Україна - Швеція. Огляд перемоги!

Цього моменту чекали всі

Цього моменту чекали всі! Із завмиранням серця, з мурашками по спині, з покусуванням нігтів (у кого є ця шкідлива звичка) або ще якось, кожен в міру своєї розбещеності. Але байдужих, думаю, не було! Все поставлено на кін - розум, честь, совість і відповідальність за країну, за український футбол! Вже не знаю, як там справлялися з тиском футболісти і тренерський штаб (а по завіреннях деяких з них дуже навіть не погано), але особисто у мене до самого стартового свистка був такий стан, ніби-то мені самому треба о 21:45 нанести перший удар по м'ячу і стартувати в розіграші Євро-2012. Безглуздо порівнювати (все ж це різні речі), але почуття були дуже схожі з переможним для «Шахтаря» фіналом Кубка УЄФА!

Інтерес до матчу крім лірики підігрівали ще й роздуми на турнірну тему. Як би там не було, а результат цього матчу багато в чому був визначальним в плані розподілу місць в групі і перемога в першому матчі проти шведів здорово допомогла б команді в тому числі і в психологічному плані, про що заявляли і окремі футболісти збірної. Скільки б футбольні експерти не роздумували на тему ЧС-2006, коли розгромної поразки від іспанців зіграло нашій команді на руку і змусило зібратися з духом і рвонути ковдру на себе в матчах 2-ої і 3-го туру, а раз на раз не доводиться і в умовах жорсткого тиску на команду (саме на домашньому ЄВРО) програш в дебютному матчі від збірної Швеції міг абсолютно руйнівно вплинути на бойовий дух українців - що ж говорити, коли в суперниках залишалися фаворити групи Франція і Англія!

З цього все розуміли - сьогодні потрібно тільки перемагати. Хоча ніхто, звичайно ж, не рахував збірну Швеції більш легким суперником, ніж англійці і французи. Хіба що, менш іменитим.

Про передматчеві розклади теж все встигли висловитися. Дивлячись на все око на стартові поєдинки ЄВРО і не маючи можливості волею розкладу побачити в дії збірну України вся українська футбольна громадськість чесала мови про єдино доступні місця - передматчеві розклади, клімат в команді і потенційний стартовий склад. І про наші проблеми , І про проблеми збірної Швеції було сказано багато і єдине питання, яке стояло на порядку денному матчу - як проявлять себе ті, кому буде довірено вийти на поле в стартовому складі.

І ось матч розпочався ...

Після розвідувальної 10-хвилинки українці впевнено заволоділи м'ячем і так до кінця тайму і грали «першим номером». Розмови шведів до матчу про те, що як раз вони мають намір вести гру спочатку звучали надто самовпевнено і господарі не дали цим надіям втілитися в життя.

Перший небезпечний момент у матчі організували шведи - Ібрагімович зліва навісив / пробив, Пятов викинув кулаки, але зробив це по-воротарські вульгарно, в результаті чого м'яч був вибитий прямо в центр штрафного, де шведи не розібралися і м'яч благополучно був вибитий.

Перший небезпечний момент біля воріт Іссаксона був створений на 23-й хвилині. І який момент! У Перепасовка з Ярмоленко Шева вивалився по правому інсайду майже один-в-один з кіпером гостей, проте перебуваючи під кутом до воріт не знайшов нічого кращого, ніж пальнути повз дальню штангу. Пасувати теж було особливо нікому - відкритих партнерів, готових завершувати в цей момент у штрафному майданчику шведів не спостерігалося.

Закінчення тайму виявилося «пожежним». Спочатку в штрафний Іссаксона Шева з Ярмоленком так і не змогли проштовхнути м'яч у сітку за спиною шведа, Коноплянка пробивав зльоту з декількох метрів, проте не поклав належним чином корпус і м'яч пішов кудись на верхній ярус «Олімпійського». А потім вже Ібрагімович в несподіваною контр пришиб далеку від Пятова і ліву для нього штангу. Пятов обурено розвів руками.

Загалом же, шведи вибудували перед українською «дружиною» 2 редуту оборони по 4 елементи в кожній, проте нашій команді, на подив, раз по раз вдавалося її долати. В основному завдяки активним діям Ярмоленко і Шевченко через центр, а також Гусєва і Селіна при підключенні по флангах. Однак Селін в атакуючих діях помічений бував набагато рідше. Наші ж захисники за рахунок правильного вибору позицій зуміли нівелювати антропометричні переваги шведів і особливих «ляпів» в першому таймі не допускали.

Гра виглядала на одному диханні, живенько і досить весело. Другий тайм трибуни очікували з нетерпінням - хотілося закріпити ту впевнену і зовні вельми солідну гру українців і розмочити рахунок.

Другий тайм почався з фолів у виконанні обох команд і порушення на Шевченка, в результаті якого йому потрібна була допомога медиків. А потім Швеція забила гол! Провалилися всі, починаючи з Селіна, і закінчуючи центрів. Провалилися віялом і Ібрагімович таки знайшов свій момент!

[Youtube id = "83jA1z7pXc0"]

Закралися нехороші думки. Шведи відразу розтягнулися по полю і вирішили витягати українців на себе з цілю оголення наших тилів і продовження забивання голів. Однак після хвилинної розгубленості, в якій знаходилися гравці збірної України розгортається блискавична контра, Ярмоленко з флангу пасує на Шеву і капітан в грі на випередження забиває м'яч у сітку! Знадобилося 3 хвилини після пропущеного гола! Ну чому ж не вистачило 50 хвилин до цього! Все як у нас - поки смажений півень НЕ клюне в одне місце ніхто не свербіло ...

[Youtube id = "fijBto_2V6k"]

Команда заворушилася, гнана чудовою публікою НСК «Олімпійського» (ніколи не думав, що напишу таке за київських уболівальників)! Але сьогодні час такий - ми всі стали одним цілим і кордони областей, поглядів і світоглядів стерлися!

Не минуло й десяти хвилин і після щільного натиску на половині поля шведів і команда Блохіна знову забиває! І знову Шева! Шева - наше все! Шева, для якого це вінець кар'єри і останній значний турнір в ролі футболіста. А можливо, і останній турнір взагалі ...

[Youtube id = "awYQYm9YCYU"]

Відразу пішли заміни. Вільхельмссон і Елмандер замінили втомлених Ларссона і Росенберга і шведи почали «вантажити» вперед. Гості поспішили, однак нам це було тільки на-руку - тлумачного виходило мало, тому що шведи збилися на прості кидки.

На 81-ій хвилині Блохін зняв Шеву, який під овації трибун звільнив місце для Мілевського, а трохи пізніше замість Вороніна на поле вийшов Ротань. Тут все правильно - Мілевський відомий своїм талантом притримати м'яч, а корпус вміє так поставити, що без порушення м'яч не забрати. Завдяки цьому Мілевський зірвав не одну контру шведів і прекрасно збивав їх атакуючий запал. Ротань в центр поля - теж логічно. За рахунок збільшення кількості гравців в центрі (нехай навіть креативників) можна було розраховувати на посилення контролю м'яча в заключні хвилини, коли Швеція, поза всяких сумнівів, піде на штурм. А ось вихід другого нападника Девіча замість Коноплянки здивував. Тим більше, що відбувалася ця заміна вже в додатковий час.

Протягом останніх п'яти хвилин плюс три додаткові були, напевно, найбільш валідольними в турнірі на даний момент. Шведи двічі змогли створити паніку і викликати шок у вболівальників нашої збірної. Але в основному, дії шведів обдуманістю не виділялися і представляли собою звичайний навал. Іноді він приносить результат, але сьогодні нам пощастило.

2: 1 і лава на чолі з тренерським штабом і накинувшись манишки Шевченко і Вороніним в екстазі кинулися обніматися! Ось так і треба грати в нашому випадку, коли кожен матч як фінал! Коли перемога над Швецією в 1-му турі групового турніру - як перемога в фіналі! Це був відмінний матч, в якому наша збірна показала і гру, і характер і результат! Так тримати і всіх з перемогою!

Ми очолили групу, на секундочку! І відрив від Англії і Франції становить тепер два очки!