«Барса» вибила «Реал» з Кубка Іспанії

Чергове іспанське «класико» стало матчем гігантів. Грою, в якому обидва суперники показали віртуозну майстерність, але в якому бал правила пристрасть. Обидві команди вийшли на поле як на останню битву, і з перших секунд вступили в безкомпромісну боротьбу не тільки за перемогу, але і за свій престиж. Особливо це стосувалося «Реала», який протягом півтора місяців двічі програв «Барселоні» на своєму полі, в тому числі і в першому чвертьфінальному матчі Кубка Іспанії рахунком 1: 2, і тепер повинен був довести, що вміє грати, стиснувши зуби.

На цей раз тренер «Королівського клубу» португалець Жозе Моурінью не став мудрувати і випустив на поле свій класичний склад, з яким він перемагав не в одній грі. Тільки в центрі поля замість травмованого Анхеля ді Марії грав Кака. На подив багатьох, вийшов на поле і кривдник Ліонеля Мессі в минулому матчі Пепе, зустрінутий трибунами оглушливим свистом. Забігаючи вперед, варто відзначити, що на цей раз Пепе намагався грати акуратніше, ніж зазвичай, хоча до кінця матчу все ж кілька разів грубо зніс суперників і заробив жовту картку, а збитий ним Алексіс Санчес отримав вивих ключиці.
Вже на перших секундах зустрічі, коли «Барселона» зазвичай оглядається на поле і готується взяти кермо влади грою в свої руки, «Реал» обрушив на ворота каталонського клубу шквал вибухових атак, заснованих не стільки на майстерності, скільки на зарядженості на гру. А ось майстерності і везіння в ці хвилини гравцям «Реала» якраз і не вистачило. Спочатку після грубої помилки Жерара Піке вийшов один на один з воротарем, але пробив повз ворота Гонсало Ігуаїн, потім не зміг пробити воротаря «Барси» Хосе Мануеля Пінто Кріштіану Роналду. Трохи пізніше дивовижний удар здалеку Мехуто Езіла прийшовся в стійку.
У будь-якому випадку в перші 30 хвилин гри «Реал» показав, як треба грати проти «Барселони». Столичні футболісти чинили тиск на всіх ділянках поля, намагалися швидко переходити в атаку і при першій нагоді бити по воротах. При цьому вони діяли з величезною самовіддачею, свідченням чого став, наприклад, епізод, коли Мессі обіграв захисника, увірвався в штрафний майданчик «Реала», де м'яч у нього з під ніг вибив ... Кріштіану Роналду, що не з'являється, як правило, в обороні.
А що ж «Барселона»? Господарі в ці хвилини продовжували терпляче намацувати свою гру, налагоджувати точні передачі в центрі поля і виводити своїх гравців на ударні позиції. Останні 15 хвилин першого тайму пройшли вже під диктовку каталонського клубу, якому вдалися дві результативні атаки. Спочатку Мессі в своєму стилі прокинув м'яч між трьома захисниками вільному Педро, і той на 43-й хвилині точно пробив в кут воріт. А на останній хвилині першого тайму Даніель Алвеш завдав з лінії штрафного приголомшливий удар в дев'ятку, який відобразити було неможливо - 2: 0. Як сказав після гри сам автор забитого м'яча, «це був найкращий гол у моїй кар'єрі!»
У перерві тепер уже впевнені в перемозі вболівальники «Барселони» жваво обговорювали, з яким рахунком на користь їхньої улюбленої команди закінчиться цей матч. Називався 4: 0 і навіть 5: 0, проте навряд чи хтось міг припустити, як насправді складеться гра в другому таймі. А склалася вона так, що слабкими нервами краще було залишити стадіон в перерві.
Не можна сказати, що гравці «Барси» заспокоїлися і стали грати погано. Просто гравці «Реала» не опустили руки і продовжували нарощувати атаки на ворота суперника. На 67-й хвилині в своєму фірмовому стилі прорвався по краю Кріштіану Роналду, який зробив паузу, поклав на газон захисника і воротаря і обачливо пробив повз них в ворота. Потім високу індивідуальну майстерність продемонстрував Карім Бензема, який змінив на той час Ігуаїна. На 71-й хвилині він отримав непросту передачу в центрі штрафного «Барселони», майстерно обіграв Піке і Пінто і послав м'яч в ворота - 2: 2.
Залишалося грати ще 20 хвилин, і в очах 95 тисяч каталонських уболівальників з'явилася розгубленість. Адже забий «Реал» ще один м'яч, і він би, а не «Барса», вийшов би в півфінал Кубка країни. Однак розгубленість уболівальників на щастя, не передалася гравцям «Барселони», повідомляє ІТАР-ТАРС. Останні хвилини вони більше і краще контролювали м'яч і мали більше можливостей збільшити рахунок, ніж «Королівський клуб».
На післяматчевій прес-конференції тренер «Барси» Хосеп Гвардіола зауважив: «Звичайно, мені б хотілося, щоб нам забили менше голів, а ми більше, але, панове, це ж" Реал ", виграти у якого дуже важко». А потім додав: «Ми добре провели обидва матчі, і наш вихід в півфінал кубка цілком заслужений».
Тренер же «Реала» Жозе Моурінью після матчу був дуже стриманий. На всі питання журналістів він давав односкладові відповіді, самим розлогим з яких був наступний: «Не дивлячись на 0: 2 після першого тайму, в перерві мені не треба було нічого міняти. Команда грала добре, і голи були лише питанням часу і везіння ».

За матеріалами: sport.mail.ru