Футбол, Ліга чемпіонів, БАТЕ - Барселона - 0: 5 | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

1. БАТЕ (Білорусь) - Барселона (Іспанія) - 0: 5
  2. Після матчу. Хосеп Гвардіола ( "Барселона"):
  3. Після матчу. Віктор Ганчаренко (БАТЕ):
  4. "Мілан" обіграв "Вікторію"

Життя триває навіть після 0: 5 від Барселони. Судячи з матчу, у БАТЕ просто не було шансів добитися іншого результату поєдинку. При цьому такими переляканими чемпіонів Білорусі не доводилося бачити ніколи ...

БАТЕ (Білорусь) - Барселона (Іспанія) - 0: 5

Голи: 0: 1 - А. Володько, 19-а / г, 0: 2 - Педро, 22, 0: 3 - Мессі, 38, 0: 4 - Мессі, 56, 0: 5 - Вілья, 89.

БАТЕ: Гутор, Шимич, Філіпенко, Бордачов, Олехнович, А. Володько, Бага, Брессан (Курлович, 82), Рудик (Алексіян, 60), Кежман (Скавиш, 56), А. Кінцевий.

БАРСЕЛОНА: Вальдес, Дані Алвес, Маскерано, Пуйоль, Абідаль (Адріано, 61), Алькантара, Хаві (Фабрегас, 59), С. Кейта, Педро (Максвелл, 69), Мессі, Вілья.

Попередження: Дані Алвес (77), Шимич (80).

Справа не в результаті матчу - на перемогу БАТЕ лише найзатятіші оптимісти сподівалися. Все-таки суперником був кращий клуб світу. Але те, що відбувалося на полі, наочно продемонструвало - БАТЕ програв, в першу чергу психологічно. Напевно, ще до матчу. Це словосполучення - "кращий клуб світу" - настільки придушило підопічних Віктора Ганчаренко, що вони виявилися просто не готові грати з Мессі і компанією.

Сумно було бачити кращу команду Білорусі в ролі хлопчиків для биття. І подвійно сумно від того, що гравці самі собі визначили таку роль. Ясно, що грати у відкритий футбол з Барсою для БАТЕ було смерті подібно - подібне можуть дозволити собі лише кілька команд в світі і чемпіон Білорусі в їх число не входить. Але борісовчане навіть не оборонялися - вони просто пятились від каталонських зірок до своїх воріт, згрупувавшись, врешті-решт, у власному штрафному. А гості, витративши якийсь час для того, щоб освоїться на "Динамо", відчули себе господарями на головній арені Білорусі і повели планомірну облогу воріт Гутор.

Ясно було, що в такому режимі БАТЕ не зможе протриматися весь матч - гол в ворота борисовчан був справою часу. І він не змусив себе чекати - вже на 19-й хвилині захисні порядки БАТЕ затріщали по швах, а каталонці змусили помилитися Олександра Володька. Останній зрізав м'яч у власні ворота. А ще через дві сотні секунд Барса закріпила свою перевагу другим голом - відзначився Педро Родрігес.

Далі був дубль Мессі забив по голу в кінці першого і на початку другого таймів і жирна крапка у виконанні Давида Вільї в самому кінці матчу. Правда, останнім взяття воріт побачили далеко не всі вболівальники: хвилин за 10 до кінця поєдинку битком набитий "Динамо" (не було практично жодного вільного місця) почав стрімко порожніти ...

Ах да, середині другого тайму трапився казус: незважаючи на всі вжиті заходи безпеки (стільки співробітників правоохоронних органів і стюардів на футболі ми не бачили давно) на поле вискочив уболівальник. Чого він хотів, проти чого протестував або за що боровся - так і залишиться таємницею. Пара стюардів швиденько наздогнала і скрутила бігуна. Можливо, він просто хотів потиснути руку Мессі.

Сумно все це ... БАТЕ не нанесено жодного удару в площину воріт "Барселони" ( "Барса" 12 разів била в створ воріт Гутор), виконав всього 1 штрафний ( "Барселона" - 11), володів м'ячем всього третину часу (34% проти 66% у каталонців). Загалом, програв за всіма статтями. Але, повторимося, рахунок 0: 5 в цьому поєдинку - не найбільше розчарування. Зрештою, "Барса" з таким же рахунком громила зоряний мадридський "Реал" у вересні минулого року на "Камп Ноу", а у вересні позаминулого - на "Сантьго Бернабеу". Шкода, що БАТЕ наступив на горло власній пісні, а гравці, немов загіпнотизовані величчю "Барселони", враз забули про те, що в футбол грають дві команди. І команда, яка демонструвала досить привабливий футбол в матчах з тим же "Реалом" або "Ювентусом", нині виглядала відверто шкода. Що ж - це привід для аналізу і роботи клубних психологів.

А "Барса" була, звичайно, хороша. Природно, безпорадність опонентів не дала їй розвернутися у всій красі, але все ж відчувалося, що на мокрому газоні "Динамо" (практично весь матч з неба сипав дрібний противний дощик) грають справжні майстри.

БАТЕ, напевно, треба було пройти через це. Ми не сумніваємося, що Віктор Ганчаренко зробить правильні висновки, гравці, які отримали урок у грандів, наберуться досвіду. І сподіваємося, що матч-відповідь, який пройде на знаменитому стадіоні "Камп Ноу" пройде за іншим сценарієм. А кидати камені в борисовчан остання справа. Вони впораються.

Тільки бояться не треба ...

[Album] 1099068 [/ album]

Після матчу. Хосеп Гвардіола ( "Барселона"):

Не можна говорити про те, що це був простий матч. Близько двадцяти хвилин взагалі не було забитих м'ячів. Нам довелося пристойно вимотати і себе, і суперника перш, ніж пішли голи. Але це не означає, що гра була легкою прогулянкою.

На перших хвилинах господарі виглядали дуже гідно, і нам довелося потрудитися, щоб відкрити рахунок. Ззащіта БАТЕ довго не давала збій. Але після другого м'яча ця оборонна система надломилася, втратила стрункість. Наслідком цього і стали наші подальші голи.

Після матчу. Віктор Ганчаренко (БАТЕ):

- Результат для нас дуже неприємний, але кидати в команду критичні стріли я не маю права. Коли ти граєш з "Барселоною", завжди присутній певний страх.

Нам належить усвідомити подію. Ми отримали дуже цінний урок. Напевно, нам не вистачає матчів високого рівня - якби ми проводили пару десятків таких поєдинків за сезон, то грати з "Барселоною" було б простіше. Але каталонці включили якісь позамежні для нас швидкості, і стало дуже складно.

Планували грати активніше. Але десь давило ім'я суперника. І вийшло далеко не все. З "Барселоною" можна грати у відкритий футбол, що дозволяють собі деякі команди. Або грати від оборони і ловити шанс у контратаках. Ми вибрали другий варіант. На жаль, поганий підбір м'яча, неактивний пресинг, невдале розташування гравців не дозволили нам контратакувати ефективно.

У перерві сказав гравцям, що потрібно діяти активніше. Контролювати м'яч, вступати в пресинг, інтенсивно атакувати.

"Мілан" обіграв "Вікторію"

У другому матчі в групі H італійський "Мілан", який брав чеську "Вікторію", довгий час не міг відкрити рахунок. Засбоіла оборона чехів лише в другому таймі. В результаті в ворота Чеха влетіло два м'ячі - відзначилися Златан Ібрагімович і Антоніо Кассано. В результаті - 2: 0 на користь "Мілана".

Таким чином, після другого туру таблиця групи H виглядає наступним чином: "Барселона", "Мілан" - по 4 очки, "Вікторія", БАТЕ - по 1 очку.

Наступний матч БАТЕ проведе 19 жовтня на виїзді проти грізного "Мілана".