Ось для чого Заболотний! «Зеніт» переміг «Мольде», а Дзюба стає Іброй

1. Антон Заболотний: Пропущені голи в останніх матчах не є проблемою для «Зеніту»

«Зеніт» вдома переміг «Мольде» (3: 1) в першому матчі раунду плей-офф Ліги Європи

«Зеніт» вдома переміг «Мольде» (3: 1) в першому матчі раунду плей-офф Ліги Європи. Про характер команди Сергія Семака - в репортажі «Советского спорта».

Ще до початку матчу на віражах «Крестовського» вболівальники «Зеніту» розтягнули величезний банер, зобразивши головного тренера команди Сергія Семака в ролі боксера, якого в момент перепочинку на табуретці підтримували Сергій Фурсенко і Олексій Міллер. Підпис до мистецтва - «Великий куш». Чи то алюзія на відомий комедійний бойовик Гая Річі, чи то - на важливість Ліги Європи.

Антон Заболотний: Пропущені голи в останніх матчах не є проблемою для «Зеніту»

І поки фанати підтримували тренера і команду, футболісти підтримали порвав хрестові зв'язки Крістіана Нобоа. Склад «Зеніту» вийшов на вітальне побудова в футболках із зображенням еквадорського пігвіненка і побажанням якнайшвидшого одужання Нобоа. Хавбек вже прооперовано в Барселоні і повернеться на поле не раніше наступного року.

Відсутність Нобоа і дискваліфікація Леандро Паредеса поставила Семака перед вибором. Тріо в середині поля вийшло експериментальним: Ернані - Далер Кузя - Матіас Краневіттер. В іншому Семак обійшовся без експериментів а-ля Мінськ і випустив у старті абсолютно кращих на даний момент: Андрій Луньов на воротах, в обороні Ігор Смольников, Миха Мевля, Браніслав Іванович і Олександр Анюков, а в нападі Роберт Мак, Себастьян Дріуссі і проводить кращі півроку в кар'єрі Артем Дзюба.

Що сказати про «Мольде»? Командою керує легендарний в минулому норвежець Уле Гуннар Сульшер, а зі складу на особливу увагу заслуговує 18-річний «норвезький Дзюба» Ерлінг Холанд, який вже взимку перейде в «Зальцбург». До речі, батько юної зірки, Альф-Інге Расдаль Холанд, був захисником «Ноттінгем Форест», «Лідс Юнайтед» і «Манчестер Сіті». Династія!

Перші 20 хвилин у виконанні «Зеніту» просто казка. Пітерці були гарні в русі з м'ячем і без нього, пресингували суперника високо і агресивно, і вже на 11-ймінуте після корявого удару Дзюби з розвороту Кікс скористався Дріуссі, але потрапив лише в штангу. Домінування над «Мольде» можна було назвати абсолютним незважаючи на масові окопи норвезького колективу в середині і на флангах.

Команда Сульшера витерпіла і потихеньку вирівняла гру до 30-й хвилині, пару раз навіть пробивши по воротах Луньова. До цього часу «Зеніт» втратив у швидкості і пробував виходити до воріт опонента через закидання на Дзюбу. Це працювало через два рази на третій. За відсутності Нобоа і Паредеса гравці середини Краневіттер і Ернані боялися помилитися, не використали проникаючий пас і порожниною відмовилися від креативу.

Згаслий «Зеніт» з кожною хвилиною все частіше підпускав «Мольде» до своїх воріт і все рідше знаходив цікаві варіанти попереду. В результаті біда прийшла звідки не чекали. На 42-й хвилині пішов закид у штрафну на Голанда, боротьбу нагорі виграв відмінно що виглядає до цього Мевля. Миха скинув м'яч на на самоті набігаючого хавбека Еріка Хестада, який відразу зарядив в дальній кут. М'яч пролетів повз рукавичок Луньова, в нижньому кутку вдарився в штангу і влучив у ворота. Запахло Мінськом.

У «Зеніту» було 45 хвилин, щоб не сісти в калюжу вдруге за місяць, але початок другої тайму пітерці провалили. У грі нічого не змінилося навіть з виходом Олександра Єрохіна (замість Краневіттера): контратаки «Мольде» несли все ту ж небезпеку, і здавалося, що ось-ось норвежці заб'ють другий. До цього був близький Петтер Стренд, який ледь не потрапив ближню «дев'ятку» зі штрафного.

Але все, як в Мінську, перевернулося з ніг на голову. На 68-й хвилині побитого і втомленого Смольнікова змінив найзагадковіший форвард «Зеніту» Антон Заболотний. Завдяки ще одному височенному нападаючому господарі в хорошому сенсі опустилися до кустарного футболу «навіс-удар», де Заболотний і Дзюба виглядали королями. Спочатку відзначився Артем, на 71-й хвилині замкнувши подачу Дріуссі з лівого полуфланга. Потім вже через дев'ять хвилин Антон скористався відскоком від штанги після крученого удару Дзюби і вивів команду вперед. Ну а на останній хвилині основного часу м'яч після подачі з кутового куце відскочив до Мевля від все того ж Заболотного, і захисник спокійно забив у порожні ворота. Ще один камбек синьо-біло-блакитних. У «Зеніту» з'являється характер, якого так не вистачало останні роки.

***

Підсумок: за день до гри відзначив 30-річчя Дзюба все частіше грає в «Зеніті» ключову роль, перетворюючись тим самим в свого ж кумира Златана Ібрагімовича. Артем не тільки забиває, але і уособлює прагнення до перемоги, за духом він вище за інших на голову. Не тішить, що команда Семака чекає, поки їй заб'ють, і тільки після цього береться за справу. Матчі з «Уралом» (4: 1) і «Мольде» закінчилися для пітерців позитивно, однак що буде далі - велике питання

«Зеніт» (Росія) - «Мольде» (Норвегія) - 3: 1 (0: 1)
Голи: Дзюба, 71; Заболотний, 80; Мевля, 90 - Хестад, 42.
«Зеніт»: Луньов, Мевля, Смольников (Заболотний, 68), Анюков, Іванович, Ернані (Оздоєв, 88), Краневіттер (Єрохін, 59), Кузя, Мак, Дзюба, Дріуссі.
«Мольде»: Лінде, Реммер, Хеуген, Габрільсен, Форро, Еурснес, Странн (Брустад, 74), Сарр, Хуссайн, Хестад (Ейкрем, 86), Холанд (Грегерсен, 78).
Попередження: Форро (31), Хестад (38), Смольников (61), Ернані (87).

джерело: kareliyanews.ru