Правила гри в баскетбол

Баскетбол - командна спортивне змагання Баскетбол - командна спортивне змагання. Грають командами по 5 чоловік. Мета гри - набити більше очок, ніж команда противника. Окуляри заробляються методом закидання м'яча руками в кільце із сіткою. Кошики знаходяться на протилежних сторонах ігрового майданчика на висоті 3,05 м від рівня підлоги. Під час гри на полі знаходиться по 5 чоловік від кожної команди, всього в команді 12 чоловік, заміни під час гри необмежені.

Окуляри заробляються наступним чином:

- 2 очка - за закидання м'яча з ближньої та середньої дистанції;

- 3 очка - за закидання мячаіз дальньої дистанції (через 3-х очкової лінії);

- 1 очко - за штрафний кидок;

Розміри ігрового майданчика для баскетболу: 28м в довжину і 15 м в ширину. Баскетбол - один з найпопулярніших видів спорту в світі, а найпопулярніша і найбільш розвинена ліга в світі - це Національна баскетбольна асоціація «НБА».

Перші правила гри в баскетбол розробив Джеймс Нейст. Його правила складалися всього з 13 пунктів. Але, в процесі розвитку, правила були змінені і доповнені, і з 2004 року по сьогоднішні дні залишаються незмінними. В НБА і ФІБА правила трохи відрізняються, але про ці нюанси поговоримо в наступних статтях.

Як говорилося вище, на полі грають 2 команди по 5 осіб і метою кожної з них є закинути більше м'ячів у кошик суперника і перешкодити команді противника забивати м'ячі в свою корзину.

М'ячем грають виключно руками. Забороняється: бити руками і кулаком по м'ячу, бігти з м'ячем не ударяючи їм об підлогу, бити по м'ячу ногою. Випадкове торкання ногою м'яча порушенням не є.

Переможцем змагання є команда, яка за період ігрового часу набила більше очок, ніж команда противника. Якщо гра закінчилася нічиєю, тоді призначається додатковий час - Овертайм (зазвичай 5 хв.) Якщо по закінченню першого овертайму рахунок залишається рівним, тоді призначаються додаткові овертайми, поки не визначиться переможець.

Гра починається зі спірного кидка в центральному колі на ігровому полі, коли м'яч відбивається правильно одним з розігрують гравців (відбиваючих). Матч складається з чотирьох чвертей (квотерів), кожна з них триває 10 хв. У національній баскетбольній асоціації час чверті 12 хв з перервами по 2 хвилини. Перерва між половиною гри (між другої і третьої чвертю) триває 15 хвилин. Після великої перерви команди міняються кошиками.

Гру можна проводити на відкритому майданчику або в залі з висотою стелі не менше 7 м. Як говорилося вище - розмір поля становить 28х15 м. Розмір щитка для кошика - 180х105 см. Від нижнього краю щитка до підлоги або землі відстань має дорівнювати 290 см. кошиком є ​​металеве кільце яке обтягнуте сіткою з шнура. Сітка без дна.

Сітка кріпиться на відстань 0,15 м від нижнього канта щита, і на відстані 3,05 м від рівня землі. Стандартами ФІБА встановлена ​​довжина кола м'яча становить 74,9-78 см, маса м'яча 567-650г для чоловічих змагань. Для жіночих змагань довжина кола - 72,4-73,7 см і маса 510-567 р

Порушення правил: Порушення правил:

- аут - м'яч виходить за межі ігрового поля;

- пробіжка - гравець, у якого м'яч робить більше пересувань ногами, ніж встановлено правилами.

- 3 секунди - гравець нападу (в той час як його команда володіє м'ячем в зоні нападу) знаходиться в фарбі (червоному квадраті під кільцем) більше 3-х секунд;

- 5 секунд - після вкидання, гравець не розлучається з м'ячем 5 секунд;

- плотноопекаемий гравець - він не робить передач, кидків в кошик, не починає ведення більш ніж 5 секунд;

- 8 секунд - команда, яка володіє м'ячем в тиловій зоні, не виводить його за 8 секунд в передню зону;

- 24 секунди - якщо команда володіє м'ячем більше двадцяти чотирьох секунд і не робить кидка по кошику суперника. Лічильник секунд скидається коли м'яч торкнеться обода кошика.

- порушення повернення м'яча в зону захисту - команда вивела м'яч в зону нападу і відразу повернула його в зону захисту;

- фоли - порушення, викликані неспортивною поведінкою або фізичними контактами з суперником.

Існують наступні види фолів: персональний (фол гравцю за контакт з суперником), технічний, обопільний, неспортивний, дискваліфікуючий.

Гравець отримує п'ять персональних або технічних фолів (в НБА 6 фолів), або два неспортивних фолу - залишає ігровий майданчик без права участі в ігровому матчі, але при цьому у нього є право залишитися на лаві запасних.

Гравцеві якому зробили 2 технічних фоли або один дискваліфікуючий - повинен покинути місце проведення матчу, без права залишитися на лаві запасних.