Лігочемпіонський приниження "Барселони": від ЦСКА до "Баварії" / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

21 жовтня 1992 року. Москва. ЦСКА - "Барселона" - 1: 1. Валерій МІНЬКО і Христо Стоїчков. Хто тоді міг подумати, що після несподіваної домашньої нічиєї ЦСКА доб'ється на "Ноу Камп" сверхсенсаціонному перемоги. Фото Олександра ФЕДОРОВА, "СЕ"

Під враженням від того, як баварська машина катком прокотилася по "Барселоні", розібравши найяскравішу команду останніх років на молекули й атоми, кореспондент "СЕ" згадує історію принижень синьо-гранатових в найпрестижнішому клубному турнірі Старого Світу.

4 листопада 1992 року. "Барселона" - ЦСКА - 2: 3

Починати не самий значний список з російського клубу особливо приємно.

Якби нинішній ЦСКА обіграв нинішню "Барселону", це, безумовно, стало б сенсацією.

Але подібний гіпотетичний результат не йде ні в яке порівняння з подіями 21-річної давнини. Клас суперників виглядав абсолютно несумісним.

Геннадій Костилєв після від'їзду більшої частини чемпіонського складу в зарубіжні клуби створював фактично нову команду, давши шанс вчорашнім дублерам. Домашня нічия проти Стоїчкова, Кумана, Лаудрупа і Гвардіоли сама по собі виглядала досягненням. На "Ноу Камп" до 31-й хвилині все, здавалося, встало на свої місця.

"Барса" - діючий на той момент переможець Ліги чемпіонів - забила двічі, а потім сталося неймовірне. За хвилину до перерви Бушманов відіграв один м'яч, після чого вже у другому таймі Машкарін і Карсаков вписали свої імена в російську єврокубкову історію.

Особливий шик того приниження додало виконання вирішального гола, який Карсаков після передачі Файзулін забив п'ятою, залишивши каталонців за бортом групового турніру.

18 травня 1994 року. "Мілан" - "Барселона" - 4: 0

Удвічі образливий програш по тій простій причині, що трапився він у фінальному матчі. І ще ця зустріч дуже нагадала вівторкове мюнхенська фіаско.

"Мілан" мав настільки ж тотальний перевага, що і "Баварія" 19 років потому. Керував "россонері" наставник збірної Росії Фабіо Капелло, а на поле знаходився його нинішній помічник Крістіан Пануччі.

Ще один збіг - гольовий дубль Массаро, чий трюк повторив на "Альянц Арені" Томас Мюллер.

22 жовтня 1997 року. "Динамо" Київ - "Барселона" - 3: 0

5 листопада 1997 року. "Барселона" - "Динамо" Київ - 0: 4

"Баварія" у вівторок показала видатний футбол, але з точки зору статистики вона лише повторила досягнення ще однієї не чужий для нас команди. Щоб вийшов повний рімейк фільму жахів для каталонців, мюнхенцям доведеться дуже постаратися. Якщо результат першого матчу в українській столиці хтось ще міг порахувати збігом обставин, то гра у відповідь зняла всі питання.

Валерій Лобановський переграв Луї ван Гала по всіх статтях, а тандем форвардів Шевченко - Ребров став для іспанців сущим кошмаром. Останній відзначився в обох матчах, а Шевченко зробив хет-трик на "Ноу Камп", ще до від'їзду в "Мілан" перетворившись в зірку європейського масштабу.

До речі, один з голів тоді забив нинішній головний тренер нижегородської "Волги" Юрій Калитвинцев.

2 травня 2000 року. "Валенсія" - "Барселона" - 4: 1

Іспанська півфінал обернувся сенсацією. Дебютант Ліги чемпіонів провів ідеальний матч. Ектор Купер скористався дискваліфікацією Фігу і нейтралізував іншу каталонську прийму Рівалдо, прикріпивши до нього персонального опікуна Фарінос.

Під помахи перебрався згодом до столиці Каталонії диригента Мендьети швидкісні "кажани" Ангуло, Кілі Гонсалес і Клаудіо Лопес раз по раз залишали в дурнях захист "Барси". І це дуже нагадувало київські страждання барселонцев, з яких ван Гал, схоже, не зробив належних висновків.

19 вересня 2000 року. "Бешикташ" - "Барселона" - 3: 0

Ще один аргумент на користь тренерського досвіду. Каталонців очолив колишній наставник молодіжної команди Серра Феррер, а "Бешикташем" в ту пору кермував досвідчений німець Крістоф Даум. Росія не була чужою на цьому святі життя: 90 хвилин на поле стадіону "Іненю" провів колишній спартаківець Дмитро Хлестов.

Стамбульське фіаско мало фатальні для "Барселони" наслідки. Вона так і не зуміла надолужити згаяне, поступившись другим місцем "Лідс". Удвічі прикро іспанцям має бути від того, що для "Бешикташа" та перемога так і залишилася єдиною в шести матчах групового турніру.

26 лютого 2002 року. "Рома" - "Барселона" - 3: 0

Єдиний в нашому списку матч, який не мав для майбутнього півфіналіста турнірних наслідків.

Незважаючи на програш у Римі, каталонці стали переможцями другого групового турніру, а "Ромі" велика перемога не дозволила вийти в плей-офф. Але слів з пісні не викинеш.

Тим більше, тут знову виявляється "російський слід". Фабіо Капелло розгромив "Барсу" з двома різними командами. Як і Крістіан Пануччі, а на поле "Стадіо Олімпіко" був ще й чемпіон Росії у складі "Локомотива" бразилець Ліма.

23 квітня. 2013. "Баварія" - "Барселона" - 4: 0

Коли Лео Мессі вимовляє фразу "Вони були набагато сильніше нас", це дорогого коштує.

Принизливими для каталонців виявилися і статистичні дані. Нанести за 90 хвилин чотири удари і двічі потрапити в створ - рівень аутсайдера будь-якій європейській ліги. Жерар Піке обмежився словами, що його команді "дали урок".

І лише Даніел Алвес, який назвав "Баварію" великим суперником, висловив надію, що його команда ще не сказала останнього слова.

За логікою це має бути останнім "прощай" нинішньому розіграшу Ліги чемпіонів.