Ліга Європи. 1/8 фіналу. "Твенте", "Спартак" і "Бенфіка" - в чвертьфіналі - ВІДЕО

championat.ru

Завершилися ще три матчі 1/8 фіналу Ліги Європи.

Незважаючи на розгромну поразку в першому матчі в Голландії пітерський "Зеніт" був дуже близький, щоб, як мінімум, перевести гру в овертайм. Але "Твенте" вистояв і вийшов в 1/4 фіналу.

У першому таймі "Зеніт" забив два голи, але не зміг продовжити розпочате у другій половині матчу-відповіді 1/8 фіналу Ліги Європи УЄФА з "Твенте". Після перерви росіяни не створили жодного небезпечного моменту, кілька разів ледь не пропустили самі і в підсумку вилетіли з єврокубка.

Матч на "Петровському" почався з хвилини мовчання. На жаль, але приводу для цього було відразу два: на полі з'явився банер зі словами підтримки японському народу, а на трибунах - в пам'ять дружини В'ячеслава Малафєєва. Вболівальники "Зеніта" відмовилися від використання прапорів на трибунах і висловили співчуття голкіперу різними плакатами. Найбільш помітний з них - "Давай за Славу" - в першому таймі висів за воротами гостей.

Лучано Спаллетті ризикнув і виставив максимально атакуючий склад, залишивши всього двох центральних півзахисників Романа Широкова та Ігоря Денисова. В лінію нападу повернувся Олександр Кержаков, під ним діяли по черзі Данко Лазович і Данні. Ставка італійця зіграла вже на 16-й хвилині. Після розрізання пасу Данні гол забив Широков.

Тиск "Зеніту" змушувало гостей помилятися. Гравці "Твенте" нервово виносили м'яч куди подалі і не могли організувати контратакуючу гру. На 38-й хвилині Кержаков підкараулив рикошет після удару Широкова і вколотив м'яч у ворота. Зенітівці атакували до кінця тайму і пішли з поля з хорошим настроєм.

Після перерви на поле замість Мейра вийшов Соболч Хусті. По суті, "Зеніт" почав грати в три захисники. Александар Лукович став діяти ближче до центру оборони. Перші 20 хвилин спроби пітерців розкрити оборону гостей не увінчалися успіхом.

Спаллетті відреагував, випустивши Олександра Бухарова і Костянтина Зирянова, пішли Лазович і Кержаков відповідно. Ослаблена оборона господарів стала пропускати випади "Твенте", але Огучи Оньєву і Емір Байрамі пробачили петербуржців, у яких не виходило дійти до штрафної противника.

На початку останньої десятихвилинки воротар Юрій Жевнов потягнув м'яз, але замін у "Зеніта" вже не залишилося. Що вийшли в другому таймі гравці не підсилили гру - кульгав у петербуржців не тільки воротар, але і атака. Зенітівці не могли дійти до воріт суперника, немов штрафна голландців була зачарована. У господарів не вистачило сил на останній штурм, і в кінцівці гості впевнено втримали рахунок, який їх повністю влаштував.

Московський "Спартак" несподівано легко розібрався з "Аяксом", забивши у ворота амстердамців три м'ячі завдяки зусиллям Д. Комбарова, Веллітона і Алекса. І це незважаючи на проблеми зі складом.

За відсутності травмованих Сергія Паршивлюка і Ніколаса Парехи, а також дискваліфікованого Марека Сухі в центрі захисту у москвичів вийшли Маркос Рохо і Олександр Шешуков. Однак і "Аякс" не міг розраховувати на основного і резервного воротарів. Мартін Стекеленбург і Кеннет Вермер отримали травми, і місце в воротах дісталося номінально третій голкіперу амстердамців Йеруна Верхувену.

Активно почавши, "Аякс" поступово загруз в захисних порядках господарів і з часом віддав ініціативу. На 21-й хвилині москвичі і зовсім повели в рахунку. Алекс обікрав суперника і виклав м'яч на ногу Дмитру Комбарова, який пробив Верхувена по центру. Ще через десять хвилин вже Дмитро Комбаров виступив у ролі асистента, віддавши відмінний пас на хід Веллітону. Бразилець втік від захисників і пробив точно в дальній кут - 2: 0.

Після перерви тренер гостей Франк Де Бур спробував змінити хід зустрічі замінами, випустивши відразу двох гравців. Однак забив знову "Спартак". Алекс майстерно пробив зі штрафного, хоча не обійшлося і без помилки Верхувена.

Гості мали можливості піти від розгрому, але господарів всякий раз виручали або перекладина, або воротар Андрій Дикань. У підсумку "Спартак" красиво і впевнено оформив вихід в 1/4 фіналу Ліги Європи.

"Бенфіка" пройшла ПСЖ, не програвши на виїзді. А укупі з перемогою в першій зустрічі це дозволило лісабонцям святкувати загальний успіх.