Збірна Азербайджану опинилася найефективнішою на Олімпіаді 2016

Національна збірна Азербайджану показала найвищий результат за кількістю медалей на одного спортсмена на минулих в Ріо-де-Жанейро літніх Олімпійських іграх-2016.

Відповідні розрахунки зробило одне з найбільш популярних видань Великобританії The Daily Telegraph .

В середньому на кожного третього члена азербайджанської команди доводиться по одній медалі.

«Якщо говорити про розмір команд, які кожна країна може відправила в Ріо, найбільш ефективною командою виявилася азербайджанська. Країна з відносно невеликою командою (56 осіб) виграла 0,32 медалі на кожного спортсмена », - пише видання в статті із заголовком« Альтернативний медальний залік-2016: яке місце займають країни, якщо порівняти кількість медалей з населенням і ВВП ».

Слідом за АР за цим показником іде Ефіопія. 33 ефіопських спортсмена принесли країні 8 медалей, тобто 0,24 медалі на людину, або по медалі на кожного четвертого. Замикає трійку США: на кожного американського спортсмена доводиться 0,22 медалі.

Також Азербайджан потрапив в топ-10 країн за кількістю медалей на мільйон населення. З показником 1,87 медалі на 1 мільйон осіб країна посіла дев'яте місце. Кращий показник в цьому списку (9,36) виявився у Гренади. Другими з 5,15 медалі на 1 мільйон осіб йдуть Багами, а третій - Ямайка (4,04), три золоті медалі якій приніс легкоатлет Усейн Болт.

Другими з 5,15 медалі на 1 мільйон осіб йдуть Багами, а третій - Ямайка (4,04), три золоті медалі якій приніс легкоатлет Усейн Болт

Видання досліджувало і досягнення країн з точки зору економіки. За кількістю медалей на кожні 100 млрд доларів ВВП республіка також виявилася серед лідерів, посівши шосте місце.

Азербайджан на Олімпійських іграх 2016 в бразильському Ріо-де-Жанейро представляли 56 спортсменів, які заробили 18 медалей (одну золоту, сім срібних і 10 бронзових). У загальнокомандному заліку країна зайняла 39-е місце.

Єдину медаль найвищого гатунку в передостанній день змагань приніс Радик Ісаєв, який переміг у змаганнях з таеквондо у ваговій категорії понад 80 кг.

Володарями срібних медалей стали Валентин Дем'яненко в запливі на каное-одиночках на дистанції 200 м, боксер Лоренцо Сотомаёр Коллацо у ваговій категорії до 64 кг, дзюдоїсти Рустам Оруджов у вазі до 73 кг і Ельмар Гасимов у ваговій категорії до 100 кг, а також борці вільного стилю Тогрул Асгар у вазі до 65 кг, Хетаг Гозюмов ​​у вазі до 100 кг і Марія Стадник у вазі до 48 кг.

Бронзові медалі країні принесли Інна Осипенко-Радомська в запливі на байдарках-одиночках на дистанції 200 м, боксер Камран Шахсуварли у ваговій категорії до 75 кг, таеквондісти Патимат Абакарова у вазі до 49 кг і мілад Бейг Харчегани у ваговій категорії до 80 кг, борці вільного стилю - Хаджі Алієв у вазі до 57 кг, Джабраїл Хасанов у вазі до 74 кг і Шаріф Шаріфов у вазі до 84 кг, а також борці греко-римського стилю - Наталя Шишина у ваговій категорії до 53 кг, Расул Чунаєв у вазі до 66 кг і Сабах шаріат у ваговій категорії до 130 кг.

На Олімпійських іграх-2012 в Лондоні Азербайджан представляли 53 спортсменів, які завоювали 10 медалей. У Лондоні азербайджанці змогли завоювати по дві золотих і срібних медалі, а також шість бронзових.