У "Ліверпуля" з'явився свій джокер. "Ліверпуль" - "Евертон" - 2: 1. Кубок Англії. 1/2 фіналу

Субота. Лондон. "Ліверпуль" - "Евертон" - 2: 1. 87-я хвилина Енді Керролл (крайній праворуч) забиває переможний гол у ворота Тім Говард. фото AFP

КУБОК АНГЛІЇ. 1/2 фіналу

"ЛИВЕРПУЛЬ" - "ЕВЕРТОН" - 2: 1 (0: 1)

Голи: Єлавич, 24 (0: 1). Суарес, 62 (1: 1). Керролл, 87 (2: 1).

"Ліверпуль": Джонс, Джонсон, Каррагер, Шкртел, Аггер, Джеррард, Спірінг, Хендерсон (Максі Родрігес, 75), Даунінг (Белламі, 84), Суарес, Керролл.

"Евертон": Говард, Дістен, Хайтінга, Бейнс (Анічебе, 87), Невілл, Гібсон, Осман, Феллаїні, Кейхілл, гюй (Коулман, 68), Єлавич.

Попередження: Дістен, 37. Шкртел, 59. Єлавич, 59. Хендерсон, 75. Коулман, 79.

Суддя: Уебб.

14 квітня. Лондон. Стадіон "Уемблі". 87 231 глядачів.

"Ліверпуль" в півфіналі Кубка Англії переміг "Евертон" - 2: 1.

Бадьоро провівши значну частину сезону, що переживає ренесанс під керівництвом Кенні Далгліша "Ліверпуль" змащує кінцівку чемпіонату. Про гонитві за двома манчестерськими монстрами мови давно не йде. З 13 останніх матчів 18-разові чемпіони змогли виграти лише чотири зустрічі, причому три з них - у кубкових турнірах.

І ось в Англії пішли розмови про те, що наставник "червоних" найближчим часом повинен буде надати письмовий звіт власникам про виконану роботу, а саму команду влітку чекає серйозне оновлення. За даними деяких джерел з Туманного Альбіону, ліверпульці вже зараз готові відпустити на всі чотири сторони цілий ряд колись провідних гравців, серед яких Кайт, Максі Родрігес і Белламі.

У "Евертона" вміло справляється з усіма труднощами Девіда Мойєса настрій куди краще. Ще в середині зими "іриски" бовталися десь в підвалі турнірної таблиці прем'єр-ліги, а зараз знаходяться на сьомому місці, вище своїх географічних сусідів, що боляче б'є по самолюбству шанувальників "червоних". Ще в 60-х легендарний наставник "Ліверпуля" Білл Шенклі говорив: "Читаючи недільну газету, в першу чергу я дивлюся на дно таблиці, щоб дізнатися, де" Евертон ". А" Евертон "тепер частенько буває вище.

Якщо у Мойес перед найпринциповішим дербі на лондонській землі кадрових проблем не було, то його візаві турбувала хіба що воротарська позиція. Далгліш залишився без Рейни і Доні: перший відбуває 3-матчеву дискваліфікацію, другий в останньому турі чемпіонату отримав червону картку. Тренер довірився Джонсу, який після виходу на заміну проти "Блекберна" неабияк "начудив", мало не ставши винуватцем очкових втрат.

Поєдинок принципові суперники почали активно - боєм. Перший гол міг відбутися вже на 3-й хвилині, якби Спірінга вистачило точності. У відповідь затяжний атаці номінальні гості заробили небезпечний "стандарт". Бейнс могутнім ударом обвів «стінку», але м'яч просвистів над поперечиною. Команда Мойес пішла в наступ, "Ліверпуль" у відповідь намагався нав'язати потрібний йому темп. Поки підопічні Далгліша намагалися взяти м'яч під контроль, "Евертон" по-хорошому знахабнів і поліз вперед великими силами.

Найактивнішим у його складі був Єлавич. Хорват мав кілька хороших моментів для взяття воріт, проте йому або не щастило, або якимось чином свою команду рятував Джонс. На 24-й хвилині балканський форвард все-таки домігся свого, завдяки помилкам оборони суперника. Спочатку Шкртел програв верхову боротьбу у власному штрафному майданчику, а потім Каррагер не зміг розібратися з Аггером, хто повинен виносити м'яч від воріт, і вибив його точно в суперника. Відскік дістався неприкритого Єлавич, який пробив низом повз Джонса - 0: 1.

Уже в наступній атаці Керролл міг зрівнювати рахунок. Однак форварду забракло майстерності, щоб замкнути точний навіс Даунінга. "Іриски" продовжували гнути свою лінію, раз по раз змушуючи помилятися на виході Джонса. Правда, голкіпера регулярно підстраховували Шкртел і Каррагер. За останні хвилини першої половини зустрічі команда Далгліша змогла сподобитися на пару ударів Керролла. Однак гренадери відверто не щастило в завершальній стадії атаки - спочатку після удару з лінії штрафного м'яч пройшов в сантиметрах від штанги, а слідом, вже після удару головою - пролетів над поперечиною.

Під завісу тайму Шкртел своєю грубою грою "подарував" небезпечний штрафний суперника. До м'яча підійшов герой першої половини Єлавич. Однак його удар низом виявився неточним.

Другу половину "Ліверпуль" почав дуже потужно. На 47-й хвилині Керролл "запоров" найвірніший момент. Після чудового навісу він з метра примудрився пустити м'яч повз порожні ворота. Далгліш схопився за обличчя, побачивши черговий промах свого футболіста.

Через три хвилини вже Суарес міг забивати, але навіть йому не вистачило швидкості, щоб наздогнати пас врозріз. У наступній атаці знову відзначився Суарес. Уругваєць, відомий своїми артистичними даними, обняв Дістена і по-борцівські завалив його в "партер", вимагаючи пенальті. Однак Уебб був непохитний. Слідом лідер атак "червоних" дотепно п'ятою підключив до атаки Керролла, який з притаманному йому невдачею втратив м'яч.

Правда, вже в наступному ігровому моменті захисники "ірисок" самі собі привезли гол. Дістен не побачив Суареса, який "висів" у нього на спині, і вирішив віддати м'яч голкіперу. Пас вийшов украй невдалим. Уругваєць зробив перехоплення, втік один на один з Хоуардом і реалізував свій момент - 1: 1.

Забитий гол вселив впевненість в "Ліверпуль". Команда з подвоєною силою насела на ворота суперника. Однак раз по раз "червоним" не щастило.

Далгліш почав освіжати гру замінами, випустивши Максі Родрігеса замість Хендерсона, а Белламі замість Даунінга. Белламі мав прекрасний шанс одним з перших торкань вивести свою команду у фінал, але, як і більшості його партнерів, йому не пощастило. Зате завдяки своїй активності валлійський нападник на 87-й хвилині заробив гольовий штрафний в районі кутового прапорця. Белламі сам підійшов до м'яча і точно навісив на голову Керролла, який точним "кивком" пустив м'яч повз голкіпера - 2: 1. Форвард другий матч виступив в ролі джокера: у зустрічі з "Блекберном" він приніс перемогу своїй команді на 91-й хвилині.

Здавалося, "Евертон" кине всі сили в атаку, але цього не сталося. Мало того, "червоні" мали кілька хороших шансів добити суперника, який перебував в нокдауні. Спочатку Максі Родрігес з метра примудрився пробити в голкіпера, а слідом такий же удар виконав Суарес.

"Ліверпуль" в черговий раз довів свій кубковий характер. До вже виграному в цьому сезоні Кубку ліги "червоні" можуть додати ще й Кубок Королеви. У фіналі команда Далгліша зустрінеться з переможцем недільного півфіналу "Тоттенхем" - "Челсі".