилися невдалими, їх було не так вже й багато, хоч вони і мали місце бути.

Після цього багато спроб гравців Філіпа Невілла вразити нашу раму виявилися невдалими, їх було не так вже й багато, хоч вони і мали місце бути

На 57-ій хвилині відбулася гостра атака гостей по лівому флангу, що завершилася «пострілом» Дагган з меж штрафного повз протилежній від неї штанги. На 73-ій хвилині з лівої бровки Уолш пробила повз ближню від себе штанги. Через три хвилини небезпечно вдарила з опорної зони видали Франческа Кірбі в лівий від себе нижній кут воріт, Гріченко м'яч відбила, а на добиванні Тейлор зіграла неточно. Росіянки створили свою непогану позиційну атаку на 79-ій хвилині з центру поля, в якій Надія Смирнова відправила м'яч з дальньої дистанції вище цілі.

Росіянки створили свою непогану позиційну атаку на 79-ій хвилині з центру поля, в якій Надія Смирнова відправила м'яч з дальньої дистанції вище цілі

Певне затишшя було в з 80-ої по 90-у хвилину гри, а в доданий час до матчу обидві сторони мали шанс відзначитися забитими м'ячами. На 91-й хвилині Скотт мало не привезла собі гол, віддаючи пас своєму захисті з половини поля нашої команди, на його підхваті виявилася Катерина Сочнева, яка на швидкості майже втекла від останніх двох гравців гостей, але поспішила з ударом, завдавши його з лінії штрафний у Телфорд, яка м'ячем опанувала, правда, не без зусиль. На 93-ій хвилині Микита Перріс в атаці своєї команди з опорної зони пробила в «молоко» видали.

На 93-ій хвилині Микита Перріс в атаці своєї команди з опорної зони пробила в «молоко» видали

З позитивних моментів для збірної Росії, зазначу Катерину Сочнева, чия гра після виходу на заміну на 81-ій хвилині замість Олени Данилової точно додала гостроти нашим атакам. Катерина, яка зробила в цьому сезоні чимало гольових передач, в цій грі йшла сміливо в атаку, не забила на 91-й хвилині, а на 94-ой знову 11 номер росіянок з правої бровки загострила гру, зробивши навіс в штрафну на дальню штангу, де могла головою удар нанести Зіястінова, якби м'яч не відбила теж головою куди подалі Еббі МакМанус. Так, в обміні атак це протистояння і завершилося - 1: 3.

Так, в обміні атак це протистояння і завершилося - 1: 3

Що ж, все закінчилося так, як багато експертів і прогнозували, а саме, «вікторією» збірної Англії, яка лише підтвердила свій статус фаворита і з 16 очками очолила нашу групу, після 6 проведених матчів. На 2 місці залишилася збірна Уельсу з 14 балами після 6 ігор, а наша команда зайняла проміжну 3 позицію з 7 балами після 5 матчів. Як бачимо, навіть перемога в останніх 3 матчах нам уже не допоможе зайняти 1 рядок, а на 2 місце шанси у нашої збірної були лише теоретичні, а на практиці їх в пух і прах рознесла збірна Уельсу 12.06.2018 р, коли і відбулася чергова гра збірної Росії проти валліек, про яку ваш оглядач зробить міні-огляд!

Кращі гравці: Олена Данилова (Росія), Джилл Скотт (Англія), Микита Перріс (Англія).