Огляд фіналу федерального округу МЛБЛ-Південь

1. Перший ігровий день
  2. Другий ігровий день
  3. Фінальний ігровий день

29-31 травня в Краснодарі в палаці спорту "Політехнік" пройшов фінал федерального округу МЛБЛ-Південь. Учасниками фіналу стали чемпіони Ростовської області Динамо (Ростов-на-Дону), чемпіони Краснодара і ліги КАУБ 5х5 АСТ (Краснодар), срібні призери КАУБ 5х5 НІПІГАЗ (Краснодар), а також дві команди, які отримали wild card від Департаменту МЛБЛ, - ЮРГПУ ( НПІ) (Новочеркаськ) і БК Сокіл (Афіпський).

Схема турніру для 5 команд була такою: всі команди за 2 дні повинні були зіграти кожна з кожною по 1 грі за правилом "брудного часу", кращі 2 команди за підсумками групового раунду в заключний день зустрічалися у фіналі, команди, що зайняли 3-4 місця , грали за 3 місце. У кожен день групового етапу команди зіграли по 2 зустрічі.

Перший ігровий день

Грою-відкриттям між АСТ і молодою командою з Новочеркаська ЮРГПУ (НПІ) стартував МЛБЛ-Південь 29 травня.

Досить результативна і практично рівна перша 10-хвилинка змінилася подальшим значною перевагою АСТ над своїм суперником. У Новочеркаська потрібно відзначити Андрія Зеленкова, який і став найрезультативнішим гравцем своєї команди. У АСТ традиційно результативно зіграв Антон Тусик, а також Іван Шуміленко, який реалізував 5 з 6 дальніх кидків.

У другій парі першого ігрового дня зійшлися команди БК Сокіл і НІПІГАЗ.

У лізі КАУБ 5х5 НІПІГАЗ зустрічалися з БК Сокіл двічі і обидва рази виявилися сильнішими. Хід нової зустрічі знову нагадував протистояння цих команд раніше - низька результативність і боротьба на кожній ділянці поля. Тривалий час в рахунку спостерігалося рівність і навіть деякий перевага була на боці БК Сокіл, але в 4 чверті НІПІГАЗ, незважаючи на те, що 5 їх гравців провели на майданчику 30 і більше хвилин, змогли значно додати і добути необхідну перевагу в рахунку. Найрезультативнішим у цій грі став Юрій Федоров, який набрав 17 очок.

Третя гра першого ігрового дня пройшла між двома командами, що представляють Ростовську область - Динамо і ЮРГПУ (НПІ).

Команди почали жваво і на високих швидкостях. Високий клас гравців з Динамо перебивався бажанням гравців з ЮРГПУ (НПІ). Але в цілому перевага Динамо було в наявності і відображалося за підсумками кожної з чвертей на табло. Варто зазначити, що ротація складу по ходу зустрічі в Динамо йшла таким чином, що в результаті всі гравці команди провели практично рівний час на майданчику, за винятком декількох гравців. Найрезультативнішим гравцем зустрічі став Олег Бузняков (Динамо) з 14 набраними очками.

Слідом на баскетбольний паркет палацу спорту "Політехнік" вийшли команди, що ставали фіналістами за підсумками 3 різних баскетбольних турнірів цього сезону.

З урахуванням регламенту турніру для команди НІПІГАЗ було досить складно грати по 2 гри в день (нехай і "брудного часу"), тому що в ротації команди в поточний ігровий день було лише 7 гравців. Це, ймовірно, і відбилося на грі з АСТ. Знову багато боротьби і низька результативність - це забирало сили у всіх гравців на майданчику. Вирішальними стали 2 відрізка в середині гри, коли АСТ пішли у відрив з двозначним перевагою. Підсумкова перемога АСТ з рахунком 51:39. Найрезультативнішими гравцями стали Іван Блюм з 15 очками і Тусик Антон з 14 очками, які набрали більше половини очок своєї команди.

Завершували перший ігровий день команди Сокіл і Динамо.

Могло лише здатися, що команди до пізнього вечора кілька розгубили ігрову концентрацію, але на ділі вийшла впертій боротьбі з великою кількістю цікавих ігрових моментів, камбек і напруженою кінцівкою. Сокіл поступалися після першої половини понад два десятки очок, але вчасно внесли коректування в свою гру і почали справжню погоню за чемпіонами з Ростова. Підсумок - нервова кінцівка, але все ж Динамо дотискує свого суперника і виграє з різницею в 4 очки.

Другий ігровий день

Першими в суботній день на корт вийшли команди АСТ і Сокіл.

Сокіл, який поступився в обох зустрічах першого ігрового дня, для продовження боротьби за найвищі місця повинен був неодмінно перемагати у зустрічі з одним з лідерів. Настрій у команди був позамежним, і це не могло не відбитися на грі - Сокіл з перших же хвилин вийшли в лідери і з кожною чвертю лише нарощували свою перевагу. У якийсь момент Сокіл вів майже 20 очок і вже мав доводити гру до логічного кінця, але в заключній десятихвилинці АСТ мобілізували всі свої сили для перемоги, тому що розуміли, що їм ще належить зустріч з іншим лідером, і поразка з Соколом могло поставити їх у вкрай хитке становище. У підсумку - неймовірний камбек за кілька хвилин завдяки влучним дальнім влучанням Антона Тусікова, кинджальним проходах Олексія Дороднова і домінування під кільцем Івана Блюма. АСТ перемагають в уже практично програної зустрічі, а Сокіл позбавляється шансів для участі в грі за "золото" МЛБЛ-Південь.

Слідом на корт вийшли ЮРГПУ НПІ (Новочеркаськ) і НІПІГАЗ (Краснодар).

Обом командам після не дуже вдалого першого дня потрібно було перемагати, щоб продовжити боротьбу за нагороди МЛБЛ-Південь. Але досвід гравців НІПІГАЗ був значно вище, ніж у молодої команди з Новочеркаська. У кожній чверті краснодарци нарощували свою перевагу. І це при тому, що НІПІГАЗ як і раніше мав серйозні кадрові проблеми і вийшов на гру вшістьох - 4 гравці відіграли всі 40 хвилин без замін. Підсумкова перемога з великим рахунком команди НІПІГАЗ, і їх чекає вирішальна гра з чемпіонами Ростова. А Новочеркаськ готується до визначальною зустрічі в боротьбі за бронзові нагороди проти Сокола.

Протистояння лідерів групового етапу, які до очної зустрічі не зазнали жодної поразки - чемпіони Краснодара і Ростова-на-Дону.

АСТ завершували груповий етап зустріччю проти ростовської команди. У разі перемоги АСТ гарантували собі перше місце в групі і участь у фінальній зустрічі МЛБЛ-Південь. Ростов в разі перемоги як мінімум гарантували собі перевага за особистими зустрічами в іграх проти чемпіонів ліги КАУБ 5х5. Із самих перших хвилин зустрічі АСТ вирвалися вперед на комфортне очкову відстань і з кожною чвертю нарощували цей відрив. Можливо, одним з факторів успішної гри стало те, що команда з Краснодара змогла перекрити одного з лідерів ростовського колективу - Олега Бузнякова, який за 25 хвилин гри відзначився лише 2 набраними очками. Підсумкова закономірна перемога АСТ з різницею в 15 очок виводить їх фінал, а Ростову чекає боротьба з НІПІГАЗ за другу путівку в заключній зустрічі дня.

Далі на майданчик виходять дві найменш щасливі команди групового етапу - Сокіл і ЮРГПУ НПІ.

Обидві команди розуміли, що в разі поразки вони достроково залишають МЛБЛ-Південь, займаючи 5 місце в групі, тому мотивація на гру була недосяжною. Сокіл втратили досить сил в практично виграної зустрічі проти АСТ, але знайшли в собі резерви для вирішальної зустрічі дня. З перших хвилин зав'язалася рівна боротьба, що і відображало табло за підсумками початкової чверті. Але потім невеликі коректування і результативна гра трійки лідерів Сокола - Стародуба, Квахаджелідзе і Кіцело - почали виводити Сокіл в комфортний відрив за рахунком. Двозначна різниця в рахунку перед заключною чвертю хоч і дозволяла почувати себе комфортно, але досвід програної буквально пару годин тому гри, не давав розслабитися краснодарської команді. Підсумкова перемога з різницею в 10 очок гарантували участь в матчі за бронзові нагороди Соколу.

Визначальна гра дня - протистояння НІПІГАЗ і Динамо. Переможець виходив до фіналу, а той, хто програв задовольняється зустріччю за бронзові нагороди МЛБЛ-Південь.

Вирішальна і заключна зустріч другого ігрового дня стартувала саме так, як і очікували вболівальники - напружена боротьба за кожен м'яч. Команди не блищали результативністю, активно відпрацьовуючи в захисті. Ростовці вийшли в невеликий відрив за підсумками перших десяти хвилин, але краснодарци відігралися в другій чверті і до великої перерви рахунок був практично рівним. Потрібно відзначити, що НІПІГАЗ виступали лише вшістьох - 3 гравців зіграли всю гру "від свистка до свистка", а ще 2 відіграли більше 30 хвилин. І це ще на тлі нещодавньої першої зустрічі. У підсумку, ймовірно, втома взяла своє. Активна ротація складу у Динамо дозволила їм тримати гру на високій швидкості, чого, здавалося б, не могли собі дозволити фізично НІПІГАЗ, але при цьому жоден з них гравців не опускав рук до самого фінального свистка. Варто подякувати краснодарської команду за волю до перемоги. А ростовці проходять у фінал, де зустрінуться з АСТ. НІПІГАЗ очікує матч за 3 місце проти Сокола.

Фінальний ігровий день

Заключний день МЛБЛ-Південь відвідали гості турніру - президент МЛБЛ Олександр Геннадійович Новожилов, президент команди БК Муссон Володимир Григорович Плотка, директор з розвитку РФБ Олексій Дмитрович Саврасенко і гравець ПБК Локомотив-Кубань Максим Григор'єв.

Першими на корт вийшли команди, що зайняли 3 і 4 місця за підсумками групового раунду, - НІПІГАЗ і Сокіл.

Команди явно вийшли на гру просто отримати задоволення і показати класний баскетбол. Варто визнати, що їм це вдалося. Забігаючи вперед, можна відзначити, що матч за 3 місце виглядав навіть куди більш видовищним, ніж фінал, що відзначив і президент МЛБЛ, шкодуючи про те, що у фіналі не було Сокола. НІПІГАЗ вважалися фаворитами пари, тому що раніше вже обігравали Сокіл як в лізі КАУБ 5х5, так і на груповому етапі двома днями раніше. Невідомо, чим годували гравців з Сокола до гри, але те, як вони ПЛАСТАЛ за кожен м'яч в спробі вирвати його у суперника, виглядало круто і видовищно. Підганяли вболівальниками, Сокіл намагалися завершувати атаки не тільки ефективно, але й ефектно. В результаті красива і впевнена перемога Сокола з рахунком 67:54, і їм дістаються бронзові нагороди МЛБЛ-Південь! Лідером атак Сокола став Едуард Кіцело з 25 очками, а одним з найбільш корисних гравців був Едуард Квахаджелідзе, який до всього ж і не набагато відстав за набраними очками від свого тезки - 20 очок. У НІПІГАЗ варто відзначити Федорова Юрія, Величко Олега і Артема Сімонянц, які по ходу всього етапу були лідерами своєї команди як за набраними очками, так і по ефективності.

У НІПІГАЗ варто відзначити Федорова Юрія, Величко Олега і Артема Сімонянц, які по ходу всього етапу були лідерами своєї команди як за набраними очками, так і по ефективності

У перервах між чвертями і іграми провідний фіналу Олексій Дудник намагався розіграти кросівки від баскетбольного магазину Funky Dunky. Але жоден з учасників так і не зміг забрати головний приз сезону, який тобі перекочовує плавно на стрітбольний сезон.

У фіналі зустрічалися чемпіони Краснодара і Ростова-на-Дону - команди АСТ і Динамо.

Вболівальники, безумовно, чекали продовження красивого баскетболу і боротьби, яку їм подарували в грі за бронзові нагороди. Однак на кону була путівка на фінал МЛБЛ, тому команди намагалися демонструвати більш надійний баскетбол. Заряджені з перших хвилин, хлопці з АСТ відразу активно включилися в гру і практично задавили ростовчан точними кидками і швидкою грою. Самостійно намагався витягнути на собі гру і врятувати команду Андрій Беспалов, добре провів груповий раунд, але в цей день у нього виходило куди гірше, ніж раніше. Зате неможливо було зупинити Володимира Голубєва, який настріляв 30 очок у фіналі, відігравши практично без замін всю гру! Але АСТ були в цей день значно сильніше командно - п'ять гравців подолали планку в 10 забитих м'ячів. В результаті відрив по ходу зустрічі досягав понад 20 очок, і АСТ впевнене довели гру до перемоги.

Чемпіони МЛБЛ-Південь 2015 року - команда АСТ (Краснодар)!

Чемпіони МЛБЛ-Південь 2015 року - команда АСТ (Краснодар)

По завершенню ігор були нагороджені кращі гравці турніру і команди-призери.

Кращий розігруючий захисник - Андрій Беспалов (Динамо)

Кращий атакуючий захисник - Едуард Кіцело (Сокіл)

Кращий легкий форвард - Володимир Голубєв (Динамо)

Кращий важкий форвард - Олег Величко (НІПІГАЗ)

Кращий центровий - Іван Блюм (АСТ)

MVP турніру - Антон Тусик (АСТ)

Команди отримали заслужені медалі та кубки, надані МЛБЛ. АСТ також отримали сертифікат на екіпіровку від Fan Sport

АСТ також отримали сертифікат на екіпіровку від Fan Sport

Краснодарська асоціація вуличного баскетболу дякує Міжрегіональну любительську баскетбольну лігу за надану довіру в проведенні федерального етапу. Це наш перший сезон в форматі 5х5, тому нам ще багато чого потрібно зробити в цьому напрямку.

Також висловлюємо подяку баскетбольному магазину Funky Dunky за надану підтримку в проведенні МЛБЛ-Південь.

Дякуємо глядачів, уболівальників, гравців і почесних гостей турніру за те, що відвідали захід. Ми разом з вами робимо спільну справу.

Висловлюємо подяку всім, хто брав участь в організації та проведенні турніру.

Огляд минулого турніру з баскетболу 3х3 8-9 червня

Автор: Темердашев Мурат

8-9 червня пройде III Кубок спортивного клубу Піраміда в селищі Агою.