Спорт

опубліковано 22/06/2009

«Франція - європейський чемпіон!» «Франція королева Європи!» У ці вихідні французькі спортивні коментатори не приховували своїх емоцій. У суботу в Ризі жіноча збірна Франції з баскетболу виграла Чемпіонат Європи. Матч проти збірної Росії француженки завершили з рахунком 57-53.

Перемога французьких баскетболісток для багатьох стала несподіванкою: минулий Чемпіонат Європи в 2007 році Франція завершила, посівши лише «нещасне 8 місце». У суботу в Ризі француженкам протистояла збірна Росії - володар чемпіонського титулу і фаворит змагання. Всі 5 останніх Чемпіонатів Європи росіянки незмінно грали в фіналі першості.

На цей раз удача була на боці француженок. Як і 8 років тому, в 2001 році, коли жіноча збірна Франції виграла свій перший Чемпіонат Європи - теж у збірній Росії. Французькі баскетболістки, які винайшли собі прізвисько «нальотчиці», тримали ситуацію під контролем більшу частину матчу. Француженки випереджали росіянок то на 10, а то майже на 20 очок. Лише в самому кінці зустрічі баскетболісткам Росії вдалося скоротити розрив до 5 очок.

Лише в самому кінці зустрічі баскетболісткам Росії вдалося скоротити розрив до 5 очок

Жіноча збірна Франції з баскетболу стала Чемпіоном Європи, вигравши фінал у команди Росії 57-53. Рига 20 червня 2009
(Photo: REUTERS)

Схоже, що французька збірна з самого початку була налаштована на перемогу. На нинішньому європейській першості француженки виграли всі 9 зустрічей. Перший раз росіянок збірна Франції обіграла на другому груповому етапі чемпіонату в Ризі. На загальний подив француженки перемогли баскетболісток Росії з рахунком 72-66.

Титул Чемпіона Європи - це перша велика перемога для нового тренера баскетбольної збірної Франції П'єра Вансена. Наставником жіночої команди він став тільки лише в минулому році. На думку багатьох оглядачів, у збірної Франції - велике майбутнє: це молода команда, яка ще не досягла вершин свого успіху. В останній раз в Ризі за збірну Франції зіграла ветеран команди Каті Мелен: в 35 років баскетболістка закінчує свою спортивну кар'єру. Збірна тепер сподівається на молодих, висхідних зірок європейського баскетболу. Це француженки Сандрін Купа і Селін Дюмерк. До речі, обидві вони грають зараз зовсім не в клубах Франції, а в команді російського Єкатеринбурга. Це знаменитий клуб «УГМК-Уралмаш», чинний чемпіон Росії. Сандрін Купа потрапила в Єкатеринбурзькую команду 2 роки тому, а Селін Дюмерк підписала контракт з УГМК зовсім недавно - в травні цього року. Титул Чемпіона Європи - це перша велика перемога для нового тренера баскетбольної збірної Франції П'єра Вансена

Капітан жіночої збірної Франції по баскетболу Селін Дюмерк в фінальному матчі проти команди Росії. Рига 20 червня 2009

Після перемоги на Чемпіонаті Європи у жіночої баскетбольної команди Франції попереду світову першість: воно пройде в Чехії восени майбутнього року. Потім новий європейський чемпіонат в 2011 році, і, звичайно ж, літня Олімпіада в Лондоні через рік.

Російська баскетбольна збірна поїхала з Риги зі срібною медаллю. Бронзу здобули баскетболістки Іспанії: в матчі за третє місце вони обіграли збірну Білорусі. У білоруської команди - четверте місце. У порівнянні з минулим чемпіонатом Європи 2007 року, обидві команди спустилися на одну сходинку п'єдесталу: 2 роки тому іспанки завоювали срібло, а баскетболісткам Білорусії дісталася бронза.

Теніс: "Вімблдон" без Рафаеля Надаля. Французи залишилися без своїх головних фаворитів Рішара Гаске і Гаеля Монфіса.

У Лондоні в понеділок стартував тенісний турнір Великого шолома Вімблдон. Чинний чемпіон Вімблдону, перша ракетка світу Рафаель Надаль відмовився від участі в турнірі через травму коліна. До цього іспанцеві довелося пропустити турнір в лондонському Queen's, який іноді називають репетицією Вімблдону. Приїхавши в Лондон на минулому тижні, Надаль спробував перевірити свої сили в двох товариських зустрічах з австралійцем Ллейтоном Х'юїттом і швейцарцем Станісласом Ваврінкою. Обидва рази іспанець програв і вирішив відмовитися від Вімблдону.

Роджер Федерер в першій зустрічі турніру "Вімблдон". 22 червня 2009

Головним фаворитом лондонських трав'яних кортів стає швейцарець Роджер Федерер, 5-кратний чемпіон Вімблдону і недавній переможець «Ролан Гарроса». У разі перемоги Федерер стане володарем абсолютного рекорду в історії тенісу: 15 перемог на турнірах «Великого Шолома».

На вихід у фінал Вімблдону може претендувати шотландець Енді Маррей. Він став переможцем турніру в лондонському Queen's, обігравши американця Джеймі Блейка. Енді Маррей того ж виявився першим британцем, який виграв Queen's за останні 70 років. Тепер тенісист сподівається стати першим британцем-переможцем чемпіонату Великого Шолома.

Відмовившись від участі в Уїмблдоні, Рафаель Надаль ризикує втратити не тільки титул чемпіона. Якщо в фіналі 5 липня виявляться Федерер і Маррей, титул першої ракетки світу піде одному з них. Рафаель Надаль став першою ракеткою світу в серпні минулого року, через кілька тижнів після своєї перемоги на турнірі Вімблдон.

Дружина Роджера Федерера Мирослава Ваврінець спостерігає за першою грою чоловіка на "Вімблдоні". 22 червня 2009

Тенісисти Франції вийшли на лондонський турнір без двох визнаних фаворитів. Рішар Гаске зараз замішаний в допінговий скандал: березнева проба на кокаїн дала позитивний результат, і спортсмену загрожує дискваліфікація. Француз Гаель Монфіс відмовився від участі в Уїмблдоні через травму зап'ястя. Головна надія французів - Джо-Вілфрід Тсонга. У жінок фавориткою залишається Амелі Моресмо, переможниця Уїмблдону в 2006 році. Інші француженки - Віржіні Раззано, Маріон Бартолі і Алізе Корне можуть розраховувати на те, щоб протриматися до другого тижня турніру в Уїмблдоні.

Бельгієць Том Бунен оголошений "персоною нон-грата" на "Тур де Франс".

Бельгієць Том Бунен оголошений персоною нон-грата на Тур де Франс

Бельгійський гонщик Том Бунен сподівається відстояти в суді своє право брати участь в "Тур де Франс"

Трохи менше двох тижнів залишається до старту головної велогонки сезону «Тур де Франс». В кінці минулого тижня розгорівся скандал навколо одного з фаворитів гонки, колишнього чемпіона світу бельгійця Тома Бунена. Організатори «Тур де Франс» заборонили спортсмену брати участь в велобагатоденці. У квітні Том Бунен попався на вживанні кокаїну. Правда, допінг-тест був проведений поза змаганнями: вживання кокаїну в звичайному житті міжнародними правилами не забороняється. Міжнародний союз велосипедистів, в кінці кінців, вирішив не карати бельгійського гонщика. Але ось організатори «Тур де Франс» виявилися більш принциповою. Вони вирішили, що поведінка Тома Бунена не відповідає високим вимогам, які слід пред'являти чемпіонам. Організатори не стали ризикувати репутацією «Тур де Франс» і допускати до участі в гонці спортсмена, що вживає кокаїн, нехай навіть не під час змагань. Незадовго до цього своєму думку висловив французький держсекретар у справах спорту Бернар Лапорт: бельгійця Тома Бунена він назвав «небажаним» гостем на «Тур де Франс».

Команда Бунена Quick Step заявила, що буде оскаржувати рішення організаторів «Тур де Франс» в суді. Особливо обурювався менеджер бельгійської команди Патрік Лефевр. За його словами, фінансовий збиток, який завдасть команді відсторонення Бунена, навіть неможливо підрахувати. Патрік Лефевр намір зажадати від організаторів «Тур де Франс» «мільйонні» компенсації.

Поки Том Бунен відстоює свою сумнівну фінансово-кокаїнову правоту, інші зірки велоспорту займаються справами чисто спортивними. Швейцарець Фабіан Канчеллара виграв свій рідний «Тур Швейцарії». У неділю в Берні він став переможцем останнього етапу - гонки на час. Тепер найближча мета швейцарця - пролог «Тур де Франс», в якому Канчеллара вже двічі ставав переможцем.