«Синьйора» була сильнішою. Огляд матчу «Ювентус» - «Барселона»

Єдиний поєдинок першого ігрового дня чвертьфіналів Ліги Чемпіонів вийшов видовищним і, напевно, не залишив байдужим нікого

Єдиний поєдинок першого ігрового дня чвертьфіналів Ліги Чемпіонів вийшов видовищним і, напевно, не залишив байдужим нікого. "Барселона" знову потягла себе цілком в болото, з якого вдруге за один плей-офф вибратися буде складно. Організованість гри "Ювентуса" і відмінна працездатність гравців команди Аллегрі дозволили створити прекрасний заділ перед матчем-відповіддю.

Склад "Ювентуса" сюрпризів не підніс. Аллегрі вибрав тих гравців, які і очікувалося побачити при схемі 4-2-3-1. Особлива роль була у трійки атакуючих півзахисників - і Куадрадо, і Манджукич грають, активно зміщуючись в центр, тим самим створюючи солідну чисельність біля штрафної і всередині неї. Крім того, по звітного матчу обидва блискуче відпрацьовували і в обороні. При цьому відтягнуті хавбеки були покликані відігравати бокс-ту-бокс, а крайні захисники, люблячі ходити на чужу половину поля, не давали розслабитися своїм опонентам. Одним словом, "Барселоні" пропонувалося стартовою розстановкою суперника вирішувати в захисті відразу ряд серйозних проблем, і тут було важливо, наскільки успішно "синьо-гранатових" повинна була впоратися з тиском, який в перші хвилини в якості бази вибрав Аллегрі.

Каталонці, в свою чергу, виставили склад не зовсім звичний, в ньому до стартового свистка не до кінця була очевидною роль Маскерано, а значить і двох інших захисників - Матьє і Умтіті. Обидва француза можуть грати як в центрі оборони, так і на фланзі (варіації використовувалися раніше). Однак відсутність Бускетса через дискваліфікацію говорило нам, що його роль буде відведена Маскерано, який по ситуації міг би відтягатися п'ятим захисником, враховуючи фактично четвірку форвардів в складі у туринців. В результаті, всі ці перестановки надали важливий вплив на гру, для гостей - негативний, так як саме Матьє і Маскерано в першу чергу виявилися не при справах.

Маючи мобільний шістку хавбеків і форвардів, господарі почали зустріч з щільного пресингу на половині поля суперника. З огляду на, що атаки каталонці починали через передачі на фланги, туди доводилося відтягатися Ракитичу та Іньєсті (рідше - Неймара) для отримання м'яча від захисників. Центр поля, таким чином, туринці залишали на старті матчу за собою. Найчастіше, інших варіантів, крім довгих передач зі своєї половини, у "Барселони" не було - настільки щільно працювали з опонентами господарі. Однак в цілому, гості не так часто вдавалися до такого виходу з оборони.

Перевагою в дебюті "Ювентус" скористався сповна, різко поміняв напрямок однієї з атак і доставивши м'яч з центру на фланг Куадрадо.

Перевагою в дебюті Ювентус скористався сповна, різко поміняв напрямок однієї з атак і доставивши м'яч з центру на фланг Куадрадо

Південноамериканець спокійно обіграв Матьє, увійшовши з м'ячем в штрафну і віддавши після цього пас на вільного Дібалу. Аргентинець, ледь розвернувшись, прийняв рішення, покаравши оборону суперника за таку розхлябаність. Було видно, що автор гола входив в штрафну одиноким, без опіки, і поки барселонци дивилися на фінти Куадрадо, форвард підлаштовувався під майбутню передачу. Допомагати гасити пожежу прилетів навіть Іньєста, але зробити ні йому, ні партнерам нічого не вдалося.

На лівому фланзі раз у раз провалювався Матьє, чий вихід в цьому матчі виявився помилкою, яку незабаром визнав і штаб гостей. Безумовно, вся оборона каталонців була ідеалом в цей вечір, але серед гірших був найгірший. За половину матчу жодного перехоплення, спроби відбору і два скромних виносу в кінцівці тайму - не найприємніші показники. Але повернемося до "Ювентусу".

Якщо в атаці туринці діяли саме за схемою 4-2-3-1, то в позиційній обороні їх розстановка нагадувала 4-4-2 з трьома чіткими лініями.

Найчастіше між найближчими до штрафної Буффона лініями з'являвся один з тріо нападників "Барси" (частіше - Неймар), щоб відпрацювати в підіграванні або відвести за собою захисника, але така тактика працювала погано, в тому числі, з огляду на пасивності крайніх захисників синьо-гранатових, які не створювали належної ширини попереду, не розтягували стрункі Юве ряди, рідко ходили в атаку, побоюючись, можливо, за фланги, через які приходили всі небезпечні моменти туринців (два з половиною до 45 хвилині).

Але "Барселона", яка в цій Лізі Чемпіонів відігравалася з 0-4, чи не форсувала події після пропущеного м'яча. Своїм завданням гравці гостей поставили максимально точну доставку снаряда до чужого штрафного, і на 20 хвилині тільки Буффон врятував "Ювентус" від пропущеного м'яча, коли Мессі, відтягнувшись до центрального кола, взяв на себе функції Іньєсти, а той вирішив зіграти а-ля Лео, пробивши у дотик повз італійського голкіпера.

Однак цей момент пізніше згадають не всі, бо через півтори хвилини після того, як капітан "блауграни" схопився за рідкого шевелюру, на іншому кінці поля святкували взяття воріт.

Однак цей момент пізніше згадають не всі, бо через півтори хвилини після того, як капітан блауграни схопився за рідкого шевелюру, на іншому кінці поля святкували взяття воріт

І знову флангом прийшла атака, але на цей раз протилежним - Манджукич не помітив опору Роберто, а на лінії штрафного Маскерано тільки добігав в той момент, коли Диба вдруге за половину тайму заносив свій дамоклів меч. До слова, "Ювентус" перемагав у всіх зустрічах сезону, в яких талановитий аргентинець забивав м'ячі, і ця статистична традиція не замкнулася в грі проти "Барселони".

Зробивши в два рази менше передач до 30 хвилині, господарі вели 2-0, реалізуючи те, що дозволяв їм створювати суперник. Організація гри в обороні у каталонців кульгала, а й попереду крім моменту Іньєсти не було створено за тайм зовсім нічого. Звичайно, "Ювентус" не гребував дрібним фолом, вдавався до жорсткого відбору і створював вкрай обмежений простір для маневру противнику. Тим не менш, це не виправдовувало креативний голод підопічних Луїса Енріке, які, наприклад, до півгодини зустрічі дозволили собі зробити лише один пас в чужій штрафній при володінні на рівні 70%. Ймовірно, їх дивувало присутність Манджукич в штрафний Буффона під час власних позиційних атак. Чи не сперечаємося, таке збиває з пантелику.

У перерві був час на те, щоб задатися питанням: чи можна пов'язати таку невиразну гру в обороні з відсутністю Бускетса? Однак його роль в команді полягає не тільки в руйнуванні, але і в тому, що саме він диктує гру "Барселони", задає на ранній стадії атак їх напрямок, темп і так далі за списком. Такі функції Маскерано на себе в результаті не взяв, а перший пас вперед доводилося здійснювати Мессі, що автоматично знижувало ефективність попереду. Крім того, не був упевнений в своїх силах Ракітіч, ​​який виглядав першим кандидатом на заміну. Хорват так і не зробив жодної гострих передач за половину матчу.

Однак замінили не його, нехай вихід Андре Гомеша і напрошувався. Португалець змінив Матьє, а по позиції - Маскерано, який відправився в пару до Піке. Тим самим те, про що ми говорили раніше (вихід Умтіті зліва), здійснилося, нехай і з запізненням. До слова, Гомеш почав приносити користь з перших хвилин тайму, активно включаючись в підбори в центрі поля, чого не помічалося за Маскерано.

При цьому Луїс Енріке, розуміючи, що в цій важливій зоні "Ювентус" має перевагу, навіть обороняючись, судячи з усього, дав вказівку Роберто активніше зміщуватися до хавбекам в центр. Все це - на шкоду ширині атаки, яку намагався створювати поодинці справа Мессі, з-під якого в центр і відводять один з опікунів (наприклад, Манджукич). Однак все це не мало сенсу, тому що "Ювентус" продовжував вичавлювати максимум з того, що йому дозволяли каталонці. На рідкісному кутовому Маскерано чомусь надали право боротися з К'єлліні, і захисник туринців без проблем забив м'яч у ворота. Десь це все ми вже бачили ...

Каталонці на десяток хвилин після третього гола буквально притисли суперника до штрафної, маючи ряд моментів, які при належному підході могли б називатися гольовими. Господарі справлялися з тиском, але не на 100%, і здавалося, що вже на гол "синьо-гранатових" награв. Однак їй чогось не вистачало на фінальній стадії атак: везіння чи, удачі, якісного останнього пасу або трішки простору - всього потроху. Мессі намагався, як міг, намагаючись створити моменти для партнерів, але все було даремно.

Аллегрі вийшов переможцем з першого матчу серії, в тому числі і тактично. У нього було куди більше корисної їжі для роздумів після недавніх зустрічей каталонців в Лізі Чемпіонів, ніж у Луїса Енріке, і італійський фахівець знайшов баланс між пресингом і стримуванням суперника, знайшовши сили протистояти гостям все 90 хвилин, не виключаючи з боротьби.

Контроль м'яча, на який зробили ставку футболісти "блауграни", не дозволяв створювати моменти пачками, в той час як туринці вичавлювали все і навіть більше зі своїх. Крім Дібали і Манджукич варто виділити і Гонсало Ігуаїна, який хоча і не забив, але був дуже корисний, чинячи тиск на захисників і працюючи по обидва боки м'яча. Аргентинець показав себе не як голеадор, а як ідеальний командний гравець.

В цілому, весь "Ювентус" був більш зіграною командою, більш організованою, і здавалося, що кожен футболіст не просто розуміє, що йому потрібно робити на полі, а грамотно і на повну потужність виконує свою установку на матч. Ми побачили тренерську думку, в кінці кінців, чого не скажеш про Луїса Енріке. Однак не можна забувати, з яких ям вилазила в цій Лізі Чемпіонів "Барса", щоб передчасно віддавати путівку в півфінал Туріну. Хоча, якщо чесно, не було видно, за рахунок чого її можуть відібрати каталонці.

ДЖЕРЕЛО

У перерві був час на те, щоб задатися питанням: чи можна пов'язати таку невиразну гру в обороні з відсутністю Бускетса?