Спорт, Хокей, Росія - Білорусь, Смоленськ, Андрій Мезин

1. Росія - Білорусь - 4: 6 (1: 1, 2: 4, 1: 1)
  2. 1 квітня. Росія - Білорусь - 3: 2 (1: 2, 1: 0, 0: 0, 0: 0, 1: 0)

Не минуло й 11 років, як збірна Білорусі вдруге у своїй історії перемогла команду Росії з хокею Не минуло й 11 років, як збірна Білорусі вдруге у своїй історії перемогла команду Росії з хокею. У Смоленську, в товариському матчі команда Едуарда Занковца обіграла росіян з рахунком 6: 4. Попередня (і до сьогоднішнього дня єдина) перемога над збірною Росії датується 7 травня 2000 року, коли білоруси завдали поразки зоряної збірної Росії на чемпіонаті світу в Санкт-Петербурзі.

Росія - Білорусь - 4: 6 (1: 1, 2: 4, 1: 1)

Шайби: 0: 1 - Михальов (Ковиршин, 5.54). 1: 1 - Глинкин (Е.Кузнецов, Ан.Попов, 13.07). 1: 2 - Д.Коробов (Павлович, М.Осипов, 23.14 - бол.). 1: 3 - Мелешко (25.04 - буліт). 1: 4 - Єфименко (Антонов, М.Осипов, 25.44). 2: 4 - буравчики (Тарасенко, 32.11 - бол.). 2: 5 - Філічкін (33.58). 3: 5 - буравчики (Тарасенко, 35.22). 4: 5 - Е.Кузнецов (55.54 - буліт). 4: 6 - Кулаков (Дрозд, 59.13 - бол.).

Росія: Кошечкин (Касутін, 25.45); Бодров - Дерлюк, Е.Кузнецов - Ан.Попов - Глинкин; Рилов - М.Бєлов, Кокорєв - Горовиков (к) - Рибін; Буравчиків - Чудінов, Шипачьов - Панарін - Тарасенко; Будкін - Півцакін; І.Зубов, Дворічанський.

Білорусь: Мезин; Антонов - Стасенко, Демагін - А.СТЕН - Мелешко; Д.Коробов - Костюченок, Кулаков - Дрозд - Угаров; Філічкін - Хоромандо, Павлович - Ковиршин - Михальов (к); Демків - М.Осипов - Єфименко; Сушко.

Штраф: 6 (Тарасенко, Панарін, Бодров) - 18 (Костюченок, Стась, Ковиршин, Антонов - 2 + 10).

1 квітня. Росія - Білорусь - 3: 2 (1: 2, 1: 0, 0: 0, 0: 0, 1: 0)

Два матчі збірних Росії і Білорусі відбулися в Смоленську 1 і 2 квітня під егідою Європейського хокейного виклику Два матчі збірних Росії і Білорусі відбулися в Смоленську 1 і 2 квітня під егідою "Європейського хокейного виклику". Перший поєдинок вийшов на рідкість впертим: незважаючи на те, що росіяни більше атакували і значно частіше загрожували воротам збірної Білорусі, основний час матчу завершився внічию - 2: 2. Вище всяких похвал зіграв голкіпер збірної Білорусі Андрій Мезин. Овертайм пройшов під диктовку росіян, проте відчутну перевагу наших східних сусідів на майданчику в занедбані шайби не трансформувалося. І лише в серії буллітів збірна Росії вирвала перемогу.

"Суперник володів перевагою, особливо це стосується початку зустрічі. На жаль, на цей же відрізок припали наші часті видалення, меншість забрало багато сил. А ось третій період занесу в актив, хоча фолів і в ньому вистачало. Але надійна гра в нерівних складах плюс впевненість воротаря дозволили звести основний час внічию. У буллітах ж майстерність суперників виявилося вище ", - зізнався після першої гри тренер збірної Білорусі Едуард Занковець.

Ну а в другому матчі все змінилося. Не відразу - перший період видався продовженням попередньої гри, навіть незважаючи на те, що білоруси відкрили рахунок в матчі - росіяни провалилися в середній зоні і Ковиршин з Міхальов блискуче розіграли вихід 2 в 1 вже на 6-й хвилині першого періоду.

Росіяни змогли зрівняти рахунок в матчі на 14-й хвилині: Антон Глинкин кинув з незручної руки у верхній кут - тут вже Мезин був безсилий. Остання третина періоду вмістила в себе два видалення в складі збірної Білорусі і ряд чудових сейвів білоруського голкіпера.

А на старті другого періоду білоруси приголомшили суперників - за дві з половиною хвилини голкіпер росіян Василь Кошечкин був змушений тричі вигрібати шайбу з сітки. Спочатку Дмитро Коробов несильним набросом від синьої лінії застав зненацька воротаря і реалізував більшість, потім росіянин Яків Рилов в паніці викинув шайбу рукою з власного п'ятачка - буліт чітко реалізував Дмитро Мелешко. І, нарешті, Олексій Єфименко довів рахунок до 4: 1 на користь збірної Білорусі. Росіяни терміново замінили голкіпера - місце в воротах зайняв Іван Касутін.

Буквально через пару хвилин право на штрафний кидок отримали росіяни - Андрій Стась не за правилами перервав вихід Максима Рибіна один на один з Мезин. Буліт виконував сам постраждалий і промахнувся по воротах.

Втім, відставання в рахунку росіяни все-таки незабаром скоротили - на 33-й хвилині В'ячеслав буравчики реалізував більшість після видалення Євгена Ковиршин - 2: 4 Втім, відставання в рахунку росіяни все-таки незабаром скоротили - на 33-й хвилині В'ячеслав буравчики реалізував більшість після видалення Євгена Ковиршин - 2: 4. Однак ненадовго: Філічкін потужно від синьої лінії пробив Касутіна і знову довів перевагу збірної Білорусі до трьох шайб. А через півтори хвилини рахунок знову змінився - невгамовний буравчики закинув третю російську шайбу. На другу перерву команди пішли за рахунку 3: 5 на користь збірної Білорусі.

У третьому періоді росіяни кинулися відіграватися. Атакували багато і різноманітно, але ... безрезультатно. Білоруси ж гостро контратакували.

А за 4 хвилини з невеликим збірної Росії все-таки вдалося скоротити розрив у рахунку до мінімуму: в матчі був призначений третій буліт (і другий - в ворота збірної Білорусі). А цього разу штрафний кидок успішно реалізував Євген Кузнєцов - 4: 5.

Господарі, відчувши, що є шанс відігратися, кинулися вперед. І навіть опинившись в меншості після видалення Дениса Бодрова, намагалися атакувати. Цим і скористалася збірна Білорусі - за 47 секунд до кінця матчу Олександр Кулаков чітко реалізував вихід 1 на 1. Збірна Білорусі вперше в своїй історії закинула 6 шайб у ворота збірної Росії.

"Ми сьогодні відіграли здорово. Я робив усе, що міг, і хлопці мені дуже допомагали. Пощастило, що вдалося впоратися з одним буллітом. Напевно, це був один з ключових моментів матчу", - цитують російські ЗМІ слова Андрія Мезина. Голкіпер збірної Білорусі, без сумніву, став головним героєм обох поєдинків в Смоленську.

Після успішного виїзду в Росію збірна Білорусі повернеться до Мінська і буде тренуватися на "Мінськ-Арені". У програмі підготовки до чемпіонату світу в Словаччині заплановані ще 4 спаринги:

8 квітня. Білорусь - Чехія. "Мінськ-Арена"

9 квітня. Білорусь - Чехія. "Бобруйськ-Арена"