Хокей. КХЛ. "Атлант" - "Динамо" Мінськ: зате тепер - додому!

Матчем з "Атлантом" динамівці завершували досить успішну виїзну серію - перемоги над "Трактором" і "Магнітка" укупі з "бойовим" поразкою від "Салават Юлаєв". У стартових ростер обох команд бракувало основних гравців, і якщо у "Динамо" втрати припали переважно на захист, то у "Атланта" виявилися серйозні втрати в атаці - не вистачало Мілана Бартовіча, Вадима Єпанчінцева і Дмитра Уппера.
АТЛАНТ - ДИНАМО Мн - 4: 1 (1: 0, 2: 1, 1: 0)
Митищі. 23 листопада. "Арена-Митищі". 5500 (6434) глядачів. Початок о 19.30.
СУДДІ: А.Захаров, А.Соін, с.Павлів (всі - Москва), А.Путілін (Липецьк).
АТЛАНТ: Коваль; Д.Биков - М.Семенов, О.Петров - Буліс - Мозякин (к); Траханье - Нурісламов, Іргл - Каблуков - Левандовський; Хомицький - Іл.Горохов, А.Нестеров - О.Глухов -Непряев; Чи - Веллвуд - О.Яшін; Ал-їй Трощинський.
ДИНАМО Мн: Еш (57.38); Підградській - Піккарайнен, М.Спірідонов - С.Варламов - Глазачев; Петрашек - Д.Коробов, Міхальов (к) - Платт - Сікора; Генрі - Шелег, Демагін - А.СТЕН - Мелешко; Кулаков - Ковиршин - Чупріс.
Шайби: 1: 0 - Іл.Горохов (О.Глухов, А.Нестеров, 8.03 - бол.). 2: 0 - Д.Биков (Мозякин, О.Петров, 21.11 - бол.). 3: 0 - Іл.Горохов (26.52 - бол.). 3: 1 - Глазачев (Підградська, 32.30 - бол.). 4: 1 - Іргл (55.24).
КИДКИ: 19:23 (7:11, 8: 4, 4: 8).
ШТРАФ: 24 (Хомицький - 4, О.Яшін, Непряєв, Буліс, траханье - 4, Нурісламов - 6, Коваль, М.Семенов) - 26 (Мелешко, А.СТЕН - 4, Підградська, Міхальов - 12, Глазачев - 4 , Генрі).
КРАЩІ ГРАВЦІ МАТЧУ: Іл.Горохов - Мелешко.
Досить несподівано місце в воротах підмосковного клубу зайняв голкіпер збірної Білорусі Віталій Коваль, а не знаходиться у відмінній ігровій формі Костянтин Барулін - кращий воротар КХЛ минулого тижня. Ця обставина, безумовно, додало матчу додатковий інтерес - Віталію напевно було що доводити динамівському керівництву. І він довів - гравці мінського клубу так і не змогли його "роздрукувати". Єдиний гол гостей записаний на Глазачева лише тому, що в хокеї не буває автоголів. Також було дуже цікаво дізнатися, чи буде якесь продовження у неймовірно успішної гри Дмитра Мелешко, в попередньому матчі зіграв один з найкращих поєдинків в кар'єрі.
Вже на другій хвилині "зубри" отримали чисельну перевагу, але боязкі спроби розіграшу зайвого показали, що проблиски результативного використання більшості в попередніх матчах - лише епізоди, і роботи в цьому напрямку ще сила-силенна. А ось перше ж видалення у гостей закінчилося взяттям воріт - метушня на динамівському п'ятачку закінчилася покидьком шайби вільному гороховий, і той без проблем вразив незахищений кут - 1: 0. Пропущений гол змусив активізуватися гостей. Мінчани перехопили ініціативу, чому в чималому ступені посприяли і три поспіль видалення у митіщінцев, проте так і не змогли закинути. Ближче всіх до цього був Андрій Стась, але Коваль виграв у нього обидві дуелі. В кінці періоду "Динамо" залишилося в меншості - Підградська розквасив ключкою ніс супернику. Білоруська дружина грала втрьох, і за десяток секунд до сирени "Атлант" міг подвоїти перевагу, але врятував Роберт Еш.
Однак господарі все-таки подвоїли перевагу: на початку другого періоду розіграш більшості завершився несильним набросом Бикова від синьої - прикритий і своїми і чужими Еш шайбу зауважив занадто пізно - 2: 0. Тут би "зубрів" активізуватися і спробувати скоротити відставання в рахунку, але спершу незрозумілий фол Михалева в атаці зрівняв склади, а після вже Глазачев також порушив правила в нападі. Розіграш більшості увінчався кидком захисника Горохова в дальній кут - 3: 0. Хороші моменти розмочити Коваля мали Підградська і Сікора, але не зуміли пробити Віталія. Потім же після прострілу Глазачева на дальню штангу шайба від ноги захисника Бикова зрадницьки влетів у ворота - 3: 1. Прикрий гол для відмінно грав голкіпера. Але продовження не було. Стась заробив абсолютно невиправдано видалення в центрі майданчика, в черговий раз відправляючи "Динамо" в меншості "на рівному місці". А вже в кінці періоду гості, діючи в більшості, ледь не привезли гол самі собі: після того, як Еш виходами в кут майданчика почав демонструвати господарям своє вміння використовувати силові прийоми. Пронесло.
Події на початку третього періоду найкраще охарактеризувала мелодія, що зазвучала в рекламній паузі - "Підмосковні вечори". Складалося відчуття, що дійсно "все тут завмерло до ранку". Навіть "обмін люб'язностями" у вигляді необов'язкових вилучень Генрі і Нурісламова не дуже розворушив гру. А за п'ять хвилин до кінця третього періоду відбувся перший в матчі гол нападника - Іргл перехопив шайбу в середній зоні, вкотився в динамівську і прошив Еша потужним кидком - 4: 1. У кінцівці "зубри" спробували витягнути матч. Допомагав їм у цьому Коваль, який заробив дві хвилини за підніжку Платт, і Семенов, який залишив митіщенцев втрьох. Гості замінили воротаря на шостого польового, але нічого гострого створити не змогли - найнебезпечнішим моментом був кидок Сікори від синьої лінії секунд за сорок до сирени. Але в сторону воріт полетіла НЕ шайба, а ключка. Закономірний програш - не дуже переконливо виглядало сьогодні "Динамо". А ми ж уже трохи встигли звикнути до іншого.
... Зате "зубри" повертаються на "Мінськ-Арену". Завершилася така тривала серія ігор поза рідними стінами. І, треба визнати, що її підсумки вельми гідні.
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ
Мілош Ржига (Атлант):

Перемога над такою сильною командою, як нинішнє мінське "Динамо", приємна подвійно. Давненько не бачив стільки вилучень, і в більшості ми дійсно блиснули. Радий, що вже втретє працюємо за завданням і проявляємо характер.

Марек СІКОРА (Динамо Мн):

Вітаю одного Мілоша і його команду із заслуженою перемогою. У наших російських колег є такий вислів "очі не горять", це точно про нас сьогодні. П'ять очок, взятих нами раніше в цій важкій поїздці, мабуть, не дали гравцям налаштуватися на останній поєдинок серії. Таке відчуття, що ми весь матч провели в більшості. Але грали в ньому просто бридко.

Чи чекати нові обличчя в паузі, яку дарує нам перед домашньою серією календар?

Придбання не виключені. Петрашек вихолощений іграми за збірну, сьогоднішній матч для нього фактично сьомою поспіль в жорсткому режимі. По приїзду до Мінська будемо чекати результатів обстеження Антонова і Томаш Мойжиш. Якщо мова йде про тижні-другий, можливо, і потерпимо. Якщо про місяці, тоді не виключено, що скоро до нас приєднається новачок-захисник.