«Ак Барс» вдома в овертаймі переміг «Северсталь»

(Казань, 14 вересня, «Татар-інформ», Олексій Анісімов). Казанський «Ак Барс» на домашньому льоду в овертаймі переграв череповецкие «Северсталь» в матчі регулярного чемпіонату КХЛ. Основний час матчу завершився з рахунком 1: 1, а в додатковий переможну шайбу закинув форвард «барсів» Антон Ландер.

Основний час матчу завершився з рахунком 1: 1, а в додатковий переможну шайбу закинув форвард «барсів» Антон Ландер

До очної зустрічі команди підійшли в абсолютно різних ситуаціях: казанці в разі перемоги в основний час могли за очками наздогнати лідера Сходу - Астанинський «Барис». Череповчани ж займали 10-й рядок у таблиці Західної конференції, але в разі набору очок вони могли піднятися в заповітну вісімку. У своєму останньому матчі «Северсталь» з «футбольним» рахунком 1: 0 переграла «Сочі», а казанський «Ак Барс» в овертаймі поступився московському «Спартаку» (3: 4). Після цього матчу тренерський штаб казанського клубу на чолі з Зінетулой Білялетдіновим зробив лише одну зміну в складі: захищати ворота «Ак Барса» з перших хвилин вийшов Еміль Гарипов. Ігрові поєднання польових залишилися без змін - можливо, таким чином казанські тренери дали своїм хокеїстам шанс реабілітуватися за невдачу в матчі зі «Спартаком».

Ігрові поєднання польових залишилися без змін - можливо, таким чином казанські тренери дали своїм хокеїстам шанс реабілітуватися за невдачу в матчі зі «Спартаком»

Перші п'ять хвилин першого періоду пройшли без єдиної зупинки: команди багато боролися у бортів і намагалися винайти щось в атаці, але до небезпечних моментів справа не доходила. Найреальнішу нагоду відкрити рахунок на другій хвилині матчу мав Андрій Попов, який втік по лівому флангу до чужих воріт і потужно клацнув. Голкіпер «Северстали» Юліус Гудачек врятував свою команду. Трохи пізніше відзначитися міг молодий форвард «Ак Барса» Микита Язьков - нападник прорвався на забійну позицію, але кинув вище воріт. Череповчани відповіли кидком захисника Станіслава Калашникова від синьої лінії - Гарипов все бачив, викинув щиток і відвів загрозу. На екваторі ігрового відрізка відмінний момент організувало третьої ланка «Ак Барса»: Попов видряпав шайбу біля борту і привіз її в чужу зону, Антон Глинкин накрутив захисника і видав пас на Михайла Глухова, який не потрапив в створ воріт. Через три хвилини трійка Попова знову ураганом увірвалася в зону суперника - кидок Глинкина зблокованих захисники, а добивання Попова пройшло повз створу. В атаці у відповідь «Северсталь» огризнулася і змусила попотіти Гаріпова, який двічі за короткий часовий відрізок успішно парирував кидки череповчан. За хвилину з невеликим до перерви казанці отримали можливість реалізувати зайвого і встигли створити кілька моментів, але «розмочити» Гудачек до сирени так і не змогли.

За хвилину з невеликим до перерви казанці отримали можливість реалізувати зайвого і встигли створити кілька моментів, але «розмочити» Гудачек до сирени так і не змогли

На початку другого періоду, що залишився більшості «Ак Барса» череповчани спокійно вбили, а після організували свій найнебезпечніший момент - з першим кидком нападника «Северстали» Гарипов впорався, але було добивання Адама Мазура, яке виявилося неточним. В середині періоду гості знову залишилися в меншості, а господарі знову не змогли реалізувати видалення: Гудачек співтовариші стояли до кінця і не дозволили шайбі перетнути лінію воріт. У повному складі «Северсталь» регулярно з'являлася у чужих воріт і мала кілька шансів відкрити рахунок. Один з них змарнував Олександр Бумагін, який, утікши до чужих воріт, так і не прийняв рішення - кидати самому або пасувати на партнера. В результаті шайба дісталася Гаріпова, і той накрив ігровий снаряд пасткою. Пізніше із забійної позиції атакував чужі ворота «барс» Дамір Мусін, шайба йшла точно в дев'ятку, але Гудачек був проти - він зреагував на кидок і відвів загрозу млинцем. Однак на 16-й хвилині періоду голкіпер гостей виявився не при справах: шайба після прострілу Андрія Маркова зрикошетила від коника захисника «Северстали» і виявилася в сітці воріт. Гості тоді перебували в меншості, закинуту шайбу записали на рахунок Маркова, а результативними передачами відзначилися Джастін Азеведо і Федір Малихін. Череповчани відповіли на це парою небезпечних моментів, але до перерви рахунок не змінився.

Череповчани відповіли на це парою небезпечних моментів, але до перерви рахунок не змінився

У першій же атаці в третьому періоді «барси» могли збільшити відрив у рахунку - Антон Ландер відпасував на партнера, відкрився на п'ятачку, отримав передачу і кинув прямо в шолом Гудачек. В атаці у відповідь череповчани створили метушню біля воріт Гаріпова, але той впевнено зіграв і вийшов з епізоду переможцем. Хвилинами потому Ландер отримав ще один шанс і кинув у дотик - кіпер «Северстали» знову був бездоганний. Незабаром на авансцену вийшов капітан череповчан Дмитро Кагарлицький: на п'ятій хвилині третього періоду він майстерно пошив у дурні захисників і воротаря «Ак Барса» і відправив шайбу у сітку чужих воріт, зрівнявши рахунок у грі. Після пропущеного гола казанці накрутили темп і багато часу проводили в чужій зоні, але Гудачек продовжував свої геройства - чергова цікава комбінація «Ак Барса» була зупинена голкіпером гостей. За три хвилини до кінця на пас Ландера у чужих воріт відгукнувся Іржі Сікач, але замість шайби в воротах «Северстали» виявився казанський канадець Азеведо. У кінцівці основного часу матчу гості практично не думали про атаку, оскільки нічия в основний час вже приносила б в їх скарбничку заповітний турнірний бал. В результаті череповецька фортеця встояла, і матч пішов в овертайм. У додатковий час хокеїсти не зіграли і хвилини - перемогу казанцям принесла шайба Ландера.

Хокей, регулярний чемпіонат Континентальної хокейної ліги.
«Ак Барс» (Казань) - «Северсталь» (Череповець) - 2: 1 ОТ (0: 0, 1: 0, 0: 1, 1: 0)
Шайби закинули: Марков (36 ', 1: 0), Кагарлицький (45', 1: 1), Ландер (61 ', 2: 1).
Штраф: 4 - 6

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.