Російські самбісти визначили склад команди на Європейські ігри в Баку

Перші в історії Європейські ігри пройдуть в столиці Азербайджану з 12 по 28 червня. Квота самбістів для участі в цьому європейському спортивному форумі була сформована на підставі Чемпіонату Європи 2014 (Бухарест, Румунія). Виходячи з неї росіяни - родоначальники «самозахисту без зброї» і, безумовно, лідери світового самбо, мають право бути представленими в змаганнях усіх 8 вагових категорій турніру. Чемпіонат Росії по самбо, який пройшов в минулі дні в Санкт-Петербурзі назвав імена самбістів, які в Баку поборються за найпрестижніші нагороди перших в історії Європейських ігор.

Головний старт росіян, який був відбірковим не тільки на Європейські Ігри, але також і континентальний і світової чемпіонати, пройшов на Зимовому стадіоні Північної столиці Росії. Понад 400 учасників, що представляють близько 70 регіонів країни, географія - від Калінінграда до Сахаліну. Відбірковий принцип простий. Чемпіон завойовує путівку на світову першість в Марокко (Касабланка, листопад), срібний призер готується до чемпіонату Старого Світу в Хорватії (Загреб, травень). Володарі «золота» Чемпіонату Росії в вагових категоріях 57, 74, 90 і +100 кг у чоловіків, і 52, 60, 64 і 68 кг у жінок також гарантували собі участь в Європейських Іграх в Баку. Наша сьогоднішня стаття саме про них. Розкажуть про самбістской команді, яка представить Росію на Іграх в Баку головний тренер жіночої збірної з самбо - Юрій Борісочкін і наставник чоловічої команди самбістів - Дмитро Трошкін.

жінки

52 кг

Путівку на Ігри Баку-2015 категорії до 52 кілограмів виборола москвичка Анна Харитонова. У фіналі вона взяла верх над суперницею з Краснодарського краю Ганною Горелікова. «На жаль, лідери минулих років, москвички Діана Алієва і Анна Харитонова потрапили в одну підгрупу і зустрілися в поєдинку за вихід фінал. При інший жеребкуванні, можливо, вони б могли зустрітися у фіналі, - зазначив Юрій Борісочкін. - Тим не менш, Анна Харитонова показала яскраву боротьбу, і сподіваємося, так само виступить на перших Європейських іграх. Упевнена спортсменка. Молодець! »

60 кг

60 кг

Відбір на Європейські ігри в Баку в цій категорії пройшла Світлана Бурцева з Пермського краю. «У цій категорії склалася непроста ситуація, - зазначив Борісочкін. - Лідери минулих років Яна Костенко і Тетяна Зенченко (яка перейшла з категорії 56 кілограмів), не зуміли вийти у фінал. У вирішальній сутичці цієї ваги зустрілися Світу Бурцева і Настя Шинкаренко з Підмосков'я. Світлана брала участь в чемпіонаті Європи, але невдало. Можна сказати, вона "домашній борець". Сподіваємося, її тренер Валерій Рахмулін гідно підготує її до міжнародних змагань, також буде працювати з нею на збори ».

64 кг

У цій ваговій категорії чемпіонкою Росії стала Анна Щербакова з Республіки Бурятії, в фіналі здолала Уляну Безсонову з Пензенської області. «Анна Щербакова - дебютантка збірної, однак виступила блискуче, приїхала і всіх перемогла», - зазначив наставник жіночої команди.

68 кг

Переможницею Чемпіонату Росії-2015 цій вазі стала Ольга Захарцова з Калінінградської області, яка у фіналі за балами переграла Катерину Онопрієнко з Пермського краю. «Захарцова була бронзовим призером чемпіонату світу-2013 Санкт-Петербурзі, а Онопрієнко - призер чемпіонатів світу та Європи, переможниця перших Всесвітніх ігор« СпортАккорд »в Пекіні. Думаю, Ольга гідно виступить на Іграх в Баку », - сказав Юрій Борісочкін.

чоловіки

57 кг

57 кг

У категорії до 57 кілограмів «золото» і путівку в Баку завоював представник Свердловської області Аймерген Аткунов, чинний чемпіон Європи. У вирішальному поєдинку він здолав Саяна Хортик з Москви. «Обидва самбіста проходили підготовку в складі національної збірної, обидва боролися на чемпіонатах світу. Тепер Аткунову належить виступити на Європейських іграх, - зазначив Дмитро Трошкін.

74 кг

У цій ваговій категорії розгорнулася серйозна конкуренція за лідерство, традиційно в цій вазі виступає найбільша кількість учасників. «У цій категорії завжди божевільна конкуренція, і тим більше вагома перемога Азамата Сидакова, представника Ставропілля, -зазначив Трошкін. - Він вперше брав участь в чемпіонаті країни по самбо, і дебют виявився тріумфальним. Азамат яскраво провів все попередні сутички, і в фіналі з Алі Куржевим з Рязані здобув перемогу чистим кидком, буквально за хвилину. Зал аплодував стоячи ».

90 кг

У категорії до 90 кілограмів претендентів на лідерство було чимало: три чемпіони світу, чемпіон Європи та переможці молодіжних першостей планети, конкуренція розгорнулася дуже серйозна. У фіналі зустрілися лідери збірної минулого року Арсен Хандяжян з Краснодарського краю і Альс Черноскулов з Свердловської області.

«Гарний поєдинок був, захоплюючий. Ми побачили і підсічки, і атаки через стегно, через голову, обидва борця виверталися. Арсенал техніки показали чудовий, - зазначив Трошкін. - Боротьба була відкрита, чудова, і переміг триразовий чемпіон світу Альс Черноскулов. Він і представить Росію на перших Європейських іграх в Баку ».

Понад 100 кг

У суперважкій вазі тренерський штаб розраховував на вдалий виступ чинного чемпіона світу Артема Осипенко (Брянськ), в результаті він і став першим, хоча перемога далася йому непросто. «Артем виграв, але важко. У фіналі йому протистояв Рустем Арсланов - гігант, вагою 160 кілограмів і зростом 197 сантиметрів, - розповів Дмитро Трошкін. - Артем набагато меншою комплекції, але він грамотно побудував боротьбу, виграв тактично. Пару раз він міг зайти на кидок, але не став ризикувати. В принципі, молодець, правильно зробив - на кону стояла поїздка на чемпіонат світу і Ігри Баку-2015.

Європейські Ігри в Баку

На перших Європейських іграх, які пройдуть в столиці Азербайджану 12-28 червня 2015 року розіграно 253 комплекти медалей. До програми Ігор включені змагання в 20 видах спорту, 16 з яких - олімпійські. Для спортсменів 12 видів спорту Ігри стануть етапом кваліфікаційного відбору на Олімпійські ігри 2016 в Ріо-де-Жанейро.

У Перших Європейських іграх візьмуть участь близько 6,5 тисячі спортсменів, які представлять 50 національних олімпійських комітетів континенту. За попередніми підрахунками глави як мінімум 20 держав відвідають європейський спортивний форум. Понад 50 телевізійних компаній світу стали володарями прав на показ Європейських ігор. При проведенні змагань будуть задіяні 12 тисяч волонтерів.

Самбістскій турнір в рамках Європейських Ігор пройде 23 червня в недавно реконструйованому спортивно-концертному комплексі ім. Гейдара Алієва. У Баку самбо буде представлено спортсменами 20 країн континенту в 8 вагових категоріях: у чоловіків - 57, 74, 90 і +100 кг, у жінок - 52, 60, 64 і 68 кг.