Високі стрибки у виконанні Чічерової і рекорд Лісового в штовханні ядра: підсумки чемпіонату Росії з легкої атлетики

1. Срібне повернення Чічерової
  2. Нездійснені надії Конєвої
  3. Прорив з перешкодами
  4. Лісовий з рекордом
  5. всупереч Макларену
  6. Чемпіонат в Монако

У Казані завершився чемпіонат Росії з легкої атлетики. Близько тисячі учасників розіграли 38 комплектів нагород. Це останній великий національний старт перед відкривається 7 серпня чемпіонатом Європи. Знаковими подіями турніру стали повернення Анни Чічерової, що програла в стрибках у висоту лише Марії Ласіцкене, і рекорд змагань, поставлений штовхачем ядра Олександром Лісовим.

Срібне повернення Чічерової

Проведення фіналу жіночих стрибків у висоту в перший день змагань було на руку Марії Ласіцкене - вона встигала після цього відправитися в Лондон на черговий етап «Діамантової ліги». А ось олімпійська чемпіонка 2012 року Ганну Чичерова сильно ризикувала, приїжджаючи в Казань так рано. Анна відбула свою дискваліфікацію, але довго не могла отримати допуск через неповернених призових. Лише за кілька годин до старту чемпіонату Росії спортсменка дізналася, що знову може змагатися.

Запеклої дуелі між Ласіцкене і Чічерової, як це було два-три роки тому, не вийшло: все-таки для 35-річної олімпійської чемпіонки Лондона це був перший турнір за довгий час. Показати високі результати в таких умовах практично неможливо. Проте Чичерова з першої спроби стрибнула на 1,90 м, і цього виявилося досить для срібної медалі. Ласіцкене ж граючи додала до цього результату 10 см і в 45-й раз за свою кар'єру підкорила двометрову планку. Марія почала нову переможну серію, так як колишня перервалася на останньому етапі «Діамантової ліги».

Нездійснені надії Конєвої

Блискуче виступила на чемпіонаті Росії Катерина Конєва, що спеціалізується на потрійному стрибку. З першої ж спроби вона полетіла на 14,79 м - це найкращий результат сезону в Європі і другий у світі. Віце-чемпіонка світу зробила ще три стрибка за 14,60 м, що є дуже стабільною серією. При цьому потрібно враховувати, що Конєва недавно пережила травму і виступала не в повну силу.

Також по темі

У підвішеному стані: IAAF підозрює російських легкоатлетів у вживанні допінгу на підставі доповіді Макларена У підвішеному стані: IAAF підозрює російських легкоатлетів у вживанні допінгу на підставі доповіді Макларена

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) підозрює 13 російських легкоатлетів в порушенні антидопінгових правил ...

Однак підтвердити свій клас на чемпіонаті Європи в Берліні спортсменці не вдасться. Вона так і не стала володаркою допуску до міжнародних змагань, який виписує IAAF. Шанси на те, що спортивні чиновники зглянуться, ще є, але вони тануть з кожним днем, що залишився до турніру.

Прорив з перешкодами

Дуже сильними виступами порадували бігуни на 3000 м з перешкодами - як жінки, так і чоловіки. Серед дівчат здобула перемогу Катерина Ивонина. У липні вона вже оновлювала особистий рекорд на меморіалі Знаменских, і в Казані їй це знову вдалося - для довгих дистанцій це нечасте явище. Ивонина пробігла за 9: 16,68. Звичайно, на тлі світових результатів показники росіянки тьмяніють. Але для Європи це найкращий час сезону, і, якби у спортсменки був допуск до міжнародних стартів, вона стала б фавориткою найближчого першості континенту.

А Максим Якушев міг би претендувати на потрапляння в число призерів. Він пробіг 3000 м з перешкодами за 8: 22,40 - в світі є безліч бігунів, які запросто побили б такий результат, але в Європі в даний час всього троє таких спортсменів, причому всі вони не набагато швидше Якушева. Правда, зустрітися Берліні їм не вдасться.

Лісовий з рекордом

Штовхач ядра Олександр Лісовий захистив титул чемпіона світу, відправивши снаряд на 21,58 м. Цей показник став рекордним в історії змагань - попередній рекорд чемпіонатів Росії належав раніше лідеру збірної Максиму Сидорову.

Цей результат робить Лісового претендентом на медалі чемпіонату Європи - допуск від IAAF у нього є, і він ним користувався ще на торішньому чемпіонаті світу. Тільки Міхал Гаратік з Польщі та Давид Шторль з Німеччини в цьому сезоні штовхали ядра далі, ніж росіянин.

всупереч Макларену

У розпал чемпіонату Росії IAAF оголосила, що відносно 13 російських легкоатлетів заведені дисциплінарні справи в зв'язку із згадкою про них в доповіді Макларена. Більшість з цих спортсменів або вже відбувають дискваліфікацію за інші порушення, або закінчили активні виступи. Тільки два легкоатлета зі списку продовжують змагатися, і саме вони здобули перемоги на чемпіонаті Росії.

Іван Ухов став кращим в секторі для стрибків у висоту з результатом 2,32 м. У нього була одна спроба на 2,35 м, але після першої невдачі він вважав за краще завершити участь в змаганнях. У цьому сезоні Ухов підкорював і позначку 2,34 м - це цілком хороший результат європейського рівня. Але якщо до стартів в Казані у олімпійського чемпіона Лондона ще була надія поїхати в Берлін на континентальну першість, то тепер її немає - під час розглядів допуск отримати неможливо.

«Внесення ясності»: IAAF відповіла на заклик скасувати вимірювання рівня тестостерону у спортсменок

У легкій атлетиці набирає обертів скандал, пов'язаний з введенням нових вимог для спортсменок з підвищеним рівнем тестостерону ....

У фіналі жіночого бігу на 100 м з бар'єрами здобула перемогу Катерина Галицька з результатом 13,21 секунди. Таким чином вона виконала норматив для участі в чемпіонаті Європи, проте не зможе виступити на ньому з тієї ж причини, що і Ухов. Примітно, що у свій час з чемпіонкою країни показала Вероніка Червінська, яка в попередніх забігах і зовсім зупинила секундомір на позначці 13,14 секунди. Але вона про своє остаточне недопуск дізналася якраз перед поїздкою до Казані.

Чемпіонат в Монако

Три провідних російських легкоатлета - Сергій Шубєнков, Анжеліка Сидорова і Данило Лисенко - пропустили чемпіонат країни, так як він збігався за часом з етапом «Діамантової ліги» в Монако. Але там вони показали, що просто блискуче готові до серпневого чемпіонату Європи.

Шубєнков здобув перемогу на дистанції 110 м з бар'єрами з результатом 13,07 секунди - п'ятим у світі в цьому сезоні. Перші чотири результату теж належать уродженцю Барнаула. Що став другим іспанець Орландо Ортега поступився росіянину 0,11 секунди. Уродженець Куби є основним конкурентом Шубенкова на європейській арені і поки беззастережно програє.

Під набагато більш серйозним пресом виступала в секторі для стрибків з жердиною Анжеліка Сидорова. Крім неї відразу сім дівчат подолали висоту 4,75 м - в історії легкої атлетики таке трапилося вперше на одному турнірі. Але росіянка пішла далі і повторила особистий рекорд, який вище на 10 см. Ніхто з опоненток не пішов далі. З таким результатом Сидорова очолює європейський топ-лист.

Найбільш вражаючий результат показав Данило Лисенко. Він стрибнув у висоту на 2,40 м, ставши 13-м легкоатлетом, який підкорив цей важливий рубіж. Те, що йому лише 21 рік, викликає ще більше здивування - тільки великому Хав'єру Сотомайор вдавалося в цьому віці стрибати так високо. У світовому рейтингу поточного сезону Лисенко ділить перше місце з мутази Баршімом з Катару.