"Барселона": Це кінець (ФОТО) / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Спецкор "СЕ" в Іспанії - про причини розгрому одного з головних фаворитів Ліги чемпіонів в Парижі .

Олександр ВИШНЕВСЬКИЙ

з Барселони

У ніч святого Валентина ці три слова звучали всюди. "Що це було?" Безпорадна "Барселона" шокувала весь світ, зазнавши принизливої ​​і цілком заслужене поразка - 0: 4 на "Парк де Пренс".

Здавалося, це матч потрібно зупинити, як це роблять в боксі, за надто явною перевагою однієї зі сторін. "Барсу" методично били, а вона не могла і рук підняти.

Каталонці звикли до зовсім іншій ролі - лише трьома днями раніше вони відвантажили чотири голи протягом восьми хвилин "Алавес", міцної команди, яка дійшла до фіналу Кубка Іспанії.

Але в Парижі каталонці перестали бути самими собою. Вся півзахист виявилася зім'ята.

Порівняно недавно відновилися від травм Бускетс та Іньєста виглядали безпорадно під напором "ПСЖ" і не витримували пресингу команди Унаї Емері. У Андре Гомиш волі на поле було куди більше, але користі від португальця приблизно стільки ж, скільки від скакав по газону коника. Хоча ні - коник не втрачав м'ячі. Його поява в стартовому складі не здивувало. Луїс Енріке весь сезон виявляв недовіру до Ракитичу і котирував хорвата нижче, але Андре Гоміш в ключових матчах провалювався - досить згадати грудневе класико.

Недовіра головного тренера взагалі виглядає для футболістів вже скоріше як комплімент, ніж привід для розладу. Тренер "Барселони" півсезону цинічно маринував на лавці Алейша Відаля і вказував йому на двері, а потім той раптом виявився кращим після Мессі гравцем зими. На жаль для "Барси", Відаль отримав жахливу травму на 88-й хвилині попередньої зустрічі в Віторії при рахунку 6: 0.

Знавці дубля каталонців відразу заговорили про 20-річному Паленсії - душі і капітана "Барселони Б", її кращого футболіста сезону, виступаючим як раз на позиції правого захисника. Але Луїс Енріке, постійно цурався Паленсії як брудної ганчірки, раптом взяв замість нього в Париж захисника Нілі - запасного гравця дубля ... Це і безліч інших рішень тренера безглузді, як і його поведінка після фінального свистка - він нахамив журналісту у флеш-інтерв'ю ...

Тим часом основний правий захисник "Барселони" Серхіо Роберто в Парижі як раз не провалився - відіграв на своєму стабільному рівні останніх трьох місяців. Жахливому. Що могло статися з 25-річним виконавцем, зрозуміти складно, адже за підсумками осені Роберто, став, мабуть, найкращим у своєму амплуа в Європі, і догляд Дані Алвеса тоді взагалі не виглядав втратою.

А в Парижі невгамовність бразильця виявилося б вельми до речі на тлі заснула летаргічним сном команди. Тільки Неймар і тер Штеген демонстрували, що приїхали на "Парк де Пренс» не на екскурсію.

Вівторок. Париж. "ПСЖ" - "Барселона" - 4: 0. 40-я хвилина. Луїс ЕНРІКЕ. фото REUTERS

Якщо проблеми "Барси" в обороні не стали несподіванкою, то паризька апатія Мессі виявилася шоком. Ліонель з самого початку року був в приголомшливій формі, і раптом в головному матчі зими постав в такому стані, ніби перепив бургундського в роздягальні. В такому випадку тріо півзахисників "Барси", мабуть, вели перед стартовим свистком нерівний бій з ящиком абсенту.

Таким безпорадним Бускетса не доводилося бачити ніколи. Всі задумки тіньового плеймейкера синьо-гранатових виявлялися прорахованими суперників, і не випадково: тактично Емері перевершив Луїса Енріке, немов школяра молодших класів. В міри фізичної готовності перевага "ПСЖ" теж було абсолютно переважною, як і за ступенем зарядженості на боротьбу. Кращий матч парижан при Емері збігся з гіршою грою "Барселони" за три сезони Луїса Енріке. За рахунку 0: 4 на 70-й хвилині склалося відчуття, що гості ще легко обробляються.

Трохи виправити гру каталонцям вдалося лише в кінцівці після травми Верратті. Але ж проти "Барси" не змогли вийти Крихов'як, Мотта і лідер оборони парижан Тіагу Сілва - і це при майже оптимальному складі "Барселони" (відсутні Маскерано і Арда Туран не потрапляють в число перших одинадцяти). Єдиний гольовий момент гості створили на 84-й хвилині двоє їх центральні захисники. Влуч Юмтіті замість штанги у ворота, і "Барселона" отримала б боязку надію на відіграш на "Камп Ноу".

Але фору в чотири голи в єврокубках не ліквідував ще ніхто, а "Барселона" і "ПСЖ" зразка вівторкового стану найменше в світі схожі на команди, здатні відповідно відіграти і розгубити такий гандикап. Це кінець. У "Барси" виявиться достатньо часу для підготовки до кубкового фіналу з "Алавесом" - Ліга чемпіонів "мішатися" вже не буде. А у керівництва клубу є понад чотири місяці, щоб підібрати до нового сезону іншого тренера.