1. 5. «Валенсія» - два поспіль програних фіналу
  2. 4. «Баварія Мюнхен» - п'ять програних фіналів
  3. 3. «Бенфіка» - п'ять програних фіналів
  4. 2. «Ювентус» - сім програних фіналів
  5. 1. «Атлетіко Мадрид» - три програних фіналу

Ліга чемпіонів - турнір, який мріє виграти кожен професійний футболіст, який грає в Європі. Фактично мета будь-якого європейського клубу - виграти національний чемпіонат, щоб отримати право представляти країну в Лізі чемпіонів. Історія знає багато драматичних розв'язок у фіналах, героїчних перемог, але є інша сторона медалі. Існують клуби, які неодноразово виходили в фінал турніру, але в більшості випадків або навіть завжди програвали. портал Readfootball.com пропонує вашій увазі ТОП-5 невдах Ліги чемпіонів УЄФА.

com

5. «Валенсія» - два поспіль програних фіналу

Відкриває рейтинг іспанська «Валенсія». Початок нового тисячоліття стало одним з кращих періодів в історії «кажанів», одночасно одним з найбільш провальних. «Валенсія» була на ходу, два роки поспіль пробивалася до фіналу Ліги чемпіонів, але в обох випадках покидала поле ні з чим.

У 2000-му році «Валенсія» пробилася до групового етапу турніру і зайняла перше місце в квартеті «F», де її суперниками були «Баварія», ПСВ і «Рейнджерс». Тоді Ліга чемпіонів передбачала ще другий груповий етап. Там «кажани» посіли друге місце в групі з «Манчестер Юнайтед», «Фіорентиною» і «Бордо». У чвертьфіналі та півфіналі «Валенсія» розгромила «Лаціо» і «Барселону» з однаковим рахунком 5-3 за сумою двох матчів. Фінал на «Стад де Франс» проти мадридського «Реала» виявився провальним. «Помаранчеві» пропустили під завісу першого тайму, а потім ще двічі в середині другого, в результаті без шансів поступилися 3-0.

Уже в наступному році «Валенсія» знову опинилася в фіналі Ліги чемпіонів. «Кажани» впевнено пройшли два групових етапу, посівши в кожному перше місце, але на стадії плей-офф почалися проблеми. Суперниками «Валенсії» були англійські клуби. У чвертьфіналі іспанці пройшли «Арсенал» лише завдяки правилу виїзного гола. Путівку у фінал вдалося вирвати у «Лідс Юнайтед», перший матч завершився 0-0, а вдома «Валенсія» впевнено перемогла 3-0. У фінальному поєдинку проти мюнхенської «Баварії», який проходив на «Сан-Сіро», іспанці повели в рахунку вже на 3-й хвилині. У дебюті другого тайму відігралася «Баварія». Основний час завершився внічию, а серії пенальті німецький клуб виявився сильнішим, вирішальний пенальті в складі «Валенсії» не забив Маурісіо Пеллегріні.

Після невдач на початку 2000-х далі чвертьфіналу Ліги чемпіонів «кажани" не ступали.

4. «Баварія Мюнхен» - п'ять програних фіналів

Як це не дивно, на четвертому місці «Баварія». «Мюнхенці» 10 разів грали у фіналах ЛЧ і в половині випадків поступалися. Невдахами "баварців" можна назвати, враховуючи, кому і за яких обставин вони програли.

У 1982-му «Баварія» вперше дізналася, що таке гіркота поразки в Лізі чемпіонів. На той момент триразові тріумфатори турніру несподівано поступилися скромній англійської «Астон Віллі» (1-0). Вирішальний гол англійці забили в середині другого тайму, після чого наглухо засіли в обороні, завдяки чому здобули перший і єдиний Кубок чемпіонів у своїй історії.

Далі в 1987-му «Баварія» поступилася португальському «Порту» (2-1), ведучи в рахунку. Один з найдраматичніших фіналів ЛЧ відбувся в 1999 році в Каталонії, на стадіоні «Камп Ноу». Ведучи в рахунку 0-1, «Баварія» примудрилася в компенсований час, фактично протягом двох хвилин пропустити два голи від «Манчестер Юнайтед».

Неприємно було програвати міланському «Інтеру» (0-2) у фіналі ЛЧ 2010 року на «Сантьяго Бернабеу». Однак ще більш неприємно було програти домашній фінал 2012-го несподіванки турніру «Челсі». Основний час завершився 1-1, при цьому «лондонці» відігралися за дві хвилини до фінального свистка. У компенсований час Арьєн Роббен не зумів реалізувати пенальті, а в серії пенальті промахи Оліча і Швайнштайгера подарували «Челсі» титул.

3. «Бенфіка» - п'ять програних фіналів

На третьому місці лісабонська «Бенфіка», невдачі якої пов'язують з колишнім тренером Білій Гутманом . Угорський фахівець завоював з «орлами» два поспіль Кубка чемпіонів - в 1961-м і 1962-м. Після цього Гутмана несподівано звільнили, але той у боргу не залишився, кинувши знамениту фразу:

«Я піду, але в найближчі 100 років« Бенфіка »не виграє жодного європейського трофея».

Так і сталося, з того моменту «Бенфіка» програла 8 європейських фіналів, 5 з них в Лізі чемпіонів. У 1963-му португальці програли «Мілану», в 1965-му «Інтеру», а через два роки «Манчестер Юнайтед». У 1988 році «Бенфіка» в серії пенальті поступилася голландському ПСВ, а через два роки - знову «Мілану».

2. «Ювентус» - сім програних фіналів

Друге місце в ієрархії невдах Ліги чемпіонів займає туринський «Ювентус». «Туринці» частіше будь-якого іншого поступалися в фіналах - 7 разів.

Два перших фіналу «стара синьйора» програла «Аяксу» і «Гамбургу» з мінімальним рахунком 1-0. З ідентичним рахунком в 1985-му «Ювентус» здолав «Ліверпуль».

Серія невдач продовжилася в кінці ХХ століття. Після перемоги в 1997-му, коли «Ювентус» взяв реванш у «Аякса», італійці капітулювали в фіналах 1997 і 1998. Спочатку «Юве» поступився дортмундській «Боруссії», згодом мадридському «Реалу». Ще один програний фінал доводиться на 2003-й рік, коли «стара синьйора» в серії пенальті поступилася принциповому супернику «Мілану».

Останні невдачі сталися в новітній історії. У 2015-му і 2017-го «Ювентус» грав проти іспанських грандів «Барселони» і «Реала» і в обох випадках без шансів поступався - 1-3 і 1-4.

1. «Атлетіко Мадрид» - три програних фіналу

Незважаючи на те, що «Ювентус» програв сім фіналів Ліги Чемпіонів, головним невдахою турніру є мадридський «Атлетіко». На відміну від «старої синьйори», в активі якої два Кубка чемпіонів, «матрацники» не мають жодного. При цьому «Атлетіко» тричі грав у фіналах.

Перший раз у своїй історії «Атлетіко» пробився до фіналу ЛЧ в 1974-му, суперником стала «Баварія». Основний і додатковий час завершився внічию 1-1, серії пенальті тоді ще не було, в результаті матч довелося переграти. Через два дні «Баварія» розгромила «Атлетіко» з рахунком 4-0. До слова, це був перший і єдиний фінал ЛЧ, який був переграний.

Тільки через 40 років «Атлетіко» знову вийшов у фінал. Лісабонський фінал запам'ятався першим в історії дербі і фантастичною розв'язкою. «Матрасники» забили в середині першого тайму і утримували переможний рахунок до 93-ї хвилини. Тоді «Реал» заробив право на кутовий і його повітряний величність Серхіо Рамос в черговий раз продемонстрував навички гри на другому поверсі. «Реал» зрівняв рахунок, а в додатковий час знищив свого опонента, забивши ще тричі.

З 2016-му історія повторилася - «Реал» і «Атлетіко» знову зійшлися в фіналі, який проходив на «Сан-Сіро». На цей раз «матрасникам» вдалося відігратися в кінцівці зустрічі і перевести гру в овертайм. Додатковий час завершився без забитих м'ячів, і доля володаря Кубка чемпіонів визначалася в серії пенальті. Футболісти «Реала» реалізували всі п'ять ударів, а ось Хуанфран під час виконання четвертого пенальті помилився, подарувавши «Реалу» трофей.