Жіночий баскетбол - красива гра в усіх сенсах

4.12.2014

У Києві в спорткомплексі КСЛІ, вул. Лепсе, 4Б пройшов Чемпіонат України серед ветеранів баскетболу, серед представниць прекрасної статі, у віковій категорії 35+, 45+.
Всі три ігрові дні на спортмайданчику йшла цікава і азартна боротьба збірних команд Києва, Мукачева, Одеси, Кам'янця-Подільського та команд Київського спортінтернату, Університету НУБіП.
Всі команди показали гарний баскетбол, але непереможними, три перемоги з трьох, в категорії 35+, абсолютними чемпіонками України стала команда «Ледіс-Легіон», г. Киев, особливий внесок у перемогу внесли гравці: Вергун Е, Цекова І, Жержерунова Е, Жержерунова Н, Супчук Е, Маркотанова Я, Тетерук Е. Срібло дісталося команді «Карпатські ведмедиці», м Мукачево, бронза - Київський спортінтернат, г. Киев.
У категорії 45+ місця розподілилися наступним чином, гідне перше місце в бою з командою «Ледіс-Легіон», г. Киев, зайняла команда з м Одеса, друге місце закріпилося за командою «Ледіс-Легіон», г. Киев, третє місце команда з м Кам'янець-Подільський.
Відмінною особливістю ЧУ серед жінок 35+, 45+ був не тільки вік учасниць, а й на рідкість важка організація змагань і умови їх проведення - це в першу чергу політична ситуація в країні, нонесмотря ні на що, гравці команд зуміли приїхати до Києва.
Всі команди нагороджені кубками, а гравці медалями та грамотами.
Призом «Кращий гравець ЧУ» нагороджений самий достойнийігрок Олена Жержерунова, команда «Ледіс-Легіон», м.Київ ..
Проведення ЧУ на високому рівні стало можливим завдяки допомозі ФБУ, АВБУ, і за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Попереду у ветеранів відповідальні змагання - чемпіонат Європи 11.04-16.04 в Задаре (Хорватія) і чемпіонат Світу 20.08-30.08 в Орландо (США), де збірну Києва в категорії 35+, 45+ представлятиме команда «Ледіс-Легіон», м.Київ .
Команда «Ледіс-Легіон», була створена в жовтні 2011 року ініціативною групою дівчат, колишніх спортсменок-баскетболісток, зібралася в спортивному комплексі Університету фізичної культури і спорту на першу гру з командою майстрів ТІМ-СКУФ (президент і тренер клубу олімпійська чемпіонка МарінаТкаченко). Ця зустріч виявилася знаковою і стала днем ​​народження жіночого баскетбольного клубу «Ледіс-Легіон».
На сьогодні збірна міста Києва «Ледіс-Легіон» - це бойовий колектив гравців, які виграли ряд представницьких українських і міжнародних турнірів: матчева зустріч Київ-Закарпаття, Відкритий кубок МСМК Н.Баглея, Різдвяний міжнародний кубок (команди Чехії, Словаччини, Польщі), Кубок Великого Тренера, Київ.
У складі команди кандидати в майстри спорту, майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту: М.Ткаченко, Л.Назаренко, Е.Вергун, Т.Мовчан, Н.Жержерунова, Л.Здоренко, С.БЕРЕЖНОВ, Н. Діхтяр, Е. Жержерунова, І. Цекова і інші, на чолі з тренером команди Максимом Жержерунова. У клубі тренується до 50 осіб. Створені команди ветеранів (категорії 30+; 35+; 45+).
У травні 2012 року команда взяла участь в 1-му чемпіонаті України з баскетболу в м.Севастополі (5 команд)
У червні 2012 року у команди відбувся товариський матч з командою з США, тоді команда не змогла обіграти суперниць, але рівно через рік команда взяла реванш.
У серпні 2012 року на Чемпіонаті Європи в Каунасі (Литва) команда зайняла 4-е місце в категорії 40+.
У липні 2013 годана Чемпіонаті Світу в Салоніках (Греція) команда в категорії 35+ стала чемпіонками.
Можна сподіватися, що минулий турнір став для збірних України хорошою підготовкою до майбутнього чемпіонату Європи і чемпіонату Світу.