КУБОК ГАГАРІНА 2016. 1/4 ФІНАЛУ СХІДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ. "Салават Юлаєв"

1/4 ФІНАЛУ СХІДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Реклама в Інтернет * все Кулички 22.02.2016 "Салават Юлаєв" - "Ак Барс" 4: 1 24.02.2016 "Салават Юлаєв" - "Ак Барс" 5: 2 26.02.2016 "Ак Барс" - "Салават Юлаєв" 3: 0 28.02.1016 "Ак Барс "-" Салават Юлаєв "1: 4 01.03.2016" Салават Юлаєв "-" Ак Барс "3: 4 03.03.2016" Ак Барс "-" Салават Юлаєв "8: 0 05.03.2016" Салават Юлаєв "" Ак Барс "3: 2

5 березня 2016 року.
«Салават Юлаєв» вийшов переможцем «зеленої» серії.

Як і очікувалося, протистояння уфіского «Салават Юлаєв» і казанського «Ак Барс», двох «зелених» команд КХЛ, стало найцікавішим в першому раунді плей-офф 2016 року. Починаючи зі створення КХЛ, ці клуби вже в шостий раз зійшлися в кубкових поєдинків, і після двох поразок в 2013 (3-4) і 2012 роках (2-4), на цей раз перемога залишилася за «Салават Юлаєв» 4-3 ( 4: 1, 5: 2, 0: 3, 4: 1, 3: 4, 0: 8, 3: 2).
Потрібно віддати належне «Ак Барсу», програвав 1-3, проте зумів довести серію до сьомого поєдинку, де останнє слово все ж залишилося за Уфімцев.
У «Салавата» в серії блищав шведський нападник Лінус Умарк, який зареєстрував 8 балів (3 + 5) в 7 поєдинках. Також відзначився захисник Олександр Логінов - 5 очок (1 + 4), у нападників Енвера Лісіна і Андреаса Енгквіст - по шайбі і за трьома гольовими передачами. Основний голкіпер «Салавата» Ніклас Сведберг відбив 91.1% кидків (174 з 191, 2.66 г / і).
У свою чергу, «ожити» казанцям допоміг голкіпер Еміль Гарипов, впевнено захищав ворота в останніх трьох матчах (92.2% відображених кидків, 71 з 77, 2.02), в порівнянні зі Станіславом Галімовим - 11 пропущених шайб зі 118 кидків (90,7%, 2.77 г / і) в перших чотирьох іграх.
В атаці у «Ак Барс» кращими стали Володимир Ткачов - 9 очок (5 + 4), Артем Лукоянов - 5 (4 + 1) і захисник Альберт Яруллин - 5 (2 + 3). Вкрай невдало провели серію лідери регулярного сезону - Джастін Азеведо, Оскар Меллер і Михайло Варнаков, які забили на трьох лише один гол і набрали в сумі 5 очок.
«Я вважаю, що команда дуже багато зробила в цій серії, - сказав головний тренер« Ак Барс »Зінетулой Білялетдінов, - Відверто кажучи, дорікнути мені команду нема в чому. Вони зробили все, що вони могли зробити. Десь нам, може бути, не пощастило. Підсумки сезону ще, напевно, рано підводити, хоча можна сказати, що він, на мою думку, був непоганим. Перед командою поставили завдання дати можливість зіграти якомога більшій кількості своїх вихованців і вивести їх на певний рівень. Я вважаю, що ми впоралися з цим завданням. Чи не все виходило, але в цілому, я вважаю, що це завдання ми виконали. На жаль, нам не вдалося зіграти в плей-офф, але, я вважаю, що все одно команда виступала гідно. Іноді корисно зробити крок назад, щоб зробити потім кілька кроків вперед. Я оцінюю це саме так ».
Нагадаємо, що рік тому «Ак Барс» дійшов до фіналу Кубка Гагаріна (багато в чому завдяки Меллеру та Азеведо, що стали кращими в команді за кількістю набраних результативних балів), а «Салават Юлаєв» поступився Магнітогорському «Металургу» вже на першому етапі 1-4 .

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ

22.02.2016. Перший матч серії.
«Салават Юлаєв» - «Ак Барс» 4: 1 (1: 0, 1: 0, 2: 1)
Голи: Григоренко - 1 (Енгквіст, Умарк), 14:14 - 1: 0. Григоренко - 2 (бол., Енгквіст, Умарк), 38:22 - 2: 0. Теему Хартікайнен - ​​1 (п.в., Арзамасцев, Прохоркино), 59:00 - 3: 0. Хлистів - 1 (Хрипунов), 59:34 - 4: 0. Обухів - 1 (Токранов Василь Вікторович, Варнаков), 59:52 - 4: 1. Нереалізований буліт: Енгквіст (26:25, Салават Юлаєв). Воротарі: Сведберг - Галімов (57:43 - 59:00). Штраф: 10 - 33. Кидки: 30 (12 + 11 + 7) - 23 (6 + 4 + 13). Більшість: 4 (1) - 4 (0). 8070 глядачів. . . Дубль 32-річного Ігоря Григоренка, який забив перші дві шайби в матчі, дав Уфімцев досить переваги для перемоги в першому поєдинку. Сам Григоренко вийшов на третє місце в історії Кубків Гагаріна з 30 голами, обійшовши Олексія Морозова. В цілому господарі майданчика діяли швидше, більш технічні і без особливих проблем проходили на найвищих швидкостях середню зону. При цьому це був зовсім не "бразильський" хокей регулярки: Захаркін вдалося звести до мінімуму неминучі похибки захисників, частенько підключалися вперед, і вкупі зі слабкою реалізацією моментів з боку гостей це мало не принесло Сведберг перший "сухар" в плей-офф. // за матеріалами «Спорт-Експресу».
24.02.2016. Другий матч серії.
«Салават Юлаєв» - «Ак Барс» 5: 2 (2: 0, 2: 2, 1: 0)
Голи: Логінов - 1 (бол., Умарк), 12:11 - 1: 0. Бодров - 1 (Умарк), 13:47 - 2: 0. Лукоянов - 1 (Ткачов), 20:47 - 2: 1. Саприкін - 1 (Бодров), 25:53 - 3: 1. Вілсон - 1 (Захарчук, Ткачов), 31:14 - 3: 2. Прохоркино - 1 (Лісін, Лепісто), 33:22 - 4: 2. Хлистів - 2 (Логінов, Лісін), 52:22 - 5: 2. Воротарі: Сведберг - Галімов. Штраф: 26 - 16. Кидки: 31 (15 + 12 + 4) - 33 (6 + 15 + 12). Більшість: 4 (1) - 4 (0). 8070 глядачів. . . В кінці другого періоду, за рахунку 4: 2 на користь господарів, казанці упустили можливість скоротити відставання і дати собі шанс на порятунок матчу, безтолку провівши 100 секунд при чисельній перевазі в два гравці. У переможців можна відзначити результативну гру захисників Олександра Логінова і Дениса Бодрова, які набрали по 2 очка кожен, обидва 1 + 1. Вирішальна шайба на рахунку 35-річного Олега Саприкна, в регулярному сезоні лише раз відзначився у складі «Салавата» в 15 матчах.
26.02.2016. Третій матч серії.
«Ак Барс» - «Салават Юлаєв» 3: 0 (1: 0, 2: 0, 0: 0)
Голи: Ткачов - 1 (Дялога, Лукоянов), 17:22 - 1: 0. Архипов - 1, 22:42 - 2: 0. Лукоянов - 2 (Чібісов, Ткачов), 33:07 - 3: 0. Воротарі: Галімов - Сведберг (59:10). Штраф: 16 - 34. Кидки: 25 (13 + 11 + 1) - 34 (7 + 15 + 12). Більшість: 4 (0) - 5 (0). 8460 глядачів. . . Четвертий «нуль» у кар'єрі Станіслава Галімова в поєдинках на Кубок Гагаріна допоміг казанцям скоротити відставання в серії. В атаці у «Ак Барса» відзначилися Артем Лукоянов і Володимир Ткачов, у обох 1 + 1. Шайба 22-річного Ткачова, крім переможної, також стала першою в кар'єрі молодого нападника в матчах плей-офф.
28.02.2016. Четвертий матч серії.
«Ак Барс» - «Салават Юлаєв» 1: 4 (0: 2, 0: 1, 1: 1)
Голи: Умарк - 1 (бол., Лепісто, Логінов), 1:37 - 0: 1. Соїн - 1 (Нестеров, Бодров), 10:26 - 0: 2. Енгквіст - 1 (бол., Гончаров, Умарк), 39:12 - 0: 3. Яруллин - 1 (бол.), 50:21 - 1: 3. Лазарєв - 1 (п.в., Нестеров), 59:05 - 1: 4. Воротарі: Галімов (59:00 - 59:05) - Сведберг. Штраф: 15 - 25. Кидки: 33 (9 + 9 + 15) - 25 (7 + 9 + 9). Більшість: 5 (1) - 5 (2). 8460 глядачів. . . Повівши 2: 0 до 11-й хвилині, і додавши третю шайбу в кінці другого періоду, Уфімцев впевнено домоглися третьої перемоги в серії, хоча в заключні 20 хвилин казанський клуб заграв досить активно, зробивши одразу 15 кидків по воротах гостей. Два очки у «Салавата» набрав Ліусом Умарк (1 + 1), який відкрив рахунок вже на 2-й хвилині, вийшовши один на один з голкіпером господарів після точної передачі Самі Лепісто. На рахунку Умарк стало 6 балів (1 + 5) по ходу серії.
01.03.2016. П'ятий матч серії.
«Салават Юлаєв» - «Ак Барс» 3: 4 (1: 2, 1: 1, 1: 1)
Голи: Умарк - 2 (Енгквіст, Вишневський), 3:56 - 1: 0. Голубєв - 1, 15:15 - 1: 1. Яруллин - 2 (бол., Шегрен, Азеведо), 16:01 - 1: 2. Умарк - 3 (бол., Логінов, Лепісто), 25:23 - 2: 2. Азеведо - 1 (бол., Варнаков), 35:14 - 2: 3. Ткачов - 2 (бол., Меллер), 41:11 - 2: 4. Лазарєв - 2 (Архипов, Токранов Василь Вікторович, Нестеров, Логінов), 49:36 - 3: 4. Воротарі: Сведберг (59:04) - Гарипов. Штраф: 31 - 6. Кидки: 26 (11 + 6 + 9) - 27 (8 + 11 + 8). Більшість: 3 (1) - 4 (3). 8070 глядачів. . . Три реалізованих чисельних переваги допомогли «Ак Барса» повернути серію до Казані. Свої перші очки в нинішньому плей-офф віддав канадський форвард гостей Джастін Азеведо, який закинув одну шайбу і один раз виступив в ролі асистента.
03.03.2016. Шостий матч серії.
«Ак Барс» - «Салават Юлаєв» 8: 0 (1: 0, 4: 0, 3: 0)
Голи: Ткачов - 3 (Яруллин, Бєлов), 15:01 - 1: 0. Ткачов - 4, 24:27 - 2: 0. Лукоянов - 3 (Яруллин), 25:01 - 3: 0. Лукоянов - 4 (Ткачов), 25:38 - 4: 0. Вілсон - 2 (бол., Голубєв, Обухів), 31:14 - 5: 0. Ткачов - 5 (бол., Токранов Василь Вікторович), 44:29 - 6: 0. Голубєв - 2 (Архипов, Світов), 57:38 - 7: 0. Малихін - 1 (Обухів, Варнаков), 58:03 - 8: 0. Воротарі: Гарипов - Сведберг (Сохатський, 25:38). Штраф: 10 - 33. Кидки: 40 (16 + 10 + 14) - 25 (10 + 6 + 9). Більшість: 4 (2) - 4 (0). 8402 глядача. . . «Спорт-Експрес»: На початку другого періоду, протягом 1 хвилини і 11 секунд при рахунку 1: 0 на користь господарів в ворота Нікласа Сведберга влетіли три шайби. Шведський воротар так і не придумав, що робити з кистьовими кидками Володимира Ткачова, а потім, повністю розклеїли, пропустив ще два від Артема Лукоянова. Ігор Захаркін поміняв Сведберга на Сохатская, але рятувати матч Уфімцев було вже марно. . . Кращим у переможців став 22-річний Володимир Ткачов, який зробив перший «хет-трик» у кар'єрі в плей-офф і додав одну передачу.
05.03.2016. Сьомий матч серії.
«Салават Юлаєв» - «Ак Барс» 3: 2 (2: 1, 1: 0, 0: 1)
Голи: Архипов - 2 (Яруллин), 0:38 - 0: 1. Лісін - 1 (Хлистів, Макаров), 1:05 - 1: 1. Гончаров - 1 (Теему Хартікайнен, Лісін), 15:09 - 2: 1. Макаров - 1 (Майоров), 38:43 - 3: 1. Обухів - 2 (Захарчук, Малихін), 57:57 - 3: 2. Воротарі: Сведберг - Гарипов (58:36). Штраф: 20 - 22. Кидки: 26 (7 + 13 + 6) - 30 (9 + 9 + 12). Більшість: 6 (0) - 5 (0). 8070 глядачів. . . Перша хвилина поєдинку стала продовженням шостого матчу - казанці відкрили рахунок з першого ж кидка і здавалося знову отримали психологічну перевагу. На щастя для Уфімцев, вже в наступний зміні Енвер Лісін все ж «розпечатав» ворота Гаріпова, результативно зігравши на добиванні. За п'ять хвилин до першої перерви, «Салават» вперше за останні 120 хвилин в серії вийшов вперед - цілі досяг потужний клацання захисника Максима Гончарова. У другому періоді Уфимская команда виглядала активніше і це призвело до третьої шайбі - 32-річний ветеран Дмитро Макаров, перебуваючи в оточенні трьох суперників, встиг не тільки розвернутися на 180 градусів на п'ятачку воріт суперника, але і нанести влучний кидок в падінні. У завершальній третині «АК Барс» перекидав господарів 12-6, але встиг лише скоротити відставання за 2 хвилини до фінального сирени. Уфімцев виграли серію 4-3 і вийшли до другого раунду плей-офф.