"Барселона" - ПСЖ: огляд іспанської та французької преси

Історична ремонтада «Барси» викликала бурю емоцій в іспанських ЗМІ, спортивних і не тільки. Наводимо нижче найхарактерніші висловлювання.

Marca: «Апофеоз! Шість голів, які увійдуть в історію! Епічний відіграш ненаситної «Барселони», якій до 87-й хвилині потрібно було забивати тричі ... »« Дива трапляються, - пише журналіст Хайме Рінкон. - Ніколи не говори ніколи, навіть якщо твоїй команді треба виграти з різницею в п'ять м'ячів. Навіть якщо противник забиває і тепер потрібні ще три голи за півгодини. Історія Ліги чемпіонів сьогодні належить «Барселоні», і золотими літерами своє ім'я в цю історію вписав вихованець клубу - Роберто. Його гол на 95-й хвилині підвів риску під немислимим ... Найдивовижніше, що «Барса» забила шість голів і зробила подвиг, двічі здавався неможливим - показавши мало футболу як такого. По крайней мере, до сих пір барселонський футбол вважався чимось іншим. Але сьогодні виявилося, що і це невід'ємна частина спорту. Характер, характер і ще раз характер, до 95-ї хвилини ».

«HEROES» - кричить заголовок на першій сторінці El Mundo Deportivo. Редактор видання Санті Нолла в окремій колонці просто перерахував усіх гравців на полі, назвав прізвища чотирьох футболістів з лави запасних, і трьох, які підтримували команду з трибуни «Камп Ноу», згадав тренера, президента і привів точну кількість уболівальників на стадіоні - і підсумував: « всі вони герої. Ця ніч увійде в історію ». Хав'єр Муньос в своєму розборі дій окремих гравців не став заморочуватися балами, а нагородив кожного футболіста «Барси» звучним титулом: Тер Штеген - «Цілеспрямований», Маскерано - «Незамінний», Бускетс - «Царствений», Іньєста - «Вірить», Суарес - «розкутий», Неймар - «Грандіозний» ...

Дидак Пейрет, Sport: «Оргазм. Ні, ще краще. Це було краще, ніж секс. Ні з чим не порівнянне відчуття. Неймовірна історія. Приголомшливий сценарій. Історія, яку будуть розповідати онукам. "Joie de vivre" (фр. Радість життя - прим. Перекл.) «Барса» покидала «Камп Ноу» зі сльозами чистого щастя на очах, стиснувши закривавлені руки. Гравці ледве пересували ноги, вони втомилися до смерті - але в той же час були на сьомому небі (...) ПСЖ відчув, що таке грати проти справжніх чемпіонів. Це була ода атакуючому футболу, в стилі Йохана Кройфа ... Може, це і не найкраща «Барса» в історії, але сьогодні команда зіграла з такою рішучістю, таким бажанням досягти неможливого, якого ми ще ніколи не бачили ».

Не варто забувати і про помилки судді, який поставив два пенальті в одну сторону і не поставив ті ж два - в іншу. Явна благовоління Айтекін господарям змусило згадати Овребо.

Ложку дьогтю в бочку загального свята додає AS - на її першій сторінці красується напис «Ремонтада з застереженнями». «Айтекін не призначив два пенальті за фоли Маскерано і вигадав 11-метровий, який призвів до 5: 1 на 90-1 хвилині», - пояснює газета. Альфредо Реланьо пише: «По співвідношенню пасів« Барселона »перевершила суперника 9 до 1. Сміливість міста бере! Хоча головна зірка Мессі видав досить сіру гру, каталонці, діючи заодно з магією «Камп Ноу» і арбітром, домоглися історичного камбека. Тремтячі коліна у гравців ПСЖ вплинули на результат чи не більше, ніж зусилля господарів ... Ендшпіль був приголомшливий - ті, хто бачив це диво з трибун, не забудуть його ніколи. Але не варто забувати і про помилки судді, який поставив два пенальті в одну сторону і не поставив ті ж два - в іншу. Явна благовоління Айтекін господарям змусило згадати Овребо ».

Явна благовоління Айтекін господарям змусило згадати Овребо »

Але регіональна преса навіть чути не хоче про якусь там упередженості судді. Оріоль Дотрас, La Vanguardia: «" Барса "створила диво, яке увійде в історію. Коли справа вже здавалося програним, удар Роберто дозволив мріям збутися. Це історичний камбек - раніше жодній команді не вдавалося відігратися в єврокубках з 0: 4. Луїс Енріке перед матчем сказав, що його підопічні здатні забити навіть шість голів - і ось, будь ласка ».

Ферран Корреас, Esportiu: «Спасибі,« Барса ». Неможливе можливо ... Хто говорив, що наш клуб мертвий? Хто говорив, що «Барселона» вже не та? Хто говорив, що ця команда повалена з європейського футбольного трону? Вчора Мессі, Неймар, Луїс Суарес, Іньєста, Піке, Бускетс і інші герої створили легендарний камбек, коли ніхто цього не очікував. Потрібно завжди вірити в диво! Ризиковані 3-4-3 від Енріке виправдали себе, а фантастичний Неймар довів, що одного разу завоює Золотий м'яч ».

Жоан Доменек, El Periodico: «Чудо на« Камп Ноу ». Надприродний феномен. Унікальний епізод в історії не тільки футболу, але і спорту в цілому. Перемога «Барси» показує нам, що немає нічого утопічного або неможливого ... До сих пір ще нікому не вдавалося відігратися в ЛЧ з 0: 4. Пятьдесять сім невдалих спроб - і ось нарешті. Фундамент для тріумфу був закладений в самому початку гри, коли «Барселона» відкрила рахунок вже на 3-й хвилині. Мабуть, Унаї Емері підсвідомо вірив у неминучість програшу, питання лише був - з яким рахунком. Інакше боязку тактику тренера ПСЖ не пояснити ». Неймар і Суарес отримали від Доменека 10 балів з 10, з іншого стартового складу господарів ніхто не отримав нижче шістки, а оцінка Луїсу Енріке вийшла в два рази вище, ніж у його візаві - 8 проти 4!

Як міг ПСЖ з того гіганта, яким був всього три тижні тому в Парижі, перетворитися в переляканого мишеняти? Дивовижний спорт - футбол ...

Тоні Паділья, Ara: «Самая чарівна ніч в історії« Камп Ноу ». Історію пишуть безстрашні; ті, хто відмовляються слухати, коли їм говорять про безнадійність боротьби. Неважливо, чим закінчиться цей сезон - ніч з 8 на 9 березня запам'ятають назавжди. Серхіо Роберто, «хлопець з нашого двору», поставив крапку в історичній грі, в грі, яка перекинула всі логічні міркування ... Як міг ПСЖ з того гіганта, яким був всього три тижні тому в Парижі, перетворитися в переляканого мишеняти? Дивовижний спорт - футбол ... Десь в Андерлехті або Гетеборзі дідуся в домашніх в'язаних шарфах можуть розповідати онукам про футбольних подвиги 70-х, 80-х і 90-х - але жодна легенда минулого не може зрівнятися з нинішнім результатом «Барси »і Мессі».

«Re-mun-ta-da!» - кричить перша сторінка барселонського видання 20 minutos. Ріоха Рауль відзначив «кілька сумнівний» пенальті на Суареса, але загальний настрій репортажу це не псує: «Команда Луїса Енріке ніколи не здавалася, навіть коли до голу були ближче парижани і тер Штеген виручав після ударів Кавані і Ді Марії ... Надії танули з кожної минулої хвилиною, завдання здавалася нездійсненною - але удар Неймара зі штрафного надихнув команду, і на останніх хвилинах почалося безумство ».

Згадаємо для противаги і думки у французькій пресі. До честі французьких журналістів, ніхто не звинувачує у поразці арбітра - куди більше критики дісталося самій команді за слабку гру. L'Equipe: «Історична катастрофа. Всього через три тижні після однієї з найгучніших перемог у своїй історії ПСЖ пережив найстрашніший кошмар. Немислимим чином гравці Емері самі віддали супернику путівку в чвертьфінал, відмовившись від боротьби. Сталося те, що й повинно було трапитися при такій грі. Це було покарання ». Le Parisien: «ПСЖ принижений. Сталося неймовірне - такого камбека історія футболу ще не бачила ... З 87-ї хвилини і до фінального свистка парижани зробили тільки чотири точних передачі. Ще сім були перехоплені. Але ось вам найнеймовірніше число цього вечора - 50 пасів на Кевіна Траппа! Він торкався м'яча частіше, ніж Верратті або Маркіньос! »Le Monde:« Божевільна гра. Гравці ПСЖ увійшли в історію, але через чорний хід ». Liberation: «Паризьку команду було не впізнати. Це здавалося неможливим, але вони цього домоглися. Ще ніхто не вилітав з Ліги чемпіонів, вигравши перший матч 4: 0 ».