Classics: "Барселона" - "Реал" - 0: 2

Мадридський "Реал", 19 років не знав перемог на "Камп Ноу", підходив до першого півфінального матчу в ролі аутсайдера, але поїхав зі столиці Каталонії в гарному настрої.

2001/02
• У тому сезоні "Реал" забив 35 голів, повторивши власний рекорд, який був встановлений в переможному розіграші 1999/00. У складі "Реала" відзначилися 14 гравців, включаючи Рауля Гонсалеса, який провів шість м'ячів.
• "Реал", "Барселона" і "Байєр" вийшли в півфінал незважаючи на те, що в перших матчах 1/4 фіналу програли з різницею в один м'яч. Мадридці і леверкузенці забили вирішальні голи в останні шість хвилин матчів-відповідей.
• "Баварія" повторила рекорд "Аякса" в Лізі чемпіонів - 19 матчів поспіль без жодної поразки. Цю серію в матчі-відповіді 1/4 фіналу на "Сантьяго Бернабеу" перервав "Реал", не дозволивши німцям захистити завойований сезоном раніше титул.

З початком нового тисячоліття суперники "Барселони" стали їздити на "Камп Ноу" з тремтячими поджилками, але мадридський "Реал" в гостьовому матчі 1/2 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА-2001/02 каталонців нітрохи не злякався. Вершкові продемонстрували видовищний атакуючий футбол, перемогли з рахунком 2: 0 і опинилися за крок від участі у вирішальному поєдинку найпрестижнішого єврокубку.
Цей турнір завжди був вотчиною "Реала", проте фаворитом даного протистояння вважалася "Барселона", що зуміла двічі за три роки перемогти в чемпіонаті Іспанії. Будинки каталонський гранд не програвав своєму одвічному суперникові з Мадрида протягом 19 років, але голи Зінедіна Зідана і Стіва Макманамана в другому таймі поклали цій вражаючій серії кінець.
Уже в дебюті матчу господарі змусили оборону "Реала" трудитися в поті чола. Втім, ні на що інше мадридцям на "Капм Ноу" розраховувати і не доводилося. Патрік Клюйверт, Марк Овермарс і Хав'єр Савіола створювали один гольовий момент за іншим, переграє суперника в першому таймі за всіма статтями. Найкраща можливість для взяття воріт була у Луїса Енріке, який після подачі Фабіо Рошембака з кутового незадовго до перерви пробив головою в поперечину.
Після перерви здалося, що другий тайм буде проходити в тому ж ключі, що і перший. Відмінний шанс відзначитися отримав Овермарс, але голландець промахнувся, а ось "Реал", який грав за відсутності дискваліфікованого Луїша Фігу, свого не упустив. Рауль Гонсалес розкрив оборону господарів проникаючою передачею на Зідана, який втік від Філіпа Коку і переграв на останньому рубежі Роберто Бонано. Після підступного удару француза залишив рамку голкіпер "Барси" доторкнувся до м'яча, але перешкодити снаряду влетіти в сітку не зміг.
Господарі урок, як потрібно використовувати свої шанси, так і не засвоїли. Луїс Енріке через лічені миті пробив головою над поперечиною. З протилежного боку поля реальну можливість подвоїти рахунок упустив Гуті, а ось який замінив його Макманаман не схибив. Англієць холоднокровно завершив гольову комбінацію, яку закрутили Рауль і Флавіо Консейсао. Після поразки з рахунком 0: 2 "Барселону" могло врятувати тільки диво, якого в матчі-відповіді, незважаючи на повернення в стрій залікував травму Рівалдо, не відбулося.

зірки:
Макелеле
Цей футболіст настільки змінив традиційне уявлення про гру опорного півзахисника, що в Англії, де він виступав за "Челсі", з'явилося поняття "позиція Макелеле". Француз заїрської походження домагався успіху скрізь, де грав. Він ставав чемпіоном Франції, Іспанії та Англії, а в сезоні 2001/02 допоміг мадридському "Реалу" виграти Лігу чемпіонів УЄФА. Зараз колишній футболіст збірної Франції, який відіграв за "триколірних" 71 матч, працює тренером.

Що було далі?
• У фіналі "Реал" з рахунком 2: 1 переміг "Байєр". Вирішальний м'яч у Глазго фантастичним ударом з льоту забив Зінедін Зідан.
• Національна першість мадридці завершили не настільки успішно. В останніх трьох матчах вони набрали лише очко і фінішували третіми слідом за "Депортіво" і "Валенсією", що завоювала чемпіонський титул.
• "Барселона" відстала від "Реала" на два очки і посіла четверте місце. Ця невдача коштувала привела до звільнення Карлоса Рексач. У наступному сезоні грою синьо-гранатових керував Луїс ван Галь, під керівництвом якого команда фінішувала в "прикладі" шостий.
• Захист Кубка чемпіонів знову завершилася для "Реала" поразкою в 1/2 фіналу. Двома сезонами раніше "галактікос" програли на цій стадії "Баварії", а в ЛЧ-2002/03 поступилися за сумою двох зустрічей "Ювентусу" - 3: 4. З тих пір далі півфіналу "Реал" в головному єврокубку не доходив.
• Вісенте дель Боске, несподівано залишив пост головного тренера "Реала" після перемоги в чемпіонаті Іспанії в сезоні 2002/03, згодом став першим тренером, який виграв Лігу чемпіонів, ЄВРО і чемпіонат світу.