Іспанія - Росія. 1/8 фіналу чемпіонату світу-2018

Партнер проекту

1 липня в Москві на стадіоні «Лужники» свій перший матч плей-офф в історії чемпіонатів світу провела збірна Росії, яка сенсаційно в серії пенальті вибила з турніру титуловану Іспанію - 4: 3.

Основний і додатковий час поєдинку закінчився внічию. А потім в післяматчевій перестрілці воротар росіян Ігор Акінфєєв зумів відбити два 11-метрові удари.

Перш збірна Росії тричі виступала на чемпіонатах світу (1994, 2002 2014 року), але ніколи не виходила з групи.

1 липня. Москва. Стадіон «Лужники».

Іспанія: Де Хеа - Начо (Карвахаль, 70), Піке, Серхіо Рамос, Хорді Альба - Хорхе Коке, Бускетс, Давид Сільва (Іньєста, 67), Іско, Асенсио (Родріго, 104) - Дієго (аспасиев, 80).

Росія: Акінфєєв - Маріо Фернандес, Ігнашевич, Кутепов, Кудряшов, Жирков (Гранат, 46) - Самедов (Черишев, 61), Зобнин, Кузя (Єрохін, 97), Головін - Дзюба (Смолов, 65).

Голи: 1: 0 - Ігнашевич (12, автогол), 1: 1 - Дзюба (41, з пенальті)

Серія пенальті: Іньєста - 1: 0, Смолов - 1: 1, Піке - 2: 1, Ігнашевич - 2: 2, Коке - 2: 2 (воротар парирував), Головін - 2: 3, Серхіо Рамос - 3: 3, Черишев - 3: 4, Іаго аспасиев - 3: 4 (воротар парирував).

Удари: 25-6.

Удари в площину воріт: 9-1.

Удари повз ворота: 6-3.

Блоковані удари: 10-2.

Кутові: 6-5.

Володіння м'ячем: 74% -26%.

Наставник російської команди Станіслав Черчесов обрав на матч обережну тактику з п'ятьма захисниками і залишив в запасі кращого снайпера Дениса Черишева.

Однак ця боязко не вберегла господарів від швидко пропущеного гола. Жирков порушив правила проти Начо на правому фланзі біля штрафного майданчика. Не забарився навіс Асенсио зі «стандарту» у воротарський майданчик, де в результаті єдиноборства Серхіо Рамоса і Сергія Ігнашевіча м'яч опинився у воротах Ігоря Акінфєєва. На рахунок Ігнашевіча записали автогол.

Відкривши рахунок, технічні іспанці підлягає перекочували м'яч в центрі поля, росіяни ж пасивно спостерігали за цим і не особливо прагнули вступати у відбір.

Іноді господарям мундіалю все ж вдавалося підбиратися до околиць штрафного майданчика, але в ній щільність була настільки висока, що залишалося лише бити здалеку. Одного разу це вдалося Головіну, але його обвідний удар пролетів поруч з воротами.

І тут на виручку росіянам прийшов «стандарт». Після подачі кутового Самедова верхову боротьбу виграв Артем Дзюба, але його удар головою прийшовся в викинуту вгору руку Херар Піке. Судді оцінили «волейбол» чоловіка Шакіри призначенням пенальті. 11-метровий потужно пробив Артем Дзюба, воротар Давид Де Хеа не вгадав напрямку удару і впав в інший кут - 1: 1.

З початку другого тайму штаб росіян освіжив оборонну лінію, випустивши Володимира Граната замість втомленого ветерана Юрія Жиркова.

Пізніше Олександра Самедова замінив більш швидкий Денис Черишев. А замість Дзюби дещо несподівано з'явився форвард Федір Смолов. Причому він взявся не стільки діями в нападі, скільки опікою Серхіо Бускетса, який грає одну з ключових ролей в конструюванні іспанських атак. На що наставник іспанців Фернандо Йерро відреагував випуском почав матч в запасі Андреса Іньєсти і виходом Карвахаля замість Начо.

Але найнебезпечніший момент іспанці створили хвилин за п'ять до кінця другого тайму, коли Ігор Акінфєєв витягнув спочатку удар Іньєсти, а потім і добивання аспасиев.

У підсумку в основний час суперники переможця не виявили, і були призначені два додаткові тайми по 15 хвилин.

У другому овертаймі ближче до успіху були іспанці. Але знову виручив Акінфєєв, який відбив складний удар після пострілу Родріго.

Акінфєєв же став героєм і серії післяматчевих пенальті, витягнувши удари Коке і аспасиев.

Акінфєєв тягне Росію далі! Фото: Reuters

Росія - в чвертьфіналі! Її суперник визначиться сьогодні в Нижньому Новгороді в матчі Хорватія - Данія.

SPORT.TUT.BY вів онлайн-трансляцію матчу.

Рідні стіни і сприятливий жереб допомогли росіянам видати кращий свій старт на чемпіонатах світу і підбадьорити вболівальників, песимістично чекали старту на ЧС.

Уже завоювавши путівку в плей-офф, росіяни завершили груповий етап розгромом від Уругваю (0: 3). Можливо, ця невдача піде на користь господарям турніру, якщо раптом у когось із футболістів з'явилися ознаки ейфорії після перемог над саудитам і єгиптянами.

Відзначимо, що в тому матчі не грав лідер російської команди Олександр Головін, якого тренерський штаб приберіг для плей-офф. Але він готовий до матчу з Іспанією. Як і відновився Алан Дзагоєв, який отримав пошкодження вже на 24-й хвилині стартового поєдинку ЧС.

Іспанія - куди більш серйозне випробування, ніж команди з арабських країн. Але цей суперник - зовсім не вирок команді Станіслава Черчесова. Не факт, що іспанці вже повністю оговталися від шоку після скандальної відставки головного тренера Хулена Хулен Лопетегі за день до старту ЧС. Ну і пам'ятаємо, як вони ледь забрали ноги в матчах з Іраном (1: 0) і Марокко (2: 2) на груповому етапі.

Надію росіянам на позитивний результат дарує також пам'ять про попередньому матчі команд, який відбувся 14 листопада 2017 року Санкт-Петербурзі, де суперники видали результативну нічию - 3: 3.

Ну, і ще один факт, який дамокловим мечем висить над Іспанією: вона 8 разів зустрічалася з господарями чемпіонатів світу та Європи і жодного разу не змогла здобути перемогу.

В активі збірної Іспанії на чемпіонатах світу 98 м'ячів. Їй залишилося всього 2 голи, щоб долучитися до «клубу-100» - до командам, які вже подолали цю позначку (Бразилія, Німеччина, Італія, Аргентина, Франція).

Наставник збірної Іспанії Фернандо Йерро з усією серйозністю ставиться до команди Росії і, схоже, добре її вивчив. Але в той же час не виключає, що керманич росіян Станіслав Черчесов може підготувати сюрприз.

- Ми підготувалися не тільки фізично, а й психологічно. Ми повинні позитивно поставитися до гри і сподіватися, що все добре закінчується для нас. Ми віримо в нашу команду.

У нас є план, він у нас чітко сформувався. Ми знаємо, як грає збірна Росії. Ми знаємо, що таке збірна Іспанії. У нас є плюси і мінуси, нам потрібно просто мінімізувати свої помилки.

У Росії дуже хороші гравці, деякі високого зросту. Вони грають в різноманітності футбол. Потрібно знайти їх слабкості, бити по ним. У листопаді в Петербурзі вони надавали на нас великий тиск. На цьому чемпіонаті світу вони грали трохи по-іншому.

Тренер збірної Росії може зробити що завгодно. Може, вони змінять тактику. Може бути, вони будуть пресингувати в середині поля або атакувати. Я не можу влізти в голову Станіславу Черчесову, - наводить слова Фернандо Йерро офіційний сайт ФІФА.

У свою чергу Станіслав Черчесов згадав історію з своєї футбольної кар'єри, пов'язану з Фернандо Йерро і трапилася в 1991 році. Черчесов тоді захищав ворота «Спартака», Йерро грав за «Реал».

- Чи знайомий я з Фернандо Йерро? Я грав проти нього. Я до сих пір пам'ятаю його потужний удар в правий кут на «Сантьяго Бернабеу». Я тоді зробив сейв. І, до речі, ми виграли!

І на одну, і на іншу команду тисне відповідальність. Нічого не можна буде змінити після гри. Це як диктант: написав і здав. Твір можна переписувати багато разів, а тут пишемо на чистовик і здаємо. І вже тут якусь оцінку отримаємо, - наводить слова Черчесова офіційний сайт ФІФА.

В якості гравців Станіслав Черчесов і Фернандо Йерро зустрічалися двічі в 1991 році в ¼ фіналу Кубка європейських чемпіонів.

Спочатку «Спартак» на початку березня прийняв мадридський «Реал» в Триградусне мороз. Воротар Станіслав Черчесов не дав забити команді Фернандо Йерро і зустріч закінчилася з рахунком 0: 0. Через 2 тижні в Мадриді відбулася зустріч-, яка завершилася з рахунком 3: 1 на користь московської команди.

Партнер проекту:
Партнер проекту:      Kia Motors є офіційним спонсором чемпіонату світу з футболу
Kia Motors є офіційним спонсором чемпіонату світу з футболу. Болей за свою улюблену команду, насолоджуйся яскравою грою і запускай хвилю разом з Kia! www.kia.by .