ХОКЕЙ. ХК "Кременчук" став триразовим володарем Кубка України.

19-20 травня в Донецьку ХК Кременчук втретє поспіль завоював Кубок України серед непрофесійних команд-переможців регіональних чемпіонатів 19-20 травня в Донецьку ХК "Кременчук" втретє поспіль завоював Кубок України серед непрофесійних команд-переможців регіональних чемпіонатів.

Крім кременчуцької команди, в Донецьк приїхали колективи з Харкова - ХК "Авангард", з Києва - ХК "Арсенал", з Луганська - ХК "Дизель", а п'ятої стала місцева команда з Донецька - ХК "Легіон".

У матчі відкриття турніру луганський "Дизель" в дербі здолав донецький "Легіон" - 3: 2 (1: 0; 1: 2; 1: 0). У другому матчі харківський "Авангард" лідируючи 4: 0 київського Арсеналу після першого періоду мало не втратив перемогу, в результаті - 4: 3 (4: 0; 0: 2; 0: 1).

У наступному матчі наш ХК "Кременчук" зустрівся з місцевим «Легіоном», який судячи з усього не встиг відновиться після гри з «Дизелем». Наша команда здобула впевнену перемогу - 8: 0 (1: 0; 2: 0; 5: 0). У воротах суперника розписалися: Артем Скрицкий-2, Юрій Яцуха-2, Сергій Брага, Олександр Лозовський, Євген Млинченко і Олександр Сухенко; асистували партнерам: Олександр Савицький -2, Сергій Мазур-2, Сергій Брага, Олександр Лозовський, Олександр Сухенко і Герман Десятников. Кращим гравцем матчу у складі ХК "Кременчук" був визнаний Сергій Мазур.

Далі ХК "Дизель" приймав «іспити» у харківській молоді ХК "Авангард", досвід гравців луганської команди взяв своє - 5: 2 (2: 1, 2: 0, 1: 1).

В останньому п'ятому матчі 19 травня ХК "Кременчук" зустрівся з київським ХК "Арсенал". Забігаючи наперед, скажемо, що це був найважчий м АТЧ для нашої команди. Дуже важка і напружена гра зі зміною лідера по ходу матчу. Першим вдалося закинути шайбу, реалізувавши чисельну перевагу, команді ХК "Арсенал". Але зусиллями Олександра Сухенко та Юрія Яцух, останньому вдалося зрівняти рахунок вже через 40 секунд - 1: 1. А незабаром Артем Скрицкий «робить» - 2: 1 і вже ХК "Кременчук" на коні. На останній хвилині 1-го періоду кияни вдалося зрівняти рахунок в матчі - 2: 2.

На початку 2-го періоду Скрицкий реалізував буліт, який сам і «заробив» - 3: 2. А в кінці періоду кияни знову відновлюють «статус-кво» - 3: 3.

У 3-му періоді Олександр Сухенко індивідуальними діями вивів ХК "Кременчук" вперед - 4: 3. Граючи в більшості, наша команда допустила курйозну помилку і рахунок став - 4: 4. А за шість хвилин до закінчення матчу киянам в більшості вдалося переломити гру і зробити серйозну заявку на перемогу - 5: 4. Гра була напружена до межі. Нашій команді необхідно було забивати, а кияни зосередили всі сили на захист. Наші хокеїсти змусили суперника помилятися і в що залишилися дві хвилини ХК "Арсенал" залишився втрьох на майданчику. За 40 секунд до закінчення матчу Артем Скрицкий рахунок зрівняв - 5: 5. Через кілька секунд Олександр Савицький міг стати героєм матчу. Після його потужного кидка від синьої лінії воротар киян дивом парирував шайбу. Підсумок матчу - бойова нічия 5: 5 (2: 2; 1: 1; 2: 2).

Кращим гравцем матчу у складі ХК "Кременчук" був визнаний Артем Скрицкий.

ХК Кременчук в атаці
ХК "Кременчук" в атаці

Перший матч 20 травня зіграли місцевий ХК "Легіон" та ХК "Арсенал" (Київ). Кияни впевнено здобули перемогу. Підсумок - 0: 6 (0: 3; 0: 2; 0: 1).

У наступному матчі ХК "Кременчук" зустрівся з харківським ХК "Авангард". Т ренерскій штаб кременчужан (в особі Володимира Шибашова і Михайла Кириленка) розумів, що потрібно залишити сили ще й на заключну гру з ХК "Дизель" (Луганськ), який лідирував після першого ігрового дня змагань, і вибрав атакуючу тактику. Першу шайбу в більшості провів Євген Бур'яненко - 1: 0, а через хвилину у відрив пішов Артем Скрицкий, використавши вихід один в нуль, рахунок став - 2: 0. Харків'яни намагалися змінити тактику, але безуспішно. Артем Скрицкий був першим на добиванні після кидка Ігоря Юрченка - 3: 0. Через кілька хвилин Сергій Брага ставить жирну крапку в 1-му періоді - 4: 0. В середині другого періоду Артем Скрицкий оформив хет-трик - 5: 0, а Сергій Брага - дубль (6: 0). Тактика наших тренерів виправдала себе сповна. Далі справа залишалася за малим - довести гру до логічного кінця. У кінцівці 2-го періоду ХК "Авангард" проводити гол престижу на даний момент гри. На початку 3-го періоду наша команда залишилася на майданчику втрьох, як наслідок - 6: 2. Через кілька хвилин Олександр Сухенко продемонстрував свою техніку, нанизав двох суперників перед воротами і - 7: 2. В кінці матчу харків'яни встановили остаточний рахунок матчу - 7: 3 (4: 0; 2: 1; 1: 2) і втратили всі шанси на призове місце.

Далі на лід вийшли претенденти на призові місця - ХК "Арсенал" (Київ) і ХК "Дизель" (Луганськ). Гра пройшла в силовій боротьбі з безліччю гольових моментів. В результаті луганським хокеїстам не вдалося утримати лідерство. Перемогу святкувала київська команда - 4: 2 (2: 0; 1: 1; 1: 1), яка забезпечила собі призове місце на турнірі.

У наступному матчі місцевої команди "Легіон" з ХК "Авангард" не змогли допомогти ні самі хокеїсти, ні домашня атмосфера. «Грюкнути дверима» в останньому матчі і набрати хоч якісь очки не вдалося. Підсумок - поразка 2:10 (1: 2; 1: 4; 0: 4).

Останній матч турніру між ХК "Дизель" та ХК "Кременчук" можна сміливо назвати фінальним. В атакуючому стилі наші хокеїсти почали чергову гру і в кінцівці 1-го періоду провели дві шайби. Артем Скрицкий вивів нашу команду вперед - 1: 0, а через хвилину Євген Бур'яненко зробив рахунок - 2: 0. Ці шайби були одними з найкрасивіших на турнірі. У 2-му періоді ХК "Кременчук" дотиснув суперника і зробив рахунок матчу розгромним - 6: 0. Автори голів: Олександр Савицький, Олександр Сухенко і двічі відзначився Віталій Пузанов. В середині третього періоду команди обмінялися забитими шайбами ​​- Євген Бур'яненко з передачі Сергія Браги - 7: 0 і луганчани в більшості провели гол престижу - 7: 1 (2: 0; 4: 0; 1: 1).

№ Команди І В Н П РШ О 1 ХК Кременчук 4 3 1 0 27-9 7 2 ХК Арсенал 4 2 1 1 18-11 5 3 ХК Дизель 4 2 0 2 11-15 4 4 ХК Авангард 4 2 0 2 19-17 4 5 ХК Легіон 4 0 0 4 4-27 0

ХК Кременчук - триразовий володар Кубка України серед непрофесійних команд-переможців регіональних чемпіонатів
ХК "Кременчук" - триразовий володар Кубка України серед непрофесійних команд-переможців регіональних чемпіонатів.