Перемога і рекорд від Мессі. "Аякс" - "Барселона" - 0: 2. Ліга чемпіонів. 4 тур

Дубль Ліонеля Мессі забезпечив "Барселоні" другу поспіль перемогу над "Аяксом" і путівку в плей-офф.

"Барселона" оформлює путівку в плей-офф поряд з "ПСЖ"

Мессі повторює рекорд Рауля по голам в Лізі чемпіонів

У середині другого тайму з поля видаляється Велтман

Дивіться ексклюзивні знімки з "Амстердам Арени"

Наступні матчі: "Парі Сен-Жермен" - "Аякс", АПОЕЛ - "Барселона" (25 листопада)

Зробивши дубль у Амстердамі, Ліонель Мессі зрівнявся за правилом виїзного в Лізі чемпіонів УЄФА з Раулем Гонсалесом, забезпечив "Барселоні" попадання в 1/8 фіналу і попутно позбавив усіх шансів "Аякс".

У матчі цих же суперників двотижневої давності "Барса" володіла перевагою і цілком могла перемогти більше, ніж 3: 1. Підопічні Луїса Енріке виглядали явним фаворитом і цього разу, тим більше що їх напад посилив Луїс Суарес, який в минулому захищав кольори "Аякса". Проте в перші півгодини гри господарі геть затьмарили гостей. Команда Франка де Бура діяла дуже впевнено, тоді як "Барса" явно не встигла відійти від двох поразок поспіль в "прикладі".

Перший по-справжньому небезпечний момент амстердамці створили на 17-й хвилині - Лукасу Андерсeну трохи забракло влучності. В середині тайму Лассе Шене пробив поруч зі штангою, а в наступні три хвилини чемпіони Нідерландів встигли нанести ще три удари різного ступеня складності. Незабаром лише реакція Марк-Андре тер стегон вберегла каталонців від пропущеного м'яча після пострілу в дальній кут Дави Классена. На іншій половині поля Хаві Ернандес вивів на небезпечну позицію Жорді Альбу, однак вчасно вийшов з воріт Яспер Сіллессен запобіг загрозу.

На 35-й хвилині Мессі закрутив м'яч у ближню "дев'ятку" зі штрафного, але Сіллессен знову здійснив вражаючий сейв. На цьому атака "Барси" не закінчилася. Даніел Алвес повернув м'яч в штрафну, і ось тут голкіпер господарів помилився, чогось побажав в боротьбу з Марком Бартрам до межі штрафного.

Високорослий захисник грамотно поставив корпус і навісив на 11-метрову позначку, де мініатюрний Мессі виграв верхову дуель у Йоель Велтман, переправивши м'яч у ціль. Після перерви Суарес вискочив один на один з Сіллессеном після розкішної передачі Мессі, давши можливість воротареві реабілітуватися за попередню помилку. Правда, м'яч відскочив до того ж Мессі, який не зміг вразити відкритий кут воріт.

На 67-й хвилині Аркадіуш Милик влучив у штангу, що не скориставшись навісом Тулані Сереро. Через чотири хвилини "Аякс" залишився вдесятьох - знову своїх партнерів підвів Велтман, який отримав другу жовту картку. Тут же послідувала розплата, коли Мессі подвоїв перевагу, чітко замкнув простріл який щойно вийшов на заміну Педро Родрігеса. У час, що залишився аргентинський форвард цілком міг оформити хет-трик, але і двох голів в цей вечір вистачило сповна.