Швеція - Англія: огляд матчу 1/4 ЧС 2018

Швеція і Англія зіграли в матчі 1/4 фіналу ЧС-2018. Рахунок і звіт про матч читайте на сайті "Футбол 24".

матч Швеція - Англія почався о 17:00 за київським часом. Англія завдяки голам Магуайр і Аллі здобула впевнену перемогу з рахунком 2: 0.

Швеція - Англія - ​​відео голів

Команда Гарета Саутгейта з перших хвилин зустрічі взяла м'яч під свій контроль, але не створювала жодної гостроти біля воріт Ольсена. Шведи надійно відбивали все позиційні атаки "трьох левів". Більш того, саме скандинави відзначилися першим небезпечним моментом в матчі на 12-й хвилині, коли Клаесон з дальньої дистанції класно вистрілив над поперечиною воріт Пікфорда.

Збірна Англії вперше серйозно потурбувала Швецію на 19-й хвилині. Стерлінг протягнув м'яч до штрафної, обіграв суперника і викотив сферу під удар Кейну, а кращий снайпер чемпіонату світу зовсім трохи не влучив у дальній кут.

І все ж саме підопічним Саутгейта судилося відкрити рахунок на 30-й хвилині. "Синьо-жовті" досить несподівано пропустили після стандарту. Янг виконав подачу з кутового, а Магуайр, вистрибнувши вище всіх, просто таки вколотив м'яч у сітку воріт безпорадного Ольсена.

Після забитого м'яча Англія повністю контролювала гру і могла подвоїти свою перевагу перед свистком на перерву. Однак Стерлінг знову продемонстрував свою дуже слабку реалізацію. Форвард Манчестер Сіті, вискочивши на побачення з Ольсеном, не зміг обіграти голкіпера, а з другої спроби пробив в Гранквіста.

Не встиг розпочатися другий тайм, як Швеція відразу ж могла зрівняти рахунок. Аугустінссон з лівого флангу класно навісив на дальню штангу, Берг пробив прямо в кут воріт, але Пікфорд виконав неймовірний сейв і врятував свою команду від пропущеного гола.

Не забиваєш ти - забивають тобі. Неписане футбольне правило спрацювало на 59-й хвилині, коли Аллі зробив комфортним перевага збірної Англії. Лингард з правого кута штрафного виконав розкішну навісну передачу на дальню штангу, а нападник Тоттенхема ударом в упор головою не залишив Ольсенові ніяких шансів.

Швеція не довго зволікала з відповіддю і лише дивом не скоротила відставання вже через три хвилини. Після блискучої комбінації команди Андерссона м'яч потрапив до Бергу, який метрів з 10-ти метил в ближній кут, але Пікфорд знову продемонстрував чудеса реакції.

На 71-й хвилині чергова швидка атака шведів знову завершилася ударом Берга, після якого Пікфорд перевів сферу на кутовий. Однак у скандинавів не вийшло організувати фінального штурму на ворота Англії, яка грамотно відсунула гру до центру поля. В кінці матчу команда Андерсона майже не загрожувала володінням Пікфорда.

В результаті Англія здобула впевнену перемогу з рахунком 2: 0 і пробилася в півфінал чемпіонату світу. Наступним суперником команди Саутгейта стане переможець пари Росія - Хорватія.

Шведи розчарували - англійці не здивували

Перед матчем Швеція - Англія мало хто сподівався, що команди продемонструють красиву гру. Обом збірним притаманний практично ідентичний силовий стиль і ставка на "другий поверх". Зрештою, саме такий футбол ми побачили на стадіоні Самара Арена. Дивно лише те, що міцні скандинави аж двічі програли верхову боротьбу і дозволили собі забити ударами головою. Чого ще вони очікували від Англії, яка які раніше не показувала на Мундіалі яскравою комбінаційної гри? Питання риторичне ...

Швеція лише моментами нагадувала ту команду, яка дуже ефектно діяла в атаці в попередніх матчах. Особливо розчарували Форсберг і Тойвонен, які майже повністю були виключені з гри -ні руху попереду, ні ударів по воротах. А Берг ще раз довів, що реалізація - зовсім не його сильна сторона.

Зате англійці, продемонструвавши свою прагматичність, домоглися позитивного результату. Команда Саутгейта, вперше за 28 років вийшла у півфінал Мундіалю, в черговий раз довівши, що порядок і організація мають мало не найважливіше значення у футболі. Навіть без втраченого на поле Кейна "три леви" впевнено виконували план на гру. Вони досить грамотно зіграли в обороні і отримали плоди від роботи на флангах. Вперше за довгий час Англія виглядає дуже солідної командою. Можливо, їй не вистачає певного шарму і ефектності, однак тут кожен розуміє і виконує свої обов'язки. Після вильоту головних фаворитів Мундіалю британці дійсно можуть мріяти про щось великому ...

Після вильоту головних фаворитів Мундіалю британці дійсно можуть мріяти про щось великому

Англія нарешті має воротаря топ-класу

Це сталося - більше ніхто не буде насміхатися з голкіпера збірної Англії. Джордан Пікфорд остаточно утвердився в ролі нового героя своєї багатомільйонної нації. У чвертьфіналі 24-річний воротар лівою рукою відбив післяматчевий пенальті Баккі, а проти Швеції цієї ж рукою потягнув складний удар Берга, який міг зрівняти рахунок в дебюті другого тайму. Однак на цьому сольний виступ Пікфорда не завершилося. Потім він ще й блискуче впорався з ближнім пострілом Клаесона і ударом в упор від уже згаданого Берга. Англія, нарешті, має голкіпера топ-класу.

Стерлінг не змінює собі, і це - сумно

Багато хто вважає Стерлінга одним з кращих вінгера світу, але у нього є дуже великий мінус - Рахім не вміє забивати. У матчі проти Швеції форвард Манчестер Сіті ще раз показав, чому ніколи не стане великим футболістом, володіючи божевільною швидкістю і класним дриблінгом. В кінці першого тайму Стерлінг двічі вибігав на побачення з Ольсеном і ні разу не зумів обіграти шведського воротаря. Так, в першому епізоді лайнсмен просигналізував офсайд, але потім Рахім не тільки змазав, але і вільних партнерів відверто проігнорував. Кейн і Аллі мають повне право серйозно поговорити з партнером в роздягальні. У півфіналі суперник може не пробачити Стерлінгу таких "подарунків".

У півфіналі суперник може не пробачити Стерлінгу таких подарунків

Цікаві факти

- Англія вперше за 28 років і в третій раз в історії вийшла в 1/2 фіналу Мундіалю.

- Аллі став другим наймолодшим гравцем в історії Англії, який забив гол на чемпіонаті світу.

- Швеція вперше пропустила два голи після ударів головою в одному матчі Мундіалю.