Збірна Киргизії з футболу вперше поїде на Кубок Азії

Футболісти збірної Киргизії. Фото з сайту Akipress.org

Національна команда Киргизії вперше в своїй історії кваліфікувалася на Кубок Азії з футболу. Мешканці Киргизстану розгромили збірну М'янми 5: 1, і за тур до закінчення групового етапу забезпечили собі місце в континентальному турнірі, повідомляє Soccerway .

Домашній для збірної Киргизії матч проходив в південнокорейському Інчхоні при майже порожніх трибунах. Зустріч команд повинна була відбутися ще у вересні минулого року в Бішкеку, проте «з-за загрози терактів і тривожну ситуацію в М'янмі» керівництво республіки попросило перенести зустріч.

Результат матчу вирішили два швидкі голи Киргизстанські футболістів. Вже на другій хвилині Іслам Шамшиев з лінії штрафного відкрив рахунок в матчі. Через пару хвилин Антон Землянухин обіграв голкіпера М'янми і відправив м'яч у незахищені ворота. Футболісти номінальних гостей, отримавши такий удар, не змогли оговтатися, а мешканці Киргизстану до перерви злегка зменшили оберти.

У другому таймі збірна Киргизії продовжила контролювати хід гри, і на 63-й хвилині Землянухин оформив дубль, сильно пробивши з кута воротарського. Ще через десять хвилин Віталій Люкс, що вийшов на заміну, замкнув простріл з флангу і зробив рахунок зовсім непристойним. Однак за десять хвилин до фінального свистка захисники господарів у власному штрафному майданчику упустили гравця М'янми, і той не залишив шансів Павлу Матіаш. Останнє слово все ж залишилося за центральноазіатськими футболістами. Спрацювала ще одна заміна Олександра Крестініна: Бекжан Сагинбаев відмінно розібрався на підході до штрафного майданчика суперника і поставив крапку в матчі.

Таким чином, збірна Киргизії набрала десять очок в п'яти матчах і поступається лише Індії, у якій на три бали більше. У йде третьою М'янми в скарбничці залишилося п'ять балів. На останньому місці Макао з нулем в графі «очки». В останньому матчі 27 березня Киргизстан прийме Індію, і в разі перемоги зможе претендувати на перше місце у відбірковій групі.

На даний момент 18 збірних гарантували собі місце у фінальній стадії Кубка Азії-2019: ОАЕ (господиня турніру); Катар, Південна Корея, Японія, Таїланд, Саудівська Аравія, Австралія, Узбекистан, Іран, Сирія, Ірак, Китай (учасники групового етапу кваліфікації Чемпіонату світу); Палестина, Оман, Індія, Ліван, Туркменістан і Киргизстан (відбірковий цикл Кубка Азії). Решта шість команд також визначаться в кваліфікаційному раунді континентального турніру.

Всього у фінальній стадії Кубка Азії-2019 року виступлять 24 команди.

Слід зазначити, що збірна Таджикистану також втратила шанси на потрапляння на свій перший Кубок Азії. Для цього Таджікістанців 27 березня потрібно обіграти в гостях збірну Філіппін.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»