"Зоря" - "Десна" - 0: 2: На старенькі граблі. 6 тур (ВІДЕО)

Голи: Старенький, 11 - 0: 1. БЕЗБОРОДЬКО (Мостовий), 73 - 0: 2.
"Зоря" (Луганськ): Махарадзе - 4,5. Тимчик - 5,0 (КАРАВАЄВ, 46 - 6,0). Вернидуб - 5,5. Литвин - 5,0. Каменюка (к) - 5,0. Гордієнко - 5,5. Сілас - 5,5 (Харатін, 64 - 6,0). Ледньов - 5,5, Кочергін - 5,5. Кабан - 5,0. Рафаел РАТАУ - 5,0 (Арвеладзе, 59 - 5,5).
"Десна" (Чернігів): Паст - 6,0. Д. Фаворов (к) - 6,0. Братков - 5,5. Гітченко - 6,0. Люлька - 5,5. Огиря - 6,0. Мостовий - 6,5. А. Фаворов - 6,0 (Єрмаков, 90 - б / о). Старенький - 6,5 (Банасевіч, 86 - б / о). Філіппов - 6,0 - Безбородько - 6,0 (Коберідзе, 78 - б / о).
Кутові: 6 - 8.
Судді: Є. Арановський (Київ). Сухін, Павлинов (обидва - Одеса)
26 серпня. Запоріжжя . "Славутич-Арена". 28 градусів. 2208 глядачів (вміщує 11 756).
Катерина Бужинська
Вісім замін у порівнянні з єврокубковим матчем справило в грі з "Чорноморцем" "Динамо" - і вивезло з Одеси тільки очко. "Аякс" поміняв лише двох - і розгромив суперника з рахунком 5: 0. "Лейпциг", як і кияни, вніс вісім коректив, зробивши свій стартовий склад більш схожим на бойовий, і був битий дортмундською "Боруссією" - 1: 4.
У "Зорі" змін шість. А з огляду на те, що вийшли в "старті" проти "Десни" Богдан Ледньов, Рафаел РАТАУ та й повернувся після тривалої відсутності Віталій Вернидуб в команді без року тиждень, ні про яку зіграності годі й говорити.
У "Десни", втім, теж були корективи. Головна - відсутність травмованого Дмитра Хльобаса та переклад Андрія Мостового в середню лінію, де він зайняв в опорній зоні місце, яке раніше належало Луці Коберідзе.
Гості почали бадьоро, позначивши перевагу фіксуються НЕ табло, а букмекерськими конторами поточними показниками - чотири кутових за сім хвилин. "Зоря" удостоїлася можливості подати з кута лише тоді, коли гості зробили це вже шість разів.
Логічним наслідком переваги "Десни" став, можливо, не зовсім логічний, але дуже красивий гол Сергія Старенького. Досвідчений півзахисник вистрілив з лівої з-за меж штрафного, засудив м'яч в дальню, праву від Заур Махарадзе "дев'ятку".
"Десна" на цьому не зупинилася, всім своїм виглядом демонструючи, що не збирається відсиджуватися в захисті. А Старенький немов планував повторити торішній хет-трик (у вересні 2017 го тричі вразив ворота "Сталі", присвятивши досягнення ... тещі). Другий його удар був майже так само сильний, ось тільки куди менш точний.
"Зоря" вирушила від стартового шоку тільки в заключні десять хвилин першого тайму. Запам'ятався дальній удар Леднева з позиції точь-в-точь як у Старенького, тільки неточно. Ближче до кінця - спірний момент у штрафному "Десни", коли протягом пари секунд у Антона Браткова при бажанні запросто можна було угледіти гру рукою.
Досвідчений арбітр Євген Арановський не побачив. Причому двічі. А під кінець 45-ї хвилини показав жовту картку Леднева, ненароком наступив на п'яту Денису Безбородько. Не позаздриш "Зорі" з таким ставленням до неї.
Раніше Юрій Вернидуб зазвичай міняв Леднева в середині другого тайму на Кочергіна (матч з "Лейпцигом", зрозуміло, - виняток). Але зараз і Кочергін на поле, і картка на Леднева висить. Міняти було ким, хоч і був відсутній у заявці Дмитро Хомченовський і, природно, ще не представлений публіці португальська новачок-нападник.
Читати в такій ситуації ( "Зоря" програвала) заміна відбулася. Ось тільки довгоочікуваний Олександр Караваєв вийшов не по позиції замість Леднева, а замість правого захисника Олександра Тимчик. Віце-капітану вже доводилося грати на цьому місці. Не тільки в "Зорі", але і в збірній.
Луганчани очікувано додали в активності, відчутно навантаживши лівий фланг оборони "Десни", де діяв номінальний правий захисник Сергій Люлька. Дотискували потихеньку.
Наступним на посилення "Зорі" збирався колишній гравець "Десни" Леван Арвеладзе, коли Олександр Філіппов легко пішов по лінії воріт від Микити Каменюки і прострілив уздовж. Екс-гравцю "Зорі" Денису Безбородько залишалося підставити ногу, після чого з відстані в метр м'ячу нікуди було б діватися. Однак, бажаючи поставити ефектну крапку, Безбородько по м'ячу не влучив ...
Останній кадровий атакуючий аргумент в особі Ігоря Харатін "Зоря" виклала в середині тайму. У чемпіонаті теж негоже втрачати очки. Незабаром після цього шикарний момент був у Кочергіна, якому на лінію штрафного м'яч викотив прийшов на "стандарт" центрбек Дмитро Литвин. Не потрапив.
Після кутового удар Харатін заблокував старший Фаворов - Денис. І коли, здавалося, м'яч у відповідь не за горами, "Зорю" підвів досвідчений воротар. Поздовжній пас Мостового на баражувати на межі офсайду Безбородько був гострим, але не виглядав гольовим.
Переслідував форварда захисник не дозволяв відбутися чистому виходу один на один. Однак на допомогу обороні вирішив прийти Махарадзе. Сил, правда, не розрахував - і опинився біля м'яча першим Безбородько не склало труднощів обвести голкіпера, який навіть завадив своєму товаришеві, і закотити м'яч у сітку.
0: 2 в грі з "Десною" - не смертельно, що в минулому турі довели "Карпати". Але тільки коли в тебе в запасі тайм і не гнітить досада від бездарно пропущеного м'яча. А посилювати атаку ніким. По-перше, всі заміни вже зроблені, а по-друге, Артем Громов і Максим Луньов все ще лікуються.
Чимось це нагадало за сюжетом квітневий матч 27-го туру минулого чемпіонату "Зоря" - "Ворскла" (0: 3), в якому луганчани по суті віддали полтавчанам бронзу і місце в основній сітці Ліги Європи. Пропустили на початку другого тайму, побігли вперед - і отримали ще два.
У цій грі теж повинен був бути третій, коли Філіппов помчав на електричці від Литвина, пробивав з гострого кута, і здавалося, що м'яч, оминувши воротаря, прикотив за призначенням. Але не склалося.
"Зоря" наступила на старі граблі. На старенькі ...