Французький ЖФК «Олімпік Ліон» повторно здолав іспанську ЖФК «Барселона» у матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА

ЖФК «Барселона» (Барселона, Іспанія) - ЖФК «Олімпік Ліон» (Ліон, Франція) - 0: 1. (0: 0).

28.03.2018 р, середа, 19:00 (за місцевим часом), 20:00 (мск)

17-ий турнір жіночої Ліги чемпіонів УЄФА, чвертьфінал, матч-відповідь (перша гра - 1: 2)

склади:

ЖФК «Барселона»: (футболки - синьо-бордові): (схема гри - 4-4-2): Сандра Паньос (Вр, № 13), Мелані Серрано (№ 5) // Перлі Морроне (№ 27) (77 хв .), Вікі Лосада (№ 6, к) // Маріона Кальдентей (№ 9) (72 хв.), Марта Торрехон (№ 8), Алексія Путельяс (№ 11), Патриція Гіхарро (№ 12), Марія Леон (№ 14), Тоні Дагган (№ 16), Еліз Буссалья (№ 20), Наташа Андонова (№ 21) // Барбара Латорре (№ 19) (72 хв.), Лику Мартенс (№ 22). Невикористані заміни: Лаура Рафольс (Вр, № 1), Рут Гарсія (№ 3), Джемма Джилі (№ 7), Айтана Бонматі (№ 24).

Головний тренер: Францеск Санчес Бас.

ЖФК «Олімпік Ліон»: (футболки - білі): (схема гри - 4-4-2): Сара Боухадді (Вр, № 16), Венді Ренард (№ 3, к), Сельма Бака (№ 4) // Шанайс ван де Санден (№ 19) (84 хв.), Амель махру (№ 7), Еудженіо Ле Соммер (№ 9), Дженіфер Марозжан (№ 10), Ада Хегерберг (№ 14), Дельфіні Каскаріно (№ 20) // Саки Кумагаі (№ 5) (77 хв.), Лучіан бронзи (№ 22), Амандин Анрі (№ 26), Гріджо М'бок Баті НКА (№ 29). Невикористані заміни: Пауліні Пейрауд-Маньін (Вр, № 1), Кейра Хамрауі (№ 11), Корін Петі (№ 17), Кадейша Букенан (№ 21), Камілла Абілі (№ 23).

Головний тренер: Рейнальд Педрос.

Попередження: немає.

Вилучення: немає.

Рефері: Сандра Баштош (Португалія).

Асистенти рефері: Лючія Абруццезе (Італія) і Клаудія Югулеску (Румунія).

Четвертий рефері: Ана Агіяр (Португалія).

Делегат УЄФА: Діана Андерсен (Данія).

Суддівський спостерігач: Дагмар Дамкова (Чехія).

Тривалість 1 тайму: 45:06. (додано 0 хвилин).

Тривалість 2 тайми: 48:09. (додано 3 хвилини).

Загальна тривалість зустрічі: 93:15.

Статистика матчу:

Загальна кількість ударів в створ і повз ворота: 1:15. (0: 8).

Хрестовини: 0: 0.

Здавалося, що саме ця пара чвертьфінальних команд може виявитися однією з найбільш захоплюючих, але на ділі все виявилося з точністю до навпаки, навіть не дивлячись на той факт, що за підсумками двох матчевого протистояння француженки так і не розгромили іспанська колектив. У першій грі підопічні Рейнальдо Педроса явно домінували, чому є підтвердження в статистичних цифрах гри, які повністю вказували їх явну перевагу над каталонським клубом. З іншого боку, іспанок тепер влаштовувала перемога з рахунком 1: 0, або будь-яка інша з розривом в два і більше голів, а інший результат робив півфіналістом гостьовий клуб.

З іншого боку, іспанок тепер влаштовувала перемога з рахунком 1: 0, або будь-яка інша з розривом в два і більше голів, а інший результат робив півфіналістом гостьовий клуб

Втім, мінімальна перемога з рахунком 2: 1 ЖФК «Ліон» на своєму полі далеко не гарантувала їм вихід в півфінал, так як іспанська команда збиралася дати справжній бій своїм опоненткам, та й кількість глядачів, які прийшли в цей вечір на стадіон «Міні Естадо» , що в Барселоні, вселяло оптимізм футболісткам Францеска Санчеса Баса, а було їх аж 12 178, при місткості стадіону 15 276! В общем-то, ЖФК «Барселона» жадала пробитися в півфінал, де ще жодного разу не бувала, тому дана гра була історична для іспанської команди, але їм потрібно було здолати не кого-небудь, а рекордсмена за кількістю титулів в Лізі чемпіонів УЄФА - ЖФК «Ліон», у всю прагне виграти цей трофей втретє поспіль і вп'яте у своїй історії. Що ж, очікування у каталонок були високими, а як все вийшло на ділі, читайте нижче.

Що ж, очікування у каталонок були високими, а як все вийшло на ділі, читайте нижче

Лионская команда з перших хвилин позначила синьо-бордовим високий пресинг, відразу розташувавшись на чужій половині поля, а іспанська команда хоч і намагалася налагодити контроль м'яча, але це їй вдавалося лише на своїй половині поля, так як при переході на чужу половину, слідували швидкі його втрати. При такій грі логічно було, що моменти виникали лише у рами Сандри Паньос, якій найбільше в цей вечір довелося орати в грі. Чесно кажучи, на мою думку, в складі іспанського клубу, Паньос була найкращим гравцем в матчі. Вже на 5-ій хвилині гості створили небезпечну атаку, з правої бровки Лучіано бронзу зробила прохід у штрафну, відпасувала в її центр, де набігла Еудженіо Ле Соммер била в лівий від себе кут воріт, але Паньос в фантастичному сейв переправила футбольну сферу на корнер.

Вже на 5-ій хвилині гості створили небезпечну атаку, з правої бровки Лучіано бронзу зробила прохід у штрафну, відпасувала в її центр, де набігла Еудженіо Ле Соммер била в лівий від себе кут воріт, але Паньос в фантастичному сейв переправила футбольну сферу на корнер

На 9-ій хвилині в затяжний атаці білих і після передача Дельфіні Каскаріно, Амандин Анрі з дальньої дистанції вдарила повз лівої від себе штанги воріт. Тиснути захисні порядки іспанської команди «левиці» продовжили і далі. На 20-ій хвилині з лівого флангу був прохід француженки Сельми Баки, вона відпасувала німкені Дженіфер Марозжан, чий далекий «постріл» прийшовся вище поперечини. Ще через чотири хвилини гості спорудили гостру контратаку по правій бровці, в якій після пасу Анрі, Ле Соммер била з носка повз ближню від себе штанги. У ЖФК «Барселона» за весь перший тайм по рамі постаралася вдарити лише їх капітан Вікі Лосада, та й то, цей удар виглядав не цілеспрямованим, а якимось напів-ударом чи що, або напів-навісом, з яким ніяких проблем не зазнала Сара Боухадді.

У ЖФК «Барселона» за весь перший тайм по рамі постаралася вдарити лише їх капітан Вікі Лосада, та й то, цей удар виглядав не цілеспрямованим, а якимось напів-ударом чи що, або напів-навісом, з яким ніяких проблем не зазнала Сара Боухадді

Тотальний контроль м'яча білих був помітний неозброєним поглядом і за рахунок чого господині збиралися забити хоча б гол, було не зовсім зрозуміло. Так, були надії на англійку Тоні Дагган в їх складі, але її вміло закривали захисники французького клубу, не даючи їй особливо маневрувати, так як не було багато вільного простору. Є у іспанок ще й нідерландка лику Мартенс, але і її вміло накривали противники. Також, багато спроби вдарити по рамі Боухадді вміло накривалися все тими ж захисниками гостей, правда, цих самих спроб у господинь, треба зізнатися, було не так вже й багато.

Також, багато спроби вдарити по рамі Боухадді вміло накривалися все тими ж захисниками гостей, правда, цих самих спроб у господинь, треба зізнатися, було не так вже й багато

На 38-ій хвилині Дельфіні Каскаріно заробила небезпечний штрафний на правому фланзі, який виконала активна француженка Амель махру, навіси м'яч в штрафну, де капітан Венді Ренард головою метрів з семи відправила того точно в Паньос. Через хвилину в ще одній атаці «левиць» по правій бровці і після пасу Ле Соммер, про себе нагадала норвежка Ада Хегерберг, що пробила з меж штрафного в руки Паньос. На 41-ій хвилині в атаці по центру поля білих удар нанесла в «молоко» махру, а на 45-ій хвилині після навісу Каскаріно з правої бровки в штрафну, Хегерберг головою вдарила повз рами. Так, в безперестанних атаках команди Рейнальдо Педроса перший тайм пройшов і завершився, але рахунок так в ньому і не було відкрито - 0: 0!

Так, в безперестанних атаках команди Рейнальдо Педроса перший тайм пройшов і завершився, але рахунок так в ньому і не було відкрито - 0: 0

Думалося, що хоча б в таймі другому каталонський клуб спробує щось змінити, але і тут все пройшло так, як було в першому таймі, правда, і моментів тут стало ще менше. Темп зустрічі, швидше за все, можна назвати помірним, лише в деяких відрізках «левиці» збільшували швидкості, але при їх практично ідеальною грі інтрига в матчі практично пропадала. На 47-й хвилині Сельма Бака з кутового навісив шкіряну сферу у штрафну, де з метра головою била по рамі Ренард, але Паньос і тут зіграла на ура, відбивши її за раму, але португальський рефері Сандра Баштош порахувала, що м'яч пішов від француженки і вказала на пробиття удару від воріт.

На 47-й хвилині Сельма Бака з кутового навісив шкіряну сферу у штрафну, де з метра головою била по рамі Ренард, але Паньос і тут зіграла на ура, відбивши її за раму, але португальський рефері Сандра Баштош порахувала, що м'яч пішов від француженки і вказала на пробиття удару від воріт

Що ж, другий тайм проходив з його самого старту зі знайомих атак «левиць», чиє територіальне домінування знову було практично ідеальним, а незабаром, цю саму свою домінанту вони довели до свого забитого гола. На 61-ій хвилині в затяжний атаці білих Ада Хегерберг з меж штрафного непогано вдарила, але Паньос зуміла знову парирувати м'яч в поле. На 62-ій хвилині ліонські футболістки виконували кутовий з лівого флангу, звідти м'яч в штрафну навісив Марозжан, де головою удар нанесла Ренард після чого той відскочив в поле і знову здійнявся в повітря, а потім ще один удар головою під поперечину завдала вже Ле Соммер, де м'яч із стрічки воріт вибила в поле іспанська футболістка, але рефері вказала на взяття воріт - 0: 1.

На 62-ій хвилині ліонські футболістки виконували кутовий з лівого флангу, звідти м'яч в штрафну навісив Марозжан, де головою удар нанесла Ренард після чого той відскочив в поле і знову здійнявся в повітря, а потім ще один удар головою під поперечину завдала вже Ле Соммер, де м'яч із стрічки воріт вибила в поле іспанська футболістка, але рефері вказала на взяття воріт - 0: 1

Справа в тому, що при повторі цього моменту з різних ракурсів можна було визначити, що іспанська гравець вибила м'яч зсередини воріт, але ці самі повтори, чесно кажучи, ясність не особливо-то і привнесли. Однак, при тих повторах, що були, можна стверджувати, що гол, швидше за все, відбувся, ніж ні. Звичайно, іспанські футболістки протестували, але рефері Баштош була непохитна, зарахувавши взяття воріт! Цікаво, адже у футболі у чоловіків є спеціальний метод повтору для відстеження саме таких спірних голів, тому питання до УЄФА, чому він не введений в жіночому футболі, або його не було тільки на цій грі? Цікавий момент, да?

Цікавий момент, да

Після забитого гола загальний рахунок став 1: 3 на користь француженок і тепер господаркам потрібно забивати два голи і жодного не пропускати, щоб хоча б довести матч до додаткового часу, або три і більше, щоб взяти верх в основний час. Але, це все з розряду фантастики, яку ми всі звикли дивитися в фільмах або читати в книгах. Після голу Ле Соммер гості зменшили темп, стали більше діяти в позиційній манері, але так і продовжили розташовуватися на половині поля синьо-бордових.

Після голу Ле Соммер гості зменшили темп, стали більше діяти в позиційній манері, але так і продовжили розташовуватися на половині поля синьо-бордових

На 74-ій хвилині з правого флангу відбувся навіс в штрафну французької команди, де Дагган головою завдала щось на зразок навісу «парашута», з яким не було проблем у Боухадді. На 83-ій хвилині була затяжна атака ліонської команди з лівого флангу, в якій дальній удар повз рами завдала Амандин Анрі. Уже в доданий португальським рефері час до основного, Дагган завдала першого (!) Більше осмислений удар в створ воріт гостей за матч, але точно в руки Боухадді. У таких подіях і пройшов другий тайм, в якому гол Ле Соммер став переможним для ЖФК «Ліон» - 0: 1!

У таких подіях і пройшов другий тайм, в якому гол Ле Соммер став переможним для ЖФК «Ліон» - 0: 1

Тотальне домінування у всіх компонентах гри - контроль м'яча, технічна оснащеність, менша кількість шлюбу, відмінна гра у відборі і в захисті, ось рецепт успіху підопічних Рейнальдо Педроса, яким вдалося ще на крок наблизитися до своєї мети - перемогти в турнірі Лізі чемпіонів в 5 разів в своїй історії! Правда, для цього французькому клубу доведеться в півфіналі обіграти англійський ЖФК «Манчестер Сіті», з яким у них особливі рахунки з минулого сезону! Перший півфінальний матч проти англійок «левиці» проведуть в Англії 22.04.2018 р, а у відповідь в рідних стінах - 29.04.2018 р!

Кращі гравці матчу: Сандра Паньос (ЖФК «Барселона»), Еедженіа Ле Соммер (ЖФК «Олімпік Ліон»), Венді Ренард (ЖФК «Олімпік Ліон»).