ЛЧ. Барселона - Атлетіко 1: 1. Щит і меч

Голи: Неймар 71 - Дієго 56
"Барселона": Хосе Мануель Пінто, Херард Піке (Марк Бартра 12), Сеск Фабрегас (Алексіс Санчес 68), Хаві, Андрес Іньєста, Ліонель Мессі, Неймар, Хав'єр Маскерано, Серхіо Бускетс, Хорді Альба, Даніель Алвес
"Атлетіко": Тібо Куртуа, Дієго Годін, Філіпе Луїс, Тіагу, Коке, Давид Вілья (Хосе Ернесто Соса 71), Арда Туран (Крістіан Родрігес 78), Габі, Дієго Коста (Дієго 30), Хуанфран, Жоао Міранда
Попередження: Андрес Іньєста 56, Хорді Альба 58 - Коке 19, Габі 38, Арда Туран 44, Хуанфран 52, Дієго 80, Хосе Ернесто Соса 90 + 2

А ви очікували відкритого футболу? Атакуючих ураганів? Земанландіі? Тоді ви казково наївні. Коли «Атлетіко» Симеона змушують грати у відкриту, це завжди означає поганий день для «індіанців». Видовищними поєдинки «Барси» і «Атлетіко» виходили, тільки коли у останніх не вистачало сил протистояти синьо-гранатової машині. Ще в минулому сезоні Ель Чоло пробував стримати і замучив «Барсу» на «Камп Ноу», але через травму Філіпе Луїса програв 1: 4. У цьому сезоні «Атлетіко» навчився битися з грандами на рівних - і видав ось уже четвертий поспіль низової матч проти «блаугранас».

Напевно, пора запам'ятати, що в топових битвах Мартіно потрібні і Хаві, і Іньєста, і Фабрегас. У прохідних іграх аргентинець майже не використовує схему з чотирма номінальними хавами, поперемінно користуючись послугами Санчеса і Педро - а часом і їх обох, залишаючи на лавці Неймара. Але коли потрібні всі найсильніші, Іньєста виходить на лівому фланзі атаки, а бразилець борознить правий фланг. Що стосується інших ліній, перед Пінту матч початку лінія Альба-Піке-Маскерано-Алвес, в середній лінії забійну трійку склали Бускетс, Хаві і Фабрегас, а в центрі нападу вийшов проводить 500-й поєдинок в кар'єрі Ліонель Мессі.

Що стосується інших ліній, перед Пінту матч початку лінія Альба-Піке-Маскерано-Алвес, в середній лінії забійну трійку склали Бускетс, Хаві і Фабрегас, а в центрі нападу вийшов проводить 500-й поєдинок в кар'єрі Ліонель Мессі

Центральною темою напередодні матчу стала підміна Рауля Гарсії і Дієго Кости. Хавбек, який став чи не найкращим в матчі з «Атлетіко», не міг грати в Барселоні з-за перебору карток, а Коста буквально за день до гри отримав ушкодження на тренуванні. Лідера (але ніяк не вождя) «індіанців» вдалося поставити на ноги, і на «Камп Ноу» другий клуб Мадрида постав в наступному складі: Куртуа в воротах, лінія оборони Луїс - Годін - Міранда - Хуанфран перед ним, пара центрхава Габі - Тьягу ; на флангах Коке (зліва) і Туран (праворуч), а пару форвардів складають Вілья і Коста.

Весь перший тайм відбувається на полі нагадувало не футбол, а бійку, січу, бойню. Учасники теж покидали поле відповідно: через чверть години Піке, ще через чверть Коста ... Перший, що характерно, постраждав від другого: після верхової боротьби Жерар невдало приземлився і поступився місцем на полі Бартрам. А сам Коста став жертвою Бускетса: Серхіо штовхнув його, здавалося б, несильно, але досить для того, щоб Дієго покинув поле. Причому, якщо вірити El Mundo Deportivo, у бразілоіспанца розтягнення щиколотки, ніяк не пов'язане з минулим травмою коліна.

Що стосується самої гри ... Відносини «Барси» і «Атлетіко» вийшли на такий рівень, що не тільки голи, але і небезпечні моменти стало впору заносити в червону книгу. «Індіанці» в стотисячний раз віддали господарям м'яч і грали сверхплотно на своїй половині поля і в контратаках стилі попереду. На практиці це вилилося в пару небезпечних ударів Вільї в першому таймі. Після невдалого удару від воріт Пінту Ель Гуахе промахнувся (а міг прострілювати на Косту), а ближче до перерви його удар потягнув Хосе. «Барселона» ж з реальної небезпеки здобула рівно один момент, про який нижче.

Такі матчі можуть підірвати тільки взяття воріт - і 250 сухих хвилин у відносинах між цими командами перервав приголомшливий гол. Дієго дуже хотіли бачити на «Кальдерон», їм марили як плеймейкером - але після повернення з «Вольфсбурга» бразилець побачив лише лавку і низку поразок у матчах, які він починав в «старті». Гарматний гол після удару з 30+ метрів - гарне підтвердження того, що Дієго і раніше потрібен «Атлетіко». І не можна не визнати, що в даному випадку не обійшлося без помилки Пінту. Стрибок іспанця був хороший, але йому ще до удару треба було робити крок вліво ...

Стрибок іспанця був хороший, але йому ще до удару треба було робити крок вліво

«Барселона» знайшла в собі сили додати. Куртуа довелося відбити такий рідкісний дальній удар від Бускетса, потім потягнути обвідний удар зі штрафного у виконанні Мессі ... Крім того, гостям доводилося багато фолити. Якби гру судив іспанський арбітр, кількість попереджень у матчі точно було б двозначним - але і Фелікс Брих встиг попередити п'ятьох хавбеків «Атлетіко». Ось тільки Дарт Вейдер без шолома (аж надто тренер «Атлетіко» скидається на кандидата в президенти України) в ці хвилини мало не посміхався. Всі ці ходи суперника були передбачувані і тому припинялися, його диявольська машина працювала на всі сто.

Всі ці ходи суперника були передбачувані і тому припинялися, його диявольська машина працювала на всі сто

А хто може перемогти страшні і диявольські машини? Тільки генії. І такий геній у «Барси» сьогодні знайшовся (причому - злочинну справу! - без єдиного Золотого М'яча). Андрес Іньєста в останні місяці вийшов на пік форми, разом з Мессі тягне «Барсу» до вершин і, цілком можливо, переживає найкращий сезон у своєму житті. Як би щільно і жорстко не грали захисники «Атлетіко», винороб знаходив простір для власних моментів. У першому таймі його ніг належить єдиний небезпечний момент, коли удар Андреса був тільки в останній момент заблокований Годином. А в таймі другому ...

Саме геніальна, розрізає передача Іньєсти дозволила Неймару пробити без опіки - і в дотик розпечатати ворота Куртуа. Можливо, в цьому епізоді Міранда занадто далеко змістився в центр і тому не встиг на перехоплення ... Але шукати помилки оборони в таких пасах - все одно що шукати диспропорцію в «Мони Лізи». Іньєста створили шедевр, Неймар його не зіпсував - і завдяки йому «Барса» може зараз прикидати шанси на півфінал ЛЧ (а не просто сподіватися). На емоціях господарі могли влаштувати і другий, але нічия, в цілому, вийшла абсолютно по грі. Показовіша, що після заміни Вільї «Атлетіко» не зміг проводити виразні позиційні атаки і остаточно зосередився на обороні.

Каталонський меч так і не зміг пробити мадридський щит. З іншого боку, було б дивно, якби щит завдав більше пошкоджень, ніж колючо-ріжуча зброя. На «Бернабеу» нас чекає ще одна бійка, ще одна битва - і якщо ви хочете побачити атакуючі урагани, краще виберіть матч на «Альянц-Арені».