8. Кращі голи туру
  9. цифра туру

Самір Насрі все наочніше підтверджує прозорливість Арсена Венгера. фото: REUTERS / Dylan Martinez

подія туру

Другий тур поспіль в англійській прем'єр-лізі змінюється лідер, правда колишній цього разу ні при чому. Матч «МЮ» з «Блекпулом» скасувала погода, і манкуніанці за втраченими очками залишилися на вершині, а за набраними на неї вперше в сезоні піднявся «Арсенал».

У центрі полотна 16-го туру, втім, виявилася чергова невдача «Челсі». «Сині» 4-й тур поспіль не можуть виграти взагалі і 5-й рік поспіль в чемпіонаті не можуть на своєму полі обіграти «Евертон» зокрема. Повернення Джона Террі і Майкла Ессьєна безумовно додало невформенной команді Карло Анчелотті спокою, і перший тайм вона провела непогано. Господарі спочатку упустили пару моментів (в основному з них Террі потрапив у поперечину), а потім забили за допомогою гостей. Філ Невілл, доти зробив пару грубих фолів, на 41-й хвилині зробив грубу помилку, нерозумним пасом назад вивів на свої ворота Ніколя Анелька. Тіму Говарду довелося фолити, арбітр обмежився жовтою, а Дідьє Дрогба реалізував пенальті.

Однак на другий тайм впевненості «Челсі» не вистачило. «Евертон» повільно набрав обертів, став побільше контролювати м'яч, а потім і створювати моменти. Проблеми господарів виявилися на правому фланзі оборони: ні Босінгва, ні потім Паулу Феррейра не могли перешкодити Лейтон Бейнс небезпечно завантажувати м'ячі в їх штрафну. І якщо в одному випадку «синім» пощастило і Джек Родуелл із забійної позиції пробив у штангу, то в іншому - ні. Хвилин за 5 до кінця черговий навіс Бейнс знайшов Тіма Кейхілла, класної знижкою якого зумів скористатися навіть Джермейн Бекфорд (справедливості заради, свої моменти форвард «Евертона» примудряється знаходити в кожному матчі, хоч з реалізацією і холоднокровністю у нього поки як і раніше біда).

1: 1 в підсумку - і «Челсі» упускає шанс повернутися на перше місце, пропускаючи вперед тепер ще й «Арсенал» і практично дозволяючи наздогнати себе «Ман Сіті».

герой туру

Два шедевральні голи Саміра Насрі принесли «Арсеналу» традиційно важку за останніми часами перемогу над «Фулхемом» і грунтовно призабуте лідерство. Як завжди, «каноніри» могли вирішити результат матчу в перші півгодини і, як зазвичай, цього не зробили. Аршавін і Насрі відразу вийшли на перший план, допомагаючи один одному. На 14-й хвилині їх взаємодія стало гольовим: росіянин прорвався з лівого флангу в центр і проштовхнув м'яч на француза, а той, з витончений недбалістю обігравши всіх попалися на його шляху, пробив точно в кут. Спроби розвинути перевагу схожих результатів не принесли, і на 30-й хвилині «Фулхем» відігрався: два центральні захисники «Арсеналу» зіткнулися один з одним (Косьельні після цього довелося покинути поле) і цим повною мірою скористалися Клінт Демпсі і Діомансі Камара.

«Арсенал» продовжив володіти перевагою, але колишня однозначність в цей матч більше не поверталася. «Фулхем» періодично створював моменти і на тлі майбутнього лідера не виглядав командою, півтора року не що може в прем'єр-лізі перемогти на виїзді. У якийсь момент гра стала майже рівною, але черговий прикрою осічки «канонірів» не дав статися Самір Насрі. Його другий гол виявився ще гарніше, ніж перший: французу вклали м'яч в ногу в штрафний, він на швидкості обійшов захисника і воротаря, а потім, спритно розвернувшись, з гострого кута вразив порожні ворота.

2: 1 - і «Фулхем» опиняється на межі зони вильоту, а «Арсенал» ... «Арсенал» там, де виявляється.

невдахи туру

Зустріч вихідців з Чемпіоншипа, «Вест Брому» і «Ньюкасла», занадто жвавої не вийшла. Гості, мучить кадровими проблемами, взагалі почали грати тільки з другого тайму, а господарі зуміли отримати користь з невеликого переваги в першому: черговий красивий гол забив трохи бікееобразний Сомен Тчойі.

Після перерви гра вирівнялася і моменти почали виникати і у тих, і біля інших воріт. Надії «сорок», однак, впали на 71-й хвилині. Денні Гатрі возився з м'ячем в центрі поля, оступився і на рівному місці отримав травму. Однією бідою для «Ньюкасла» було б менше, якби хавбек тим самим ще й не починав гольову атаку «Вест Брому». Пітер Одемвінгі підхопив м'яч, втік з ним до воріт, обіграв тяжкуватий Сола Кемпбелла і забив другий м'яч. Будь-яке настрій у гостей після цього пропало, і обмін голами в самій кінцівці (Одемвінгі оформив дубль) мав уже виключно статистичну значущість.

3: 1 - і «Вест Бром» другий поспіль впевненою перемогою припиняє розмови про власний спаді і повертається у верхню половину таблиці, а «Ньюкасл» продовжує чекати повернення Нолана, Бартона, Коллочіні (Вільямсона, Харпера, Бен Арфа, Гослінга) ... і призначення нового тренера. У понеділок давно очікувана, але від того не менш абсурдна відставка Кріса Хьютона стала фактом. Швидко набридло Майку Ешлі жити спокійно.

SOS-матч

Програвши в аналогічному матчі в минулому турі «Вест Хему», «Віган» окопався в зоні вильоту і мав хороший шанс поправити свої справи в поєдинку зі «Сток Сіті», але в повній мірі їм так і не скористався.

Рідко побачиш, щоб випадок так активно втрутився в гру, але при цьому виявився на рідкість справедливий, рівномірно розподіливши свій вплив між обома командами. Початок матчу не дуже віщувало гольове достаток, однак ж воно сталося. Два гольових рикошету, автогол, промах з пари метрів по порожніх воротах і ще один забитий м'яч, який обійшовся без потойбічних впливів, - все це вмістилося в перший тайм. Почалося справу з далекого штрафного Роберта Хута - німець пробив низом і не дарма понадіявся на удачу: м'яч, оминувши стінку, принципово змінив напрямок і влетів не в той кут, в якому вже вічність лежав воротар Алі Аль-Хабсі.

12 хвилин потому господарі відігралися, і теж після штрафного. Бен Уотсон з флангу прострілив на ближню штангу, і Денні Коллінз найневдалішим чином з можливих підставив ногу, зрізавши м'яч у кут власних воріт. Поки «Віган» радів, «Сток» знову вийшов вперед. Рікардо Фуллер в своїй ексклюзивній манері крізь немов безтілесного суперника проник в штрафну і прострілив так, що святкувати 200-й матч у Прем'єр-лізі Меттью Етерінгтон ніщо не завадило заодно відсвяткувати третій гол за три тури.

Господарі, втім, якщо і засмутилися, то не сильно. Незабаром Хендрі Томас примудрився промазати по порожніх воротах, але доля тут же надала «Уїгану» ще один шанс. Цього разу рикошет допоміг «летікс»: м'яч після удару Тома Клеверлі зачепив Хута і вдруге влетів у гостьові ворота.

У другому таймі обидві команди мали можливості вирвати перемогу, але ними не скористалися, а випадок звів свій вплив до аптекарській рівноваги: ​​м'яч після удару Н'Зогбія від штанги вилетів в поле. 2: 2 - непоганий для «Вігана» результат по тому, як складався матч, і навіжений зі стратегічної точки зору: команда Роберто Мартінеса хоч і наздогнала «Фулхем», але все одно залишилася в зоні вильоту. Тиск знизу на неї, втім, не посилилося: і «Вулверхемптон», і «Вест Хем» свої матчі з різним ступенем безславно програли.

повернення туру

На понеділок в цьому турі була залишена особлива інтрига: Жерар Ульє повертався на колись рідній «Енфілд» в якості тренера «Астон Вілли». А ось в самому матчі інтриги не вийшло ні особливої, ні неособо: занадто аморфні нині бірмінгемці, щоб скласти конкуренцію «Ліверпулю», навіть залишився без Джеррарда, Торреса і Каррагер разом. На голову «Вілли» знайшлися інші: вже до 16-й хвилині доля зустрічі була більш-менш вирішена. Спочатку Давид Нгог виявився в потрібному місці при розіграші кутового, а потім стильний гол з легким підозрою на офсайд забив Райан Бабел. У другому таймі гості пожвавилися, але черговий м'яч Максі їх швидко заспокоїв. 3: 0 - і Жерару Ульє зовсім нічому порадіти: з часів травми Стіляна Петрова його команда начисто втратила збалансованість і стала особливо легко вразливою. «Ліверпуль» тим часом знову забрався на 8-е місце. Принаймні будинку «червоні» вже місяць виглядають повноправними претендентами на єврокубки.

тенденція

Найімовірніше це, звичайно, збіг і зависоко забрався «Болтону» просто прийшла пора пережити неминучий спад, але проблеми команди Оуена Койла почалися рівно в той момент, коли травму отримав Стюарт Холден, чи не головне відкриття нинішнього сезону. Центральний хавбек широкого спектру дії відіграв в переможному матчі з «Ньюкаслом» (5: 1), а потім відправився в лазарет. Замінив його Марк Девіс виглядає непогано, але до працездатності та ефективності американця не дотягує. У підсумку «Болтон» в минулому турі ледве забрав ноги в домашньому матчі з «Блекпулом», на останніх хвилинах відігрався з 0: 2, а в нинішньому поступився «Ман Сіті». При цьому рахунок 1: 0 не цілком відображає те, що творилося на полі: 4: 0, мабуть, були б більш логічні.

Більш певні висновки щодо «Болтона» поки робити передчасно, так само як і надавати велике значення аналогії з торішньою командою Койла, «Бернлі», яка почала завалюватися приблизно в той же відрізок сезону. Кадрового підбору і запасу міцності «Вондерерс», втім, має в будь-якому випадку вистачити, щоб не тільки не повторити долю «бордових», а й постаратися зберегти місце у верхній половині таблиці.

Прем'єр-ліга.ру

Вдруге поспіль скільки-небудь значними звершеннями в турі з росіян відзначився один Андрій Аршавін. Атакуючий хавбек «Арсеналу», схоже, набрав форму - в матчі з «Фулхемом» він провів всі 90 хвилин і був одним з найпомітніших (другим після Насрі, якщо точніше). На рахунку Аршавіна гольова передачі і три можливості відзначитися самому, кожна з яких розбилася об впевнену гру Марка Шварцера. Крім усього іншого, знову кидаються в очі три перехоплення росіянина - більше тільки у захисників.

Роман Павлюченко з'явився на полі бірмінгемського стадіону «Сент Ендрюс» на 78-й хвилині за рахунку 1: 0 на користь «Тоттенхема». Через три хвилини рахунок став 1: 1 і зберігся до кінця, а російський форвард встиг відзначитися одним неточним ударом по воротах і заробленим небезпечним штрафним.

Дініяр Білялетдінов в центральному матчі туру вийшов на заміну ще пізніше - на 87-й хвилині на увазі травми Стівен Пієнар. Крім цього, російського хавбека не повинно радувати поява на лавці запасних відновився Леона Османа.

Юрій Жирков той же матч пропустив через малість таємничої втрати форми.

Кращі голи туру

У цій рубриці Самір Насрі на цей раз бореться з самим собою. другий гол француза перемагає перший , Але хороші обидва.

Ще одного згадки також заслуговує Сомен Тчойі і просто згадки - Джордан Хендерсон з елегантним переможним голом у ворота «Вест Хема» .

поза конкурсом гол Райана Бабеля - занадто рідкісні в «Ліверпулі» корисні дії голландця, щоб так просто залишати їх без уваги.

цифра туру

Головний ювілей туру трапився у Девіда Мойєса, який провів 400-й матч в якості тренера «Евертона» (і непогано провів). 166 перемог, 102 нічиї, 132 поразок - статистика шотландця, який залишається третім тренером-довгожителем в прем'єр-лізі після зрозуміло кого.

Кругла цифра і у Карлоса Тевеса, який зіграв в суботу в 50-й раз в прем'єр-лізі за «Манчестер Сіті». Результативність у аргентинця, в загальному, видатна: переможний гол у ворота "Болтона" став за цей час 33-м. У «червоній» частини Манчестера у нього було на 13 матчів більше і на 14 голів менше.